ТРЕЋИ ПРОГРАМ РАДИО БЕОГРАДА


Среда, 1. / четвртак, 2. април 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци – Пијаниста Алексис Вајсенберг тумачи дела Фредерика Шопена, Франца Листа и Роберта Шумана на снимцима начињеним између педесетих и осамдесетих година XX века

21.05 Преиспитивања – Радоман Кордић: Несвесно књижевности

21.27 Музика виваМеђународна трибина композитора Унеска, Хелсинки 2014. Леополд Харт: Прекидач

21.45 Рефлексије – Мирослав Миловић: Политика и метафизика

22.08 Кантате – Гофредо Петраси: Магнификат

22.41 Најава програма до јутра

22.42 Будућност медија – Дивна Вуксановић: Медији и приказивање смрти (1)

23.03 Музеј звука – Ансамбл Шаривари Агреабле на оригиналним барокним инструментима изводи дела Пјетра Доменика Парадизија, Јохана Вилхелма Хертела, Вилијема Крофта и Пјетра Балдасарија (2)

23.40 Будућност медија – Дивна Вуксановић: Медији и приказивање смрти (2)

23.58 ИмпровизоријумМузика секстета Скеин са истоименог албума

00.40 Антологија Трећег програма – Ђулио Карло Арган: Криза уметности као „европске науке“

00.55 Ноћне променаде – Дела Јана Ладислава Дусека, Карла Стамица, Јохана Стамица и Франца Антона Хофмајстера

00.55 Јан Ладислав Дусек
Концерт за клавир и оркестар у Це дуру, опус 29
(23.29)
Концерт за клавир и оркестар у Ес дуру, опус 70 (30.11)
Изводи Оркестар Северне Ирске. Солиста и диригент је Хауард Шели

01.50 Франц Антон Хофмајстер
Концерт за виолу и оркестар у Бе дуру
(18.37)
Концерт за виолу и оркестар у Де дуру (19.00)
Изводи Глубенкаин оркестар. Диригује Кристофер Хогвуд. Солиста је виолиста Ашан Пилаи

02.30 Карл Стамиц
Концерт за кларинет и оркестар у Бе дуру, број 3 (14.20)
Концерт за кларинет и оркестар у Бе дуру, број 10 (17.20)
Концерт за кларинет и оркестар у Ес дуру, број 11 (17.46)
Изводи ансамбл Свети Мартин у пољима. Диригује Иона Браун. Солисткиња је кларинетисткиња Сабине Мејер

03.20 Јохан Стамиц
Концерт за кларинет и оркестар
(15.36)
Изводи ансамбл Свети Мартин у пољима. Диригује Иона Браун. Солисткиња је кларинетисткиња Сабине Мејер

03.35 Јан Ладислав Дусек
Соната у Це дуру, опус 48
(20.34)
Велика соната у Бе дуру, опус 74 (19.31)
Три фуге, опус 64 (18.14)
Соната у Це дуру, опус 32 (18.01)
На клавиру четвороручно изводе Адриана Зос и Иво Хаг

04.58 Одјава програма



Уторак, 31. март / среда, 1. април 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар из Лозане изводи дела Феликса Мендлсона

20.35 Преиспитивања – Радоман Кордић: Несвесно књижевности

21.00 Музика света – Интерпретације Розарије Ла Тремендите у Мохамада Мотамедија

21.40 Књижевна истраживања – Јелена Андрејић: Афирмација живота кроз дискурс свакодневице у роману „Херцог“ Сола Белоуа (1)

21.57 Музика за чембало – Концерт за два чембала у Де-дуру Кристлиба Зигмунда Биндера

22.30 Књижевна истраживања – Јелена Андрејић: Афирмација живота кроз дискурс свакодневице у роману „Херцог“ Сола Белоуа (2)

22.45 Из опуса Властимира Трајковића

23.24 Најава програма до јутра

23.25 Драма – Филип Шоваговић: Цигла

23.45 Вокална лирика – Шест песама из Арабије Ханса Вернера Хенцеа

00.33 Антологија Трећег програма – Ђулио Карло Аган: Криза уметности као „европске науке”

00.50 Интермецо – Прелудијум и фуга за гудаче Виторија Ђанинија

01.00 Ноћне променаде – Дела Јохана Кригера, Франца Кромера, Јулијуса Рица, Јохана Гроса и Јана Вањхала

01.00 Франц Кромер
Марш опус 31 број 1 (1.16)
Партита у Ха дуру опус 45 (22.38)
Марш опус 31 број 6 и број 5 (3.10)
Партита у Ес-дуру опус 45 (24.06)
Изводи ансамбл Академије Свети Мартин у Пољима

01.50 Јулијус Риц
Фантазија за виолончело и оркестар опус 2 (22.29)
Концерт за виолончело и оркестар опус 16 (27.41)
Изводе Клаус-Дитер Бранд, виолинчело и ансамбл Ларпа Фестанте под управом Рикарда Минасија

02.40 Јан Вањхал
Симфонија у де-молу (14.22)
Симфонија у ге-молу (15.24)
Симфониа у а-молу (16.00)
Симфонија у е-молу (15.00)
Изводи Ансамбл Кончерто Келн

03.40 Јохан Грос
Концерт за виолончело и оркестар у ха-молу (21.17)
Изводе Клаус-Дитер Бранд, виолинчело и ансамбл Ларпа Фестанте под управом Рикарда Минасија

04.00 Јохан Кригер
12 Соната за две виолине (67.27)
Изводе чланови Баварског камерног оркестра из Бад Брикенауа

04.58 Одјава програма



Понедељак, 30. / уторак, 31. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере – Виченцо Белини: Пуританци

21.20 Преиспитивања – Радоман Кордић: Несвесно књижевности

21.42 Опере – Виченцо Белини: Пуританци (2. чин)

22.33 Најава програма до јутра

22.35 Наука и друштво – Борис Буланже: Прете ли кишовита лета да псотану нормалне појаве; Емили Рошер: Јети

22.50 Опере – Виченцо Белини: Пуританци (3. чин)

23.27 Антологија Трећег програма – Ђулио Карло Аган: Криза уметности као "европске науке"

23.50 Клавирске метаморфозе – Композиције Еркија Салменхаре

00.43 Интермецо – Концертантна соната за харфу и флауту у Де дуру опус 113 Луја Шпора

01.00 Ноћне променаде – Композиције Франца Бервалда, Франца Данција, Артура Блиса и Луиђија Бокеринија

01.00 Франц Бервалд
Симфонија број 3 у Це-дуру под називом "Јединствена" (27:05)
Симфонија број 2 у Де-дуру (27:33)
Изводи Симфонијски оркестар из Гетеборга, а диригује Неме Јарви

01.55 Артур Блис (46:20)
Соната за виолу и клавир
Изводе Мартин Оутрам, виола и Џилијан Ролтон, клавир
Квинтет за обоу
Изводе Николас Данијел и Мађини квартет

02.40 Франц Бервалд (54:46)
Гудачки квартет број 1 у ге-молу
Гудачки квартет број2 у а-молу

Изводи Игдрасил квартет

03.35 Франц Данци (51:38)
Концерт за флауту и оркестар број 2 у де-молу опус 31
Концерт за флауту, кларинет и оркестар у Бе-дуру опус 41
Фантазија за кларинет и оркестар на тему дуета "Ла ћи дарем ла мано" из опере Дон Ђовани
Изводи Камерни оркестар из Виртемберга под управом Јорга Фербера. Солисти су: Џејмс Галвеј, флаута и Сабине Мејер, кларинет

04.30 Луиђи Бокерини (27:54)
Соната за виолончело у Е-дуру
Соната за виолончело у Бе-дуру
Свирају Ричард Лестер, виолончело и Ћићи Нуаноку, контрабас

04.58 Одјава програма



Недеља, 29. / понедељак, 30. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока – Дела Доменика Мацокија и Франческа Фође

20.47 Савремена грчка поезијаПесникиња Ефросини Манда-Лазару

21.03 Моцартов фестивал у Вирцбургу 2014 – Дела Луиђија Бокеринија, Волфганга Амадеуса Моцарта и Филпа Гласа

22.20 Антологија Трећег програма – Ален Турен: Доколица, друштвено суделовање и увођење новина у културу

22.45 Век хармонике – Интерпретације Гжегожа Стопе

23.29 Најава програма до јутра

23.30 Радионица звукаВладан Радовановић: Рез (премијера)

23.50 Личности – Радомир Константиновић: Антидогматизам као трајно искушење

00.17 Грамофонија – Снимци трија Оскара Питерсона из 1968. године

01.00 Ноћне променадеМузика бенда Rachel`s, Ејвор Палсдотир, дуа Зах/Толоса и Паула Гигера

01.00 Rachel's
Албум
Music for Egon Schiele (1996)

01.35 Паул Гигер
Албум
Игнис (72.44)
Органум
Карма Схадуб
Тропус
Алелуја
О Игнинс

Изводе: Паул Гигер, виолина, Мариус Унгуреану, виола, Беат Шнајдер, виолончело, Камерни хор Естонске филхармоније, Тону Каљусте, диригент

02.50 Игнар Зах и Мигел Анхел Толоса
Албум
Loner (2015)

03.25 Rachel's
Албум
Systems/Layers (2003)

04.28 Ејвор Палсдотир
Албум
Bridges (2015)

04.58 Одјава програма



Субота, 28. / недеља, 29. март 2015.

16.58 Најава преноса

17.00 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Гаетано Доницети: Лучија од Ламермура (1)

17.45 Пауза 1 – Сазревање тенора текст Керолин Абате и Роџера Паркера

18.10 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Гаетано Доницети: Лучија од Ламермура (2)

19.00 Пауза 2 – Прилог о оперским сценама лудила, појави новог инструмента "стаклене хармонике" и најава наредног преноса Вердијевог Ернанија".

19.30 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Гаетано Доницети: Лучија од Ламермура (3)

20.40 (око) Најава програма

20.42 (око) ОгледиСања Срећковић: Хансликов формализам и његови најутицајнији савремени критичари

21.08 Музика антика – Инструменталне композиције ренесансних аутора написане за тромбон и корнет

21.55 Токови поезије – Стихови Божидара Мандића

22.10 Имагинарни пејзажи – Албум Виза Владислава Дилеја

23.05 Најава програма до јутра

23.06 Антологија Трећег програма – Ален Турен: Доколица, друштвено суделовање и увођење новина у културу

23.23 Џез – Албуми Мауриса Несета и Рудреша Махантхаппе

00.20 Трибина о новим музичким делима – Музиколози Зорица Премате и Горица Пилиповић и пијанисткиња Катарина Радовановић говоре о стваралаштву Душана Радића и Енрика Јосифа

01.00 Ноћне променаде – Композиције Флорана Шмита, Хоакина Турине и Едмунда Рубре

01.00 Флоран Шмит
Свита
Оријана и принц љубави (19:11)
Изводи
Филхармонијски оркестар савезне државе Рајна-Палатинат под управом Пјера Стола

01.20 Хоакин Турина
Андалузијска сцена опус 7 (12:13)
Клавирски квартет у а молу опус 67 (16:14)
Тореров говор опус 34 (7:52)
Изводи Неш ансамбл

01.45 Флоран Шмит
Концертантна симфонија за клавир и оркестар опус 82 (38:01)
Изводе Хусеин Сермет, клавир и Филхармонијски оркестар Монте Карла под управом Дејвида Робертсона

03.25 Едмунд Рубра
Аморети за глас и гудачки квартет (14:10)
Гудачки квартет број 2 у Ес дуру опус 73 (22:56)
Изводе Чарлс Даниелсон, тенор и квартет Мађини

04.00 Хоакин Турина
Клавирска соната број 2 у Ге дуру опус 82 (15:00)
Изводе чланови ансамбла Неш
Италијанска фантазија (11:57)
Фантазија о сату (9:20)
Фантастична поема опус 98 (15:38)
Изводи Жорди Мазо, клавир

04.58 Одјава програма



Петак, 27. / субота, 28. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Симфонијског оркестра Финског радија 2014/2015 – Франц Шуберт: Осма симфонија у ха молу – Недовршена. Диригује Херберт Блумстет (1)

20.33 Политике памћења – Пјер Нора: Памћење историје, памћење историчара

20.55 Концертна сезона Симфонијског оркестра Финског радија 2014/2015 – Франц Шуберт: Девета симфонија у Це дуру – Велика. Диригује Херберт Блумстет (2)

22.00 Хроника

22.25 Антологија српске музике – Остварења Василија Мокрањца

23.02 Најава програма до јутра

23.03 ОгледиСања Срећковић: Хансликов формализам и његови најутицајнији савремени критичари

23.23 18. век – Симфоније Јохана Јоакима Агрела

23.58 Антологија Трећег програма – Ален Турен: Доколица, друштвено суделовање и увођење новина у културу

00.20 Сублимне фреквенције – Лора Марлинг: албум Кратки филм

01.00 Ноћне променадеДела Карола Шимановског, Дмитрија Шостаковича и Ервина Шулхофа

01.00 Дмитри Шостакович
Симфонија број 10
Изводи Лондонски симфонијски оркестар, под управом Бернарда Хаитинка.

01.55 Ервин Шелхоф
Концерт за клавир и оркестар опус 43
Концерт за клавир, флауту и оркестар
Изводи Немачка камерна филхармонија, под управом Андреаса Делфса. Солисти су пијаниста Александар Маџар и флаутисткиња Бетина Вилд

02.35 Карол Шимановски
Симфонија број 1 у еф молу опус 15
Симфонија број 2 у Бе дуру опус 19
Изводи Пољска државна филхармонија, под управом Карола Стрије

03.30 Дмитри Шостакович
Гудачки квартет број 3 у Еф дуру опус 73
Изводи квартет Фицвилијам

04.00 Ервин Шулхоф
Свита број 1 за виолину и клавир
Соната број 1 и 2 за виолину и клавир
Изводе виолинисткиња Тања-Бекер Бендер и пијаниста Маркус Бекер

04.58 Одјава програма



Четвртак, 26. / петак, 27. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Издавачка кућа Артарија – Композиције Лудвига ван Бетовена и Маура Ђулијанија

21.05 Политике памћења – Пјер Нора: Памћење историје, памћење историчара

21.25 Велики интерпретатори – Диригент Марк Минковски са члановима ансамбла Музичари из Лувра тумачи Харолда у Италији Хектора Берлиоза

22.05 ОгледиСања Срећковић: Хансликов формализам и његови најутицајнији савремени критичари

22.27 Савремена музикаХорска остварења Рикарда Пјаћентинија, Дарије Андовске, Франка Бовеа и Јиита Ајдина

23.06 Најава програма до јутра

23.07 Перспективе – Микел Торуп: Непријатељство

23.30 Сценска музика – Адолф Адам: одломци из балета Жизела

00.05 Антологија Трећег програма – Ален Турен: Доколица, друштвено суделовање и увођење новина у културу

00.23 Хорска музика – Мотети Јоханеса Брамса

00.55 Ноћне променаде – Остварење Еитора Вила-Лобоса, Карлоса Чавеза, Едварда Мекдауела, Ивана Крижановског, Николаја Потоловског и Енрика Гранадоса

00.55 Еитор Вила-Лобос (1887-1959)
Бразилска бахијана број 2 за оркестар (25.13)
Бразилска бахијана број 5 за сопран и осам виолончела (11.09)
Бразилска бахијана број 6 за флауту и фагот (8.27)
Бразилска бахијана број 9 за гудачки оркестар (9.23)
Изводе: сопран
Мади Меспле, флаутиста Мишел Дибоа, фаготиста Андреа Сенедата и чланови Оркестра из Париза под управом Пола Каполоња

01.50 Карлос Чавез (1899-1978)
Клавирски концерт (35.48)
Изводе пијаниста Еуген Лист и чланови оркестра Бечке државне опере под управом композитора

02.25 Едвард Мекдауел (1860-1908)
Трагична соната (26.20)
Изводи пијанист
киња Вивијан Ривкин

02.50 Иван Крижановски (1867-1924)
Соната за виолончело и клавир у ге-молу, опус 2 (24.11)
Изводе виолончелиста Јарослав Домжал и пијанисткиња Љубов Навроцка

03.15 Николај Пaтaловски (1878-1927)
Два комада за виолончело и клавир (6.02)
Соната за виолончело и клавир у ге-молу (29.46)
Изводе виолончелиста Јарослав Домжал и пијанисткиња Љубов Навроцка

03.50 Енрике Гранадос (1867-1916)
Дванаест шпанских игара (66.45)
Изводи пијанисткиња
Роса Торес-Пардо

04.58 Одјава програма



Среда, 25. / четвртак, 26. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Радијско предавање у Студију 6 – Часлав Копривица: Шта је Европа?

20.50 Музика вива – Рострум 2014. Остварења Еда Бенета и Роне Кларк

21.17 Политике памћења – Ентони Смит: Легенде и пејзажи

21.40 Ораторијум – Краљ Едип Игора Стравинског

22.32 Најава програма до јутра

22.33 Студије – Андреј Митић: Николај Карамзин – "отац оснивач" руског конзервативизма (1)

22.52 Музеј звука – Ансамбл Шаривари Агреабле на оригиналним инструментима изводи дела Антоњина Рајхенауера, Јохана Данијела Берлина и Јохана Кристофа Пепуша (1)

23.22 Студије – Андреј Митић: Николај Карамзин – "отац оснивач" руског конзервативизма (2)

23.45 ИмпровизоријумПриказ са 15. Међународног фестивала џеза и импровизоване музике Artacts 2015

00.30 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Границе поретка постојања

00.47 Интермецо – Пијаниста Паскал Роже изводи Импровизације Франсиса Пуленка

01.00 Ноћне променаде – Дела Мајкла Најмана, Филипа Гласа и Џона Адамса

01.00 Џон Адамс
Хармоније (44.45)
Изводи Симфонијски оркестар из Базела. Диригује Денис Расел Дејвис

01.45 Филип Глас
Концерт број 2 за виолончело и оркестар (45.26)
Изводи Симфонијски оркестар из Базела. Диригује Денис Расел Дејвис. Солиста је виолончелиста Мат Хајмовиц

02.30 Мајкл Најман
Дупли концерт за саксофон, виолончело и оркестар (27.04)
Изводи Филхармонија оркестар. Диригује Мајкл Најман. Солисти су саксофониста Џон Харл и виолончелиста Џулијан Лојд Вебер
Концерт за тромбон и оркестар (21.53)
Изводи Симфонијски оркестар Би-Би-Сија. Диригује Мајкл Најман. Солиста је тромбониста Кристијан Линдберг

03.20 Филип Глас
Концерт за виолину и оркестар (25.30)
Изводи Симфонијски оркестар Радио-телевизије Србије. Диригује Дејвид Порселајн. Солисткиња је виолинисткиња Марија Шпенглер

03.45 Мајкл Најман
Концерт за чембало и гудаче (21.31)
Изводи Гудачки оркестар Мајкла Најмана. Солисткиња је чембалисткиња Елизабет Хојнацка

04.05 Филип Глас
Музика са албума Воде Амазона (54.40)
Суделује бразилски инструментални састав Уакти

04.58 Одјава програма



Уторак, 24. / среда, 25. март 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар Аустралије изводи дела Ричарда Мила, Карла Вајна и Волфганфга Амадеуса Моцарта

20.38 Политике памћења – Ентони Смит: Легенде и пејзажи

21.02 Музика света – Интерпретације Розарије Ла Тремендите у Мохамада Мотамедија

21.40 Књижевна истраживања – Маја Луковић: (Де)конституисање сопства у дискурсу `стварног живота` Набоковљевог романа "Стварни живот Себастијана Најта" (1)

22.00 Музика за оргуље – Мари-Клер Ален изводи композиције Јохана Себастијана Баха

22.32 Књижевна истраживања – Маја Луковић: (Де)конституисање сопства у дискурсу `стварног живота` Набоковљевог романа "Стварни живот Себастијана Најта" (2)

22.55 Из опуса Рајка Максимовића

23.34 Најава програма до јутра

23.35 Драма – Мирјана Коџић: Јурије Ракитин – Снага храбрости

00.10 Вокална лирика – Контратенор Јестин Дејвис изводи песме Џона Дауленда

00.47 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Границе поретка постојања

01.00 Ноћне променаде – Композиције Артура Бенџамина, Ричарда Рида Перија, Филипа Гобера, Оторина Респигија, Степана Ростомјана и Зигисмунда Талберга

01.00 Артур Бенџамин
Три комада за виолину и клавир (11.30)
Соната за виолу (17.07)
Изводе Лоренс Пауер, виолина и виола и Сајмон Крофорд-Филипс, клавир

01.30 Ричард Рид Пери
Прекиди (Interruptions) (20.08)
Изводи Ансамбл Вај мјузик

01.50 Филип Гобер
Соната за виолину и клавир у А-дуру
Три комада за виолинчело и клавир
Изводе: Жан-Марк Филипс-Баржабедиан, виолина, Анри Демаркет, виолончело, Мари-Жозер Жид, клавир

02.20 Оторино Респиги
Дувачки квинтет у ге-молу (14.15)
Изводи Ансамбл Фјати асоћати

02.35 Степан Ростомјан
Дувачки квартет број 2 (12.13)
Изводи Ансамбл Фјати асоћати

02.45 Артур Бенџамин
Сонатина за виолину (16.10)
Мелодија и варијације за децу (3,23)
Томбо у спомен Равелу (13.15)
Из Сан Доминга (2.51)
Јамајчанска румба (1.51)
Изводе Лоренс Пауер, виолина и виола и Сајмон Крофорд-Филипс, клавир

03.15 Зигисмунд Талберг
У сећање на Бетовена – велика фантазија на теме Седме симфонија (17.11)
Уздах (3.10)
Изводе Франческо Николоси, клавир и Симфонијски оркестар Разумовски под управом Ендруа Могрелије

03.35 Филип Гобер
Четири скице за виолину и клавир
Ламент за виолончело и клавир
Три аквалера за виолину, виолончело и клавир
Изводе: Жан-Марк Филипс-Баржабедиан, виолина, Анри Демаркет, виолончало, Мари-Жозер Жид, клавир

04.10 Ричард Рид Пери
Квартет за срце и дах
Секстет за срце и дах
За срце, дах и оркестар
Дует за срце и дах
Квартет за срце и дах
Изводе: Кронос квартет, ансамбл Вај мјузик, Нико Мјули, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 23. / уторак, 24. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Ораторијуми – Георг Фридрих Хендл: Саул (1.део)

21.20 Политике памћења – Ентони Смит: Легенде и пејзажи

21.40 Ораторијуми – Георг Фридрих Хендл: Саул (2.део)

23.06 Најава програма до јутра

23.07 Наука и друштво – Каролин Лоазо: Невероватна снага природе

23.22 Клавирске метаморфозе – Дела финског композитора Еркија Салменхаре

00.07 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Границе поретка постојања

00.22 Музика за филм – Саундтрек Робина Гатрија и Харолдa Бада за филм Бела птица у мећави из 2014. године Грега Аракија

01.05 Ноћне променаде – Композиције Франсиска Тареге, Карла Рајнекеа и Густава Малера

01.05 Густав Малер
Симфонија број 2 у це- молу "Васкрсење" (79:41)
Изводе: Галина Коваљова, сопран, Јевгенија Гараховскаја мецосопран и Хор и оркестар Киров театра из Петрограда, а диригент је Јуриј Темирканов

02.25 Франсиско Тарега
Валцери, Мазурке и Полке у интерпретацији гитаристе Дејвида Расела (31:33)

02.55 Карл Рајнеке
Концерт за клавир и оркестар број 1 у фис-молу опус 72 (29:46)

03.25 Франсиско Тарега
Валцери, Мазурке и Полке у интерпретацији гитаристе Дејвида Расела (31:33)

04.00 Карл Рајнеке
Концерт за клавир и оркестар број 2 у е-молу опус 120 (32:45)
Изводи Клаус Хелвиг и Филхармонија Северозападне Немачке под управом Алуна Франциса

04.35 Франсиско Тарега
Валцери, Мазурке, Игре и Полке у интерпретацији гитаристе Дејвида Расела (28:05)

04.58 Одјава програма



Недеља, 22. / понедељак, 23. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока – Виолинске сонате Николе Порпоре

20.42 Савремена грчка поезијаСтихови Елени Теохарус

21.05 Промс 2014Ораторијум Краљевство опус 51 Едварда Елгара

22.38 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Границе поретка постојања

22.57 Век хармонике – Интерпретације Ника Арионда

23.46 Најава програма до јутра

23.47 Радионица звукаМиша Савић: Фукоово клатно српске музике

00.08 Трајни снимакМанојле Гавриловић: ауторов избор из дела

00.38 Електронски студио – Дела Петера Етвеша и Ернста Кшенека

01.05 Ноћне променаде – Композиције Ханса Хубера, Антона Брукнера, Јоханеса Матијаса Шпергера и џез квинтета Алберта МАнгелсдорфа

01.05 Јоханес Матијас Шпергер
Симфоније у Це-дуру
Симфонија у Еф-дуру
Симфонија у Бе-дуру
Ансамбл Музика етерна Братислава под управом Петера Зајичека

02.15 Антон Брукнер
Гудачки квинтет у Еф-дуру
Интермерцо за гудачки квинтет у де-молу
Изводи квартет Рафаел уз суделовање виолисткиње Прунеле Пејси

03.10 Ханса Хубера
Симфонија број 1 у де-молу
Симфонија број 7 у де-молу "Швајцарска"
Изводи Филхармонија из Штутгарта. Диригује Јерг-Петер Вајгле

04.10 Квинтет Алберта Мангелсдорфа
Албума Тензија из 1963. године

04.58 Одјава програма



Субота, 21. / недеља, 22. март 2015.

17.27 Најава преноса

17.30 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Жил Масне: Манон (1)

18.50 Пауза 1 – Интервју са Дијаном Дамрау. Најава наредне опере на репертоару Лучије од Ламермура Гаетана Доницетија

19.15 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Жил Масне: Манон (2)

20.20 Пауза 2 – Неда Колић: Маснеова "Манон" у контексту теорије рода

20.40 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Жил Масне: Манон (3)

21.34 Најава програма до јутра

21.35 Тумачења – Нил Фергусон: Виртуална историја

22.05 Музика антика – Композиције Антоанта Бримела изводи ансамбл Брабант под управом Стивена Рајса

22.45 Токови поезије – Стихови Слободана Лазовића

23.10 Имагинарни пејзажи – Рафаел Антон Иризари: албум Случајно море

23.45 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Духовна ситуација времена – Границе поретка постојања

00.10 Џез – Концерт групе Обже Труве на фестивалу у Вилизау

01.00 Ноћне променаде – Остварења Ралфа Вона Вилијамса, Хамилтона Хартија и Нормана О`Нила

01.00 Херберт Хамилтон Харти
Ирска симфонија (34:06)
Изводи Оркестар Северне Ирске под управом Брајдена Томсона

01.35 Ралф Вон Вилијамс
Романса и Пасторала за виолину и клавир (9:05)
Три прелида на велшке химне "Household Music" (15:38)
Ноктурно и Скерцо на енглеску фолклорну тему за гудачки квартет (10:24)
Изводи Неш ансамбл

02.10 Норман О`Нил
Гудачки квартет број 2 у Це дуру (18:47)
Клавирски трио опус 32 (8:40)
Клавирски квинтет у е молу (28:29)
Изводе Бриџ квартет и Мајкл Дусек, клавир

03.05 Ралф Вон Вилијамс
Филмска музика (55:34)
49. Паралела (24:15)
Сумрачно мало острво (7:33)
Елизабетина Енглеска (23:55)
Изводи Филхармонијски оркестар Би-Би-Сија под управом Рамона Гамбе

04.00 Хамилтон Харти
Гудачки квартет број 2 у а молу опус 5 (26:23)
Клавирски квинтет у Еф дуру опус 12 (32:41)
Изводе Пирс Лејн, клавири и чланови Голднер квартета

04.58 Одјава програма



Петак, 20. / субота, 21. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Националног оркестра Француског радија 2014/2015 – Дела Лудвига ван Бетовена (Егмонт увертира, опус 84) и Беле Бартока (Други виолински концерт). Диригује Даниеле Гати. Солиста је виолиниста Николај Знајдер (1)

20.50 Преиспитивања – Фредрик Џејмсон: Утопија и њене антиномије

21.10 Концертна сезона Националног оркестра Француског радија 2014/2015 – Лудвиг ван Бетовен: Шеста симфонија у Еф дуру – Пасторална. Диригује Даниеле Гати (2)

21.55 Хроника

22.20 Антологија српске музике – Опера На уранку Станислава Биничког

23.14 Најава програма до јутра

23.15 Тумачења – Нил Фергусон: Виртуална историја

23.40 18. векКонцертантна остварења Франтишека Ксавера Покорнија

00.10 Антологија Трећег програма – Карл Јасперс: Духовна ситуација времена – Границе поретка постојања

00.28 Сублимне фреквенције – Кери Ендрју: албум Соко је отишао у лов

01.00 Ноћне променаде – Дела Џозефа Холбрука, Етел Смит, Алана Росторна и Ернеста Блоха

01.00 Алан Росторн
Симфонија број 1
Симфонија број 2 – Пасторална
Изводи Симфонијски оркестар из Борнмута, под управом Дејвида Лојд-Џоунса.

01.45 Етел Смит
Серенада ин Де за оркестар
Концерт за виолину, хорну и оркестар
Изводе Филхармонија Би-Би-Сија и солисти Софи Ленгдон, виолина, и Ричард Воткинс, хорна. Диригује Одалине де ла Мартинез

02.50 Џозеф Холбрук
Гудачки квартет број 1 у де молу
Квинтет са кларинетом ин Ге
Изводи камерни ансамбл Расумовски и кларинетиста Ричард Хосфорд

03.30 Алан Росторн
Први и Други клавирски концерт
Изводи Лондонска филхармонија под управом Матијаса Бамерта. Солиста је Џофри Тозер

04.15 Ернест Блох
Ex voto
Соната за клавир
Dans sacree
Визије и пророчанства
Изводи пијаниста Иштван Касаи

04.58 Одјава програма



Четвртак, 19. / петак, 20. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Издавачка кућа Артарија – Композиције Волфганга Амадеуса Моцарта и Луиђија Бокеринија

21.07 Преиспитивања – Фредрик Џејмсон: Утопија и њене антиномије

21.25 Велики интерпретатори – Диригент Марис Јансонс са Филхармонијским оркестром из Осла тумачи Четврту симфонију у еф-молу, опус 36 Петра Чајковског

22.10 Тумачења – Нил Фергусон: Виртуална историја

22.28 Савремена музика – Композиције Беата Фурера

23.12 Најава програма до јутра

23.13 Перспективе – Микел Торуп: Непријатељство

23.32 Сценска музика – Карл Дејвис: музика из балета Аладин (2)

00.10 Антологија Трећег програма – Ханс-Георг Гадамер: Изокренути свет

00.32 Хорска музика – Андре Капле: Трогласна миса. Изводи хор Колегијум музикум под управом Даринке Матић-Маровић

01.00 Ноћне променаде – Композиције Анатолија Љадова, Александра Черепнина, Антонија Рутковског и Хајнриха фон Херцогенберга

01.00 Анатолиј Љадов (1855-1914)
Симфонијска слика Баба-Јага (3.27)
Симфонијска слика Из Апокалипсе (8.41)
Полонеза (4.34)
Зачарано језеро (7.37)
Мазурка Сеоске сцене (7.07)
Изводи Филхармонија Би-Би-Сија под управом Васила Синајског

01.30 Александар Черепнин (1899-1977)
Четврти клавирски концерт Фатназија, опус 48 (28.55)
Изводи пијанисткиња Норико Огаве у пратњи Симфонијског оркестра Сингапура под управом Лана Шуија

02.00 Анатолиј Љадов (1855-1914)
Симфонијска бајка Кикимора (7.25)
Осам руских народних песама (13.55)
Скерцо (6.12)
Полонеза у знак сећања на Пушкина (7.11)
Изводи Филхармонија Би-Би-Сија под управом Васила Синајског

02.35 Антони Рутковски (1859-1884)
Клавирски трио у ге-молу (24.41)
Соната за виолину у це-молу (29.18)
Изводе виолиниста Павел Куклински, виолончелиста тадеуш Самерек и пијанисти Маћеј Гански и Рафал Левандовски

03.30 Александар Черепнин (1899-1977)
Пети клавирски концерт, опус 96 (24.00)
Изводе: пијанисткиња Норико Огава и Симфонијски оркестар Сингапура под управом Лана Шуија

03.55 Александар фон Херцогенберг (1843-1900)
Соната за виолончело и клавир број 1, опус 52 (25.03)
Соната за виолончело и клавир број 2, опус 64 (21.13)
Соната за виолончело и клавир број 3, опус 94 (20.34)
Изводе виолончелиста Клаудијус Херман и пијанисткиња Саико Сасаки

04.58 Одјава програма



Среда, 18. / четвртак, 19. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци – Виолончелиста Грегор Пјатигорски тумачи солистичку деоницу у Концерту за виолончело и оркестар и ха-молу Антоњина Дворжака. Филаделфија оркестром диригује Јуџин Орманди на снимку из 1946. године

20.40 Преиспитивања – Фредрик Џејмсон: Утопија и њене антиномије

21.00 Директан пренос из Студија 6 – Гудачки квартет Београдске филхармоније изводи дела Антона Веберна и Лудвига ван Бетовена

22.00 ТрибинеТања Петровић: Заборав на мапи града

22.29 Најава програма до јутра

22.30 Музика виваМеђународна Трибина композитора Унеска у Хелсинкију из 2014. Остварење Сцене из Кутије успомена Џоја Рукенса

22.55 Рефлексије – Милан Суботић: Сибирски регионализам између империјалног и националног дискурса (1)

23.15 Музеј звука – Ансамбл Камерата Келн на оригиналним инструментима изводи дела Игнаца Холцбауер

23.48 Рефлексије – Милан Суботић: Сибирски регионализам између империјалног и националног дискурса (2)

00.07 Импровизоријум15. Међународни фестивал џеза и импровизоване музике "Artacts 2015" у Санкт Јохану у Аустрији

00.48 Антологија Трећег програма – Ханс-Георг Гадамер: Изокренути свет

01.05 Ноћне променаде – Остварења Арта Тејтума, Сиднија Бешеа, Бенија Гудмана и трија Блеј-Шепард-Сволоу

01.05 Албум Дани трија (51.00)
Изводе: Арт Тејтум, клавир, Тајни Грајмс, гитара, Слем Стјуарт, контрабас

01.55 Сидни Беше
Музика за балета Ноћ је чаробница (20.03)
Изводи Симфонијски оркестар. Диригује Жак Базир

02.15 Компилацијски албум Бенија Гудмана и његовог оркестра (64.00)

03.20 Албум Трија (56.00)
Изводе Карла Блеј, клавир, Енди Шепард, саксофон, Стив Сволоу, бас

04.15 Албум Тело и душа (48.00)
Изводи Арт Тејтум, клавир

04.58 Одјава програма



Уторак, 17. / среда, 18. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Камерни оркестар Словачке изводи дела Питера Хелендала

20.40 Преиспитивања – Фредрик Џејмсон: Утопија и њене антиномије

20.58 Музика света – Интерпретације камбонџанског ансамбла Кмер мјузик бокс

21.20 Књижевна истраживања – Сава Стаменковић: Хејтерски дискурс "Ходања" Томаса Бернхарда и "Излажења" Барби Марковић (1)

21.37 Музика за чембало – Махан Есфахани изводи Виртембершке сонате Карла Филипа Емануела Баха

22.17 Књижевна истраживања – Сава Стаменковић: Хејтерски дискурс "Ходања" Томаса Бернхарда и "Излажења" Барби Марковић (2)

22.30 Из опуса Светлане Савић

23.07 Најава програма до јутра

23.08 Драма – Мирослав Бенка: Дани од снова Ајнштајнових

23.55 Вокална лирика – Песме Јоханеса Брамса у интерпретацији сопрана Бригите Фасбендер и пијанисткиње Елизабете Леонскаје

00.40 Антологија Трећег програма – Ханс-Георг Гадамер: Изокренути свет

01.00 Ноћне променаде – Композиције Емила Млинарског, Сергеја Прокофјева, Александра Гијмана, Игора Стравинског, Волфганга Рима и музика са албума "Ноктурна Шопенових савременика"

01.00 Емил Млинарски
Симфонија у Еф-дуру, позната као Полонија (39.20)
Изводи Варшавска филхармонија под управом Казимјержа Корда

01.40 Сергеј Прокофјев
Концерт за виолину бриј 2 у ге-молу (27.25)
Изводе Патриција Копачинскаја, виолина и Лондонска филхармонија под управом Владимира Јуровског

02.05 Александар Гијман
Симфонија број 2 за оргуље и оркестар у А-дуру опус 91 (31.14)
Изводе Едгар Крап, оргуље и Симфонијски оркестар из Бамберга и диригент Себасијан Вајгле

02.35 Албум "Ноктурна Шопенових савременика"
Шарл-Валентен Алкан: Ноктурно ала Филд у Бе-дуру
Фридрих Калкбренер: Уздаси еолске харфе и Ноктурно у Ас дуру
Клара Шуман: Ноктурно у Е-дуру
Луј Лефебир-Вели: Манастирска звона
Едмонд Вебер: Прва мисао
Изводи: Барт ван Орт, клавир

03.10 Емил Млинарски
Виолински концерт број 2 у Де-дуру опус 16 (26.03)
Изводе Јуџин Угорски, виолина и Шкотски Симфонијски оркестар Бииија под управом Михала Дворжинског

03.35 Волфганг Рим
Сото воће – Ноктурно (17.41)
Сото воће – Капричо (11.01)
Изводе Николас Хоџис, клавир и Симфонијски оркестар из Луцерна под управом Џона Акселрода

04.00 Игор Стравински
Концерт за виолину ин де (20.41)
Изводе Патриција Копачинскаја, виолина и Лондонска филхармонија под управом Владимира Јуровског

04.20 Албум "Ноктурна Шопенових савременика"
Шарл-Валентен Алкан: Ноктурно у Бе-дуру и Ноттурнино Иннаморато у фис молу
Михаил Глинка: Ноктурно у Е-дуру
Марија Шимановска – Шум, Ноктурно у Ас-дуру
Игнац Добжињски: Пет ноктурна
Изводи Барт ван Орт, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 16. / уторак, 17. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере – Ото Николаи: Веселе жене Виндзорске (1)

21.18 Преиспитивања – Фредрик Џејмсон: Утопија и њене антиномије

21.40 Опере – Ото Николаи: Веселе жене Виндзорске (2)

22.50 Најава програма до јутра

22.52 Наука и друштво – Емануел Моније: Теорија свега

23.05 Клавирске метаморфозе – Остварења Анджеја Пануфњика и Роксане Пануфњик

24.00 Антологија Трећег програма – Умберто Еко: Мит о Супермену

00.20 Музика за филм – Музика Макса Рихтера за филм Конгрес из 2013. године израелског редитеља Арија Фолмана

01.00 Ноћне променаде – Композиције Арнолда Бакса, Игнаца Брула, Карла Амадеуса Хартмана и Карла Левеа

01.00 Арнолд Бакс
Симфонијска поема Новембарске шуме (20:32)
Музика из балета Од сумрака до свитања (20:25)
Изводи: Лондонска филхармонија
под управом Брајдена Томсона
Симфонијска поема Тинтаџел (14:42)
Изводи Краљевски национални оркестар Шкотске под управом Дејвида Лојд-Џонс

01.55 Игнац Брул
Увертира из опере Златни крст (8:42)
Увертира за оркестар
Магбет опус 46 (8:23)
Изводи Симфонијски оркестар из Нирнберга под управом Жолта Деакија

02.15 Карл Леве
Симфонија број 2 у Е-молу (60:18)
Анхалтском филхармонијом из Десауа диригује Голо Берг.

03.15 Карл Амадеус Хартман
Погребни концерт за виолину и гудачки оркестар (21:24)
Изводе виолинисткиња Антја Вајтас и Камерата Берн

03.35 Игнац Брул
Трио у Ес-дуру опус 14 (24:46)
Изводи Брамс трио

04.00 Арнолд Бакс
Соната за виолу (26:34)
Зимске воде (6:31)
Изводе виолинисткиња Син-Јин Хуан и пијанисткиња Пеи-Јао Ванг
Снимак са концерта одржаног 29. јуна 2013. године у Чарлстону у Јужној Каролини
Народна прича (8:28)
Изводе Петар Наузовски – виолончело и Патриција Гудсон – клавир

04.40 Карл Леве
Соната за клавир брoј 2 (24:16)
Изводи Корд Гарбен

04.58 Одјава програма



Недеља, 15. / понедељак, 16. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока – Композиције Павела Јозефа Вејвановског

20.45 Савремена грчка поезијаСтихови Елени Теохарус

21.00 Музички фестивал у Единбургу 2014 – Камерна музика Антона Веберна, Густава Малера и Ериха Волфганга Корнголда

21.55 Антологија Трећег програма – Умберто Еко: Мит о супермену

22.12 Век хармонике – Интерпретације Џејмса Краба

23.06 Најава програма до јутра

23.07 Радионица звука – Оке Пармеруд: Преноси II, премијера

23.28 Трајни снимакМилутин Петровић: ауторов избор из дела

24.00 Грамофонија – Композиција Планете Густава Холста

00.50 Ноћне променаде – Дела Чарлса Вилијерса Стенфорда, Хјуберта Перија, Малколма Арнолда и Џорџа Дајсона

00.50 Чарлс Вилијерс Стенфорд
Трећа симфонија у еф-молуИрска
Изводи Симфонијски оркестар Северне Ирске под управом Вернона Хендлија.

01.50 Хјуберт Пери
Опроштајне песме
Изводи хор Тринити колеџа из Кембриџа под управом Ричарда Марлоуа.

02.20 Џорџ Дајсон
Виолински концерт
Дечја свита према Волтеру де ла Мару
Изводе Лидија Мордкович, виолина и Симфонија из Лондона под управом Ричарда Хикокса.

03.25 Чарлс Вилијерс Стенфорд
Три мотета опус 38
Вечни оче опус 135
Магнификат у Бе-дуру опус 164
Изводи хор Тринити колеџа из Кембриџа под управом Ричарда Марлоуа.

03.55 Малколм Арнолд
Сонатина за флауту опус 19 (7:24)
Сонатина за кларинет опус 29 (8:01)
Сонатина за обоу опус 28 (7:55)
Сонатина за рекордер опус 41 (6:56)
Фантазија за кларинет опус 87 (3:12)
Фантазија за фагот опус 86 (4:36)
Фантазија за хорну опус 88 (3:41)
Трио за флауту, виолу и фагот опус 6 (11:03)
Фантазија за обоу опус 90 (3:45)
Фантазија за флауту опус 89 (4:27)

Изводе чланови ансамбла Неш

04.58 Одјава програма



Субота, 14. / недеља, 15. март 2015.

17.58 Најава преноса

18.00 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Ђоакино Росини: Дама са језера (1)

19.40 Пауза – Интервју са Џојс ДиДонато и текст Росини и транзиција Керолин Абате и Роџера Паркера

20.15 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка – Ђоакино Росини: Дама са језера (2)

21.28 Најава програма до јутра

21.30 Тумачења – Дејан Вук Станковић: Миле Савић – филозофија, просвећеност, ангажман

21.48 Музика антикаДела Томаса Талиса у извођењу ансамбла Кардиналс мјузик под управом Ендрјуа Карвуда

22.32 Токови поезије – Стихови Слободана Лазовића

22.55 Имагинарни пејзажи – Албум Синфониета Марсена Жила

23.42 Антологија Трећег програма – Умберто Еко: Мит о Супермену

24.00 Џез – Концерт групе Химаира на џез фестивалу у Вилизауу

01.00 Ноћне променадеОстварења Антонија Розетија, Филипа Кристофа Кајзера, Франческа-Марије Верачинија и Хајнриха Шулцa

01.00 Франческо-Марија Верачини (46:21)
Увертира број 1 у Бе дуру
Увертира број 2 у Еф дуру
Увертира број 3 у Бе дуру

Изводи ансамбл Музика антика из Келна под управом Рајнхарда Гебела

01.50 Феликс Јањевич
Виолински концерт број 5 у е молу (26:57)
Виолински концерт број 3 у А дуру (22:35)
Изводе: Збигњев Плих, виолина и ансамбла Музике Антике Колегијум Варсовијензе под управом Каија Баумана

02.35 Филип Кристоф Кајзер (22:53)
Соната број 1 у Де дуру за виолину, две хорне и клавир
Соната број 2 у Ес дуру за виолину, две хорне и клавир
Изводе: Рој Хауат, клавир, Оливер Луис, виолина, Дејв Ли и Крис Дејвис, хорне

03.00 Хајнрих Шулц-Бетен (60:28)
Три клавирска комада у озбиљном стилу опус 16
Слике расположења у форми слободног валцера опус 17
Пет клавирских комада у облику свите опус опус 19
Пет клавирских комада у херојском стилу опус 22
Три клавирска комада у облику сонате опус 23
Изводи Кристен Џонсон, клавир

04.00 Антонио Розети (61:23)
Шест сонате за соло харфу: у Бе- дуру, Ге- дуру, Бе-дуру, Ес-дуру, Це-дуру и Еф-дуру
Изводи Катерина Енглихова

04.58 Одјава програма



Петак, 13. / субота, 14. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Филхармонијског оркестра Француског радија 2014/2015 – Дела Јевгенија Светланова (Рапсодија број 2) и Бењамина Јусупова (Концерт за виолину). Диригује Лио Куокмен. Солиста је виолиниста Вадим Рјепин (1)

21.05 Раскршћа – Хана Арент: Conditio humana

21.23 Концертна сезона Филхармонијског оркестра Француског радија 2014/2015 – Дмитриј Шостакович: Пета симфонија у де молу, опус 47 (2)

22.15 Хроника

22.40 Антологија српске музикеОстверење Рајка Максимовића ,Владана Радовановића и Александра Обрадовића

23.17 Најава програма до јутра

23.18 Тумачења – Дејан Вук Станковић Миле Савић – филозофија, просвећеност, ангажман

23.35 18. векКарло Грацијани: Сонате за виолончело

00.10 Антологија Трећег програмаЕдгар Морен: Криза културе

00.25 Сублимне фреквенцијеАлбум Окрет даха канадског вокалисте Иана Вилијема Крејга

01.00 Ноћне променаде – Дела Рајнхолда Глијера, Кристијана Синдинга, Сергеја Рахмањинова и Николаја Мјасковског

01.00 Рајнхолд Глијер
Концерт за харфу и оркестар опус 74
Изводи Синфонија града Лондона, под управом Ричарда Хикокса. Солисткиња је Рејчел Мастерс.

01.25 Кристијан Синдинг
Симфонија број 2 у Де дуру опус 83
Изводи Оркестар норвешког радија, под управом Арија Расилаинена

02.00 Кристијан Синдинг
Концерт за клавир и оркестар у Дес дуру опус 6
Изводи Филхармонијски оркестар из Бергена, под управом Ендрјуа Литона. Солиста је био Пирс Лејн

02.30 Рајнхолд Глијер
Симфонија број 3 – Илија Муромец
Изводи Симфонијски оркестар Западнонемачког радија, под управом Немеа Јервија.

03.50 Кристијан Синдинг
Први виолински концерт у А дуру опус 45
Изводе Виолиниста Хенинг Крагеруд и Симфонијски оркестар из Борнмута. Диригује Бјарте Енгесет

04.10 Сергеј Рахмањинов
Соната за виолончело и клавир у ге молу

Николај Мјасковски
Соната за виолончело и клавир у а молу
Изводе Венди Ворнер, виолончело и Ирина Нузова, клавир.

04.58 Одјава програма



Четвртак, 12. / петак, 13. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Издавачка кућа Артарија – Композиције Јозефа Хајдна, Карла Дитердса фон Дитерсдорфа и Франца Кромера

21.05 Раскршћа – Хана Арент: Conditio humana

21.27 Велики интерпретаториПијаниста Жан-Марк Лизада изводи дела Фредерика Шопена

22.35 Тумачења – Дејан Вук Станковић: Миле Савић – филозофија, просвећеност, ангажман

22.55 Савремена музикаДела Кеитара Такахашија, Јанија Голоба и Орација Шортина за дувачки квинтет

23.26 Најава програма до јутра

23.27 Преиспитивања – Мишко Шуваковић: Ревизионистичка филозофија архитектуре – Адорно и Бењамин

23.42 Сценска музика – Карл Дејвис: музика из балета Аладин

00.12 Антологија Трећег програмаЕдгар Морен: Криза културе

00.27 Хорска музика – Хор Браћа Барух изводи композиције Луја Левандовског и Ленарда Бернстајна

00.55 Ноћне променаде – Остверења Хелмера Александерсона, Анрија Вијетама, Ежена Исаја, Владислава Зеленског и Зигмунда Нововејског

00.55 Хелмер Александерсон (1886-1927)
Увертира у це-молу (10.10)
Друга симфонија (38.33)
Изводе чланови Камерног оркестра из Упсале, под управом Паула Мегија

01.35 Анри Вијетам (1820-1881)
Концерт за виолончело број 1 у а-молу (24.58)
Концерт за виолончело број 2 у ха-молу (21.54)
Изводе: Албан Герхард и Краљевска фламанска филхармонија под управом Жозеп Кабајеа-Доменека

02.20 Зигмунд Носковски (1846 – 1909)
Гудачки квартет број 3 у е-молу (33.59)
Варијације и фугу на Вијотијеву тему (9.34)
Хумористични квартет у Де-дуру (4.20)
Комад Ви-за-ви (1.19)

Изводе чланови квартета Четири жице

03.05 Ежен Исај (1858-1931)
Медитације у ха-молу (11.16)
Серенада у А-дуру (6.56)
Изводе: Албан Герхард и Краљевска фламанска филхармонија под управом Жозеп Кабајеа-Доменека

03.25 Анри Вијетам (1820-1881)
Виолински концерт број 3 у А-дуру (36.49)
Изводе: виолиниста Миша Кејлин и Краљевска фламанска филхармонија под управом Жозеп Кабаје-Доменек

04.10 Владислав Зеленски (1837-1921)
Клавирски трио у Е-дуру (32.53)
Романса (10.34)
Лирски валцер (8.38)
Успаванка (3.30)
Изводе: пијанисткиња Јоана Лавриновиц и чланови квартета Четири жице

04.58 Одјава програма



Среда, 11. / четвртак, 12. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци – Рихард Штраус диригује своју Алпску симфонију 1941. године. Изводи Баварски симфонијски оркестар

20.50 Раскршћа – Хана Арент: Conditio humana

21.12 Музика виваРострум 2014: Остварење Хроматска музика света Кристијана Винтера Кристенсена

21.38 Уметност дриблингаБожо Копривица и Немања Митровић: Само богови могу обећати

22.02 Реквијем у де молу Волфганга Амадеуса Моцарта

22.53 Најава програма до јутра

22.55 Рефлексије – Борис Гројс: О уметничком активизму (1)

23.15 Музеј звука – Квартет Ле Рикорданце изводи Квартет у Це дуру, број 6 Ђузепа Марије Камбинија

23.50 Рефлексије – Борис Гројс: О уметничком активизму (2)

00.10 ИмпровизоријумМузика са албума Затвореник квартета који чине Макс Џонсон, Ингрид Лауброк, Мет Манери и Томас Фуџивара

00.55 Антологија Трећег програмаЕдгар Морен: Криза културе

01.10 Ноћне променаде – Музика са албумā Мелос Василиса Цабропулоса, Изван граница Теодосија Спасова, Мистерије бугарских гласова и Музика Хималаја Раула Шарме

01.10 Албум Мелос Василиса Цабропулоса (64.10)
Суделују Ања Лехнер, виолончело, и Умберто Тромбета Ганди, перкусије

02.15 Нумере са албума Мистерије бугарских гласова (52.06)
Изводи Женски хор бугарске радио-телевизије. Вокалне солисткиње су: Јанка Рупкина, Стефка Саботинова, Надежда Хвојнева и Радка Алексова. Суделује Оркестар традиционалних инструмената

3.05 Албум Изван граница Теодосија Спасова (49.00)
Изводе: Теодосиј Спасов, кавал, Илиан Илијев, кларинет, Богдан Динев, тапан, Румен Тосков, клавир, Георги Дончев, бас, Женски народни хор, ансамбл Зорница и Симфонијета оркестар

04.00 Албум Музика Хималаја Раула Шарме (72.00)
Изводе: Раул Шарма, сантур, Устад Шафат Ахмед Кан, табла, и Пандит Бавани Шанкар, традиционалне удараљке

04.58 Одјава програма


Уторак, 10. / среда, 11. март 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар Лапоније под управом Каролине Ајк изводи симфонијску поему Летња пасторала Артура Хонегера

20.58 Раскршћа – Хана Арент: Conditio humana

21.18 Музика света – Интерпретације ансамбла Кунзвана број 1

21.50 Књижевна истраживања – Јасмина Ахметагић: Симеонски параноидни дискурс: од параноје свакодневног живота до параноидне психозе Симона Хаџије (1)

22.05 Музика за оргуље – Кристоф Арселен изводи фантазију и фугу на тему духовног корала Ад нос ад Салутарем ундам Франца Листа

22.35 Књижевна истраживања – Јасмина Ахметагић: Симеонски параноидни дискурс: од параноје свакодневног живота до параноидне психозе Симона Хаџије (2)

22.57 Из опуса Милована Филиповића

23.32 Најава програма до јутра

23.33 Драма – Ђорђе Трифуновић: Ја сам Бил Јако Ви а ви ћете бити Јако Ја

23.55 Вокална лирика – Песме Модеста Мусоргског у интерпретацији Бориса Христова

00.40 Антологија Трећег програмаЕдгар Морен: Криза културе

01.00 Ноћне променадеДела Томаза Албинонија, Петра Чајковског, Јохана Адолфа Шајбеа и Карла Чернија

01.00 Томазо Албинони
Концерт за гудаче опус 7 број 7 у А-дуру (5.39)
Концерт за две обое опус 7 број 8 у Де-дуру (5.42)
Концерт за гудаче опус 9 број 7 у Де-дуру (11.34)
Концерт за две обое опус 9 број 9 у Це-дуру (10.09)
Изводе: Ентони Робсон и Кетрин Летам, обое, ансамбл Колегијум музикум 90, диригент Сајмон Стендиџ

01.35 Петар Чајковски
Концерт за клавир и оркестар број 2 у Ге-дуру опус 44 (43.03)
Изводе Денис Мацујев и Оркестар Театра Мариински под управом Валерија Гергијева

02.20 Јохан Адолф Шајбе
Тужбалица за краља Фредерика V (6.43)
Симфонија у Бе дуру (7.51)
Тужбалица за краљицу Луизу (11.09)
Симфонија у Де-дуру (10.39)
Изводи ансамбл Кончерто Копенхаген под управом Ендрјуа Менза

02.55 Карл Черни
Осам ноктурна из опуса 368 (30,18)
Изводи Изабеле Емихен

03.25 Томазо Албинони
Концерт за гудаче опус 7 број 10 у Бе-дуру (6.12)
Концерт за две обое опус 7 број 10 у Це-дуру (7.20)
Концерт за гудаче опус 9 број 10 у Еф-дуру (10.20)
Концерт за две обое опус 9 број 12 у Де-дуру (7.09)
Изводе: Ентони Робсон и Кетрин Летам, обое, ансамбл Колегијум музикум 90, диригент Сајмон Стендиџ

03.55 Јохан Адолф Шајбе
Симфонија у Бе дуру (8.25)
Симфонија у А-дуру (8.16)
Тужбалица у част краљице Јулијане Марије (8.28)
Изводи ансамбл Кончерто Копенхаген под управом Ендрјуа Менза

04.20 Карл Черни
Осам ноктурна из опуса 604 (34.41)
Ноктурно "Краљица" (5.28)
Изводи Изабеле Емихен

04.58 Одјава програма



Понедељак, 9. / уторак, 10. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере – Умберто Ђордано: Андреа Шеније (1. део)

21.05 Раскршћа – Хана Арент: Conditio humana

21.23 Опере – Умберто Ђордано: Андреа Шеније (2. део)

22.22 Најава програма до јутра

22.23 Наука и друштво – Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

22.40 Клавирске метаморфозе – Композиције Мортона Фелдмана

23.37 Антологија Трећег програма – Едгар Морен: Криза културе

24.00 Музика за филм – Музика Клифа Мартинеза за филм Возач из 2011. године редитеља Николаса Виндинга Рефна

00.50 Ноћне променаде – Дела Клодa Болина, Џорџa Гершвинa, Педрa Албениза, Семјуела Барбера, Арона Копленда и Еитора Вила-Лобоса

00.50 Џорџ Гершвин (32:56)
Концерт за клавир и оркестар у Еф-дуру

01.25 Арон Копленд (26:55)
Мексички салон
Клавирски блуз број 3

Семјуел Барбер
Балада

Џорџ Гершвин
Три прелида
Изводе пијаниста Петер Јаблонски и Краљевска филхармонија под управом Владимира Ашкеназија

01.50 Семјуел Барбер (22:46)
Адађо за гудаче у бе-молу опус11
Краљевска филхармонија под управом Владимира Ашкеназија
Медејина медитација опус 23а
Изводи Краљевски национални оркестар Шкотске под управом Марин Алсоп

02.10 Еитор Вила-Лобос (74:03)
Симфонијска поема
Шуме Амазона
Изводе сопран Рене Флеминг и Хор и Симфонијски оркестар Московског радија. Диригент је Алфред Хелер

03.25 Клод Болин (34:14)
Свита за флауту и џез трио
Изводе је флаутиста Жан-Пјер Рампал и Трио Клода Болина

04.00 Педро Албениз (50:48)
Карактеристични шпански комади
Моја Делиција опус 61
Фантазија на Вердијеву тему из опере "Набуко", опус 36
Фантазија на Белинијеве "Пуританце"
Баште Аранхуеза
Изводе пијанисти Мигел Занети и Фердинандо Турина

04.58 Одјава програма



Недеља, 8. / понедељак, 9. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока – Георг Фридрих Хендл: Серенада Парнас на прослави (1)

20.48 Савремена француска проза – Патрик Модиано: Хоризонти (одломак романа)

21.00 Мајстори барока – Георг Фридрих Хендл: Серенада Парнас на прослави (2. и 3. део)

22.15 Антологија Трећег програма – Едгар Морен: Криза културе

22.33 Век хармонике – Нихад Хрустанбеговић изводи Четири годишња доба Антонија Вивалдија

23.20 Најава програма до јутра

23.21 Радионица звука – Марија Ћирић: Белешке београдског трамваја

23.30 Трајни снимакМиленко Пајић: ауторов избор из дела (2)

00.05 Електронски студио – Композиције Тода Докстејдера

00.35 Интермецо – Сонате Александра Скрјабина

00.55 Ноћне променаде – Музика Алберта Вилијамса, Јохана Халворсена и Ермана Волф-Ферарија

00.55 Алберто Вилијамс
Циклус Милонге опус 64
Прва аргентинска соната опус 74
Изводи Валентин Суриф, клавир

01.55 Јохан Халворсен
Трећа симофнија у Це-дуру
Свитa за оркестар опус 21
Изводи Филхармонијски орекстар из Бергена под управом Немеа Јервија

02.50 Алберто Вилијамс
Циклус Епиграми опус 40 (1904)
Поема ноћи опус 84 (1921)
Изводи пијаниста Валентин Суриф

03.30 Ермано Волф-Ферари
Виолински концерт опус 26 у Де-дуру
Серенада за гудаче у Ес-дуру
Изводе Улф Хелшер, виолина и Симфонијски опркестар Франкфурстког радија под управом Алуна Франциса

04.25 Алберто Вилијамс
Поема звона опус 60
Поемa клисура
опус 79
Поема долина
опус 80
Изводи пијаниста Валентин Суриф

04.58 Одјава програма



Субота, 7. / недеља, 8. март 2015.

18.57 Најава преноса

19.00 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку – Жорж Бизе: Кармен (1. и 2. чин)

19.45 (око) У паузи преноса – Разговор са Елином Гаранчом; Стефан Савић: О опери "Кармен" у контексту теорије рода

20.10 (око) Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку – Жорж Бизе: Кармен (3. и 4. чин)

22.30 (око) Најава програма до јутра

22.32 Тумачења – Рудолф Бернет: Неистина код Хусерла и Хајдегера

22.53 Имагинарни пејзажи – Албум Мизери Ларес Валерија Триколија

23.37 Токови поезије – Стихови Вука Крњевића

23.50 Џез – Концерт групе Get the Blessing

00.48 Антологија Трећег програма – Хана Арент: Vita activa и модерно доба

01.00 Ноћне променаде – Остварења Артура Маркеса, Самуела Зимана, Атахуалпе Јупанкија и Рамона Валеа

01.00 Артуро Маркес
Дансон 1 (6:11)
Дансон 2 (9:53)
Дансон 3 (13:54)
Дансон 4 (10:13)
Изводи Филхармонија Ибероамерикана под управом Енрикеа Бариоса

01.40 Самуел Зиман
Концерт за харфу и оркестар (19:31)
Изводе: Мариза Каналес, флаута, Мерседес Гомес, харфа и Оркестра де лас Америкас којим диригује Бенхамин Еченике

02.00 Артуро Маркес
Дансон 5 (5:35)
Дансон 6 (7:55)
Дансон 7 (9:28)
Дансон 8 (7:40)
Изводи Филхармонија Ибероамерикана под управом Енрикеа Бариоса

02.30 Самуел Зиман
Концерт број 2 за флауту и оркестар (31:00)
Концерт за флауту, харфу и орекстар (19:02)
Изводе: Мариза Каналес, флаута, Мерседес Гомес, харфа и Оркестра де лас Америкас којим диригује Бенхамин Еченике

03.20 Атахуалпа Јупанки
Албум
Milonga del paisano (46:04)

04.05 Рамон Вале
Албум
Сећања (Memorias) (49:29)

04.58 Одјава програма



Петак, 6. / субота, 7. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Оркестра италијанске Швајцарске 2014/2015 – Дела Едварда Елгара (Серенада у е молу, опус 20) и Макса Бруха (Шкотска фантазија за виолину и оркестар, опус 46). Диригује Владимир Ашкенази. Солиста је виолиниста Данијел Додс (1)

20.52 Постколонијалне студије – Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

21.13 Концертна сезона Оркестра италијанске Швајцарске 2014/2015 – Едвард Елгар: Енигма варијације, опус 36 (2)

21.45 Хроника

22.10 Антологија српске музикеПутеви модернизма: нeокласична остварења Милана Ристића и Душана Радића из педесетих година XX века

22.59 Најава програма до јутра

23.00 Тумачења – Рудолф Бернет: Неистина код Хусерла и Хајдегера

23.15 18. век – Јохан Вендлинг: Концерти за флауту и оркестар

23.48 Антологија Трећег програма – Хана Арент: Vita activa и модерно доба

00.05 Сублимне фреквенције – Албум Бенџи уметника Сан Кил Мун

01.00 Ноћне променаде – Композиције Александра Глазунова, Дмитрија Кабалевског и Сергеја Тањејева

01.00 Александар Глазунов
Симфонија број 1 у Е дуру
Изводи Симфонијски оркестар Руског радија и телевизије под управом Владимира Федосејева

01.35 Дмитри Кабалевски
Фантазија у еф молу за клавир и оркестар
Трећи клавирски концерт у Де дуру опус 50 – Младост
Изводи Филхармонија Северно-немачког радија под управом Алуна Франсиса. Солиста је Микаел Корстик

02.10 Александар Глазунов
Симфонија број 2 у фис молу
Изводи Симфонијски оркестар Руског радија и телевизије под управом Владимира Федосејева

02.55 Сергеј Тањејев
Трио за виолину, виолу и виолончело
Трио за две виолине и виолу
Изводи камерни ансамбл Тањејев

04.03 Дмитри Кабалевски
Рапсодија за клавир и оркестар на тему песме Школске године
Четврти клавирски концерт опус 99
Изводи Филхармонија Северно-немачког радија под управом Алуна Франсиса. Солиста је Микаел Корстик

04.25 Сергеј Тањејев
Трио за клавир, виолину и виолoнчело у Де дуру опус 22
Изводи камерни ансамбл Тањејев

04.58 Одјава програма



Четвртак, 5. / петак, 6. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Издавачка кућа Артарија – Дела Јозефа Хајдна, Муција Клементија, Волфганга Амадеуса Моцарта и Лудвига ван Бетовена

21.05 Постколонијалне студије – Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

21.25 Велики интерпретатори – Виолинисткиња Ане-Софи Мутер изводи Концерт за виолину и оркестар у Де-дуру Јоханеса Брамса

22.07 Тумачења – Рудолф Бернет: Неистина код Хусерла и Хајдегера

22.23 Савремена музикаКомпозиције Ребеке Сондерс

22.56 Најава програма до јутра

22.57 Преиспитивања – Мишко Шуваковић: Политика и музика

23.12 Сценска музика – Сергеј Прокофјев: музика за сценски комад Египатске ноћи, опус 61

23.35 Антологија Трећег програма – Хана Арент: Vita activa и модерно доба

23.57 Хорска музика – Арво Перт: Канон покајања. Изводи Камерни хор Естонске филхармоније

01.00 Ноћне променаде – Остварења Франца Ксавера Моцарта, Бориса Чајковског и Михаела Хајдна

01.00 Борис Чајковски (1925-1996)
Трећа симфонија
Севастопољска (34.52)
Изводи Руски национални оркестар под управом Владимира Федосејева

01.35 Михаел Хајдн (1737-1806)
Серенада за оркестар у Де-дуру (58.08)
Изводи Прашки камерни оркестар под управом генрота Шмалфуса

02.35 Франц Ксавер Моцарт (1791-1844)
Соната за виолину и клавир у Бе-дуру (21.32)
Соната за виолину и клавир у Еф-дуру (19.41)
Изводе виолиниста Арон Берофски и пијаниста Кристофер Хардинг

03.10 Борис Чајковски (1925-1996)
Соната за клавир (13.03)
Симфонијска поема
Сибирски ветар (16.35)
Изводе пијаниста Станислав Буњин и Руски национални оркестар под управом Владимира Федосејева

03.40 Михаел Хајдн (1737-1806)
Гудачки квинтет у Бе-дуру (29.00)
Гудачки квинтет у Це-дуру (19.00)
Изводе чланови ансамбла Лархибудели

04.30 Франц Ксавер Моцарт (1791-1844)
Велика соната за виолончело и клавир (19.51)
Квартет за клавир и гудаче (19.43)
Изводе: виолиниста Арон Берофски, виолисткиња Кетрин Вотапек, виолончелиста Сурен Багрутани и пијаниста Кристофер Хардинг

04.58 Одјава програма


Среда, 4. / четвртак, 5. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимциБела Барток у улози пијанисте изводи Сонате Доменика Скарлатија као и сопствена дела на снимцима из двадесетих и тридесетих година XX века

21.05 Постколонијалне студије – Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

21.25 Музика виваРострум 2014: Остварење Никада заиста изгубљено Брентона Броудстока

21.45 Уметност дриблингаБожо Копривица и Немања Митровић: Само богови могу обећати

22.12 Вокалне симфоније – Прва хорска симфонија Густава Холста

23.04 Најава програма до јутра

23.05 Рефлексије – Јана Алексић: Поезија Марјана Чакаревића (1)

23.20 Музеј звука – Дела Антоана Форкереа и Жана де Сент-Коломба на оргуљској виоли изводи Славомир Зубжицки (2)

23.50 Рефлексије – Јана Алексић: Поезија Марјана Чакаревића (2)

24.00 ИмпровизоријумМузика са компакт диска Gheim трија британског тромбонисте Пола Радерфорда

00.52 Антологија Трећег програмаРоже Кајоа: Богомољка

01.05 Ноћне променаде – Дела Луиђија Далапиколе, Хектора Берлиоза и Петра Чајковског

01.05 Хектор Берлиоз
Фантастична симфонија, опус 14 (54.42)
Изводи Симфонијски оркестар из Монтреала. Диригује Шарл Дитуа

02.00 Петар Чајковски
Пета симфонија у е молу, опус 64 (46.27)
Изводи Филхармонија из Луксембурга. Диригује Емануел Кривин

02.55 Луиђи Далапикола
Пикола музика нотурна – Мала ноћна музика (06.45)
Изводи Филхармонија из Луксембурга. Диригује Емануел Кривин

02.55 Петар Чајковски
Серенада за гудаче, опус 48 (28.49)
Изводи камерни ансамбл Московски солисти. Солиста је виолиста Јуриј Башмет

03.25 Хектор Берлиоз
Циклус песама Летње ноћи, опус 4 (29.47)
Изводи Филхармонија из Луксембурга. Диригује Емануел Кривин. Солисткиња је мецосопран Мишел Лозје

03.55 Петар Чајковски
Трећи гудачки квартет у ес молу, опус 30 (35.31)
Изводи квартет Бородин
Велика соната у Ге дуру, опус 37а (34.08)
Изводи пијаниста Михаил Плетњов

04.58 Одјава програма


Уторак, 3. / среда, 4. март 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар из Талина изводи дела Антоњина Дворжака

20.35 Постколонијалне студије – Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

20.55 Музика света – Албум Свет азербејџанског мугама Гочега Аскарова

21.27 Књижевна истраживања – Мирјана Стошић: Ксенопоетике Ролана Барта и Виктора Шкловског (1)

21.43 Музика за чембало – Варијације на тему Једном давно у шетњу пођох Ханса Леа Хаслера

22.27 Књижевна истраживања – Мирјана Стошић: Ксенопоетике Ролана Барта и Виктора Шкловског (2)

22.42 Из опуса Милоша Заткалика

23.17 Најава програма до јутра

23.18 Драма – Платон, Вук Вучо: Гозба

23.58 Вокална лирика – Џералд Финли изводи циклусе Венац песама опус 39 и опус 24

00.48 Антологија Трећег програмаРоже Кајоа: Богомољка

01.00 Ноћне променаде – Композиције Адалберта Гировеца, Антона Враницког, Вилијама Бојса, Вилијама Бејбла, Едварда Џоунса, Никола-Шарла Боксе и Сесил Шаминад

01.00 Адалберт Гировец
Квартет са флаутом опус 11 број 2 (19.49)
Изводи Ансамбл Агора

01.20 Антон Враницки
Гудачки квинтет у Ес-дуру опус 8 број 3 (25.19)
Изводи Ансамбл Кордија

01.45 Вилијам Бојс
Кончерто гросо у Бе-дуру (11. 01)
Кончерто гросо у ха молу (9.55)
Кончерто гросо у е молу (11.28)
Изводи Ансамбл Кантилена под управом Ејдриана Шепарда

02.20 Вилијам Бејбл
Варијације на тему
Lascia ch`io pianga (5.59)

Анонимни аутор
Тема са варијацијама на Хендлову тему (5.40)

Едвард Џоунс
Концерт Микрокосмос (13.08)

Никола-Шарл Бокса
Интродукција на Хендлову тему (12.38)
Изводи Мара Галаси, харфа

02.55 Вилијам Бојс
Увертира број 10 у Еф-дуру (6.00)
Увертира број 11 у де-молу (6.53)
Увертира број 12 у Ге-дуру (6.04)
Изводи Ансамбл Кантилена под управом Ејдриана Шепарда

03.15 Адалберт Гировец
Квартет са флаутом опус 11 број 3 (22.09)
Изводи Ансамбл Агора

03.35 Антон Враницки
Гудачки секстет ин Ге (23.40)
Изводи Ансамбл Кордија

04.00 Сесил Шаминад
Комади за клавир
Изводи Ерик Паркин

04.58 Одјава програма


Понедељак, 2. / уторак, 3. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере – Ђузепе Верди: Лујза Милер (1)

21.05 Постколонијалне студије – Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

21.27 Опере – Ђузепе Верди: Лујза Милер (2)

22.52 Најава програма до јутра

22.53 Наука и друштво – Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

23.07 Клавирске метаморфозе – Остварења Питера Скалторпа и Џона Таванера

23.50 Антологија Трећег програма – Роже Кајоа: Богомољка

00.15 Музика за филм – Музика Тома Вејтса за филм Ноћ на земљи редитеља Џима Џармушa

00.55 Ноћне променаде – Албуми Лајка Феликса, Квартета Михаља Дреша, бенда Приступ и дуа Кларк

00.55 Лајко Феликс
Албум Поље (2013) (48:16)
Изводе: Лајко Феликс – виолина, цимбало, Михаљ Курина – цимбало, Ференц Курина – контрабас и Антал Брашњало – виола

01.45 Квартет Михаља Дреша
Албум Крхка душа (1994) (57:38)

02.40 Лајко Феликс
Албум Из жбуња (2009) (43:48)
Изводе Лајко Феликс – виолина и Антал Брашњало – виола

03.25 Трио Приступ (35:38)
Снимак са концерта одржаног 12. априла прошле године у београдском Дому омладине у оквиру фестивала Тодо Мундо
Изводе: Ханс Лазаковић – контрабас, Роберт Рамел – виолина и Владо Блум – гитара

04.00 Дуо Клак
Албум Опус: Groove (2014) (31:56)
Изводе Штефан Колман – хармоника и Маркус Фелнер – кларинет

04.15 Лајко Феликс
Албум Феликс (2002) (22:21)
Изводе: Лајко Феликс – вилоина, Роберт Амбрус – тамбура, Асим Ајдиновић – тенор хорна, Асмет Еминовић – бубањ, Бобан Марковић – труба, Антал Брашњало – виола, Чонка Ференц – виолина, Драгољуб Еминовић – рог, Елвис Асановић – туба, Гојко Алиловић – бас, Јовица Ајдаревић – труба

04.58 Одјава програма



Недеља, 1. / понедељак, 2. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока – Квартет ансамбла Цветне уметности изводи концерте Жан-Филипа Рамоа

20.57 Савремена француска проза – Патрик Модијано: Хоризонти (одломак романа)

21.12 Фестивал у Пјонгчангу 2014 – Камерна остварења Ђан Карла Менотија, Клода Дебисија, Илдебранда Пицетија и Петра Чајковског

22.33 Антологија Трећег програма – Роже Кајоа: Богомољка

22.53 Век хармонике – Интерпретације Пјетра Рофија; Композиције Свен-Инго Коха

23.36 Најава програма до јутра

23.37 Радионица звука – Стојан Срдић: Уз ветар руше се зидови

23.47 Трајни снимакМиленко Пајић: ауторов избор из дела

00.18 Грамофонија – Композиције јапанских аутора: Кохичија Каторија, Акихира Коморија, Харуа Асакаве и Осамуа Кацукија

01.05 Ноћне променадеМузика Геира Лиснеа, Авишаја Коена, Вернерија Похјоле, Мајкла Мекголдрика, Вилијама Басинског и Ричарда Шартијеа

01.05 Вилијам Басински и Ричард Шартије
Албум Аурора лиминалис (2013)

01.50 Вернери Похјола
Албум Аурора (2009)

02.55 Ансамбл Геира Лиснеа
Свита за џез оркестарт Аурора бореалис
Снимак са џез фестивала у Берлину 2001

03.40 Интерпретације Мајкла Мекголдрика
Избор нумера са албума Аурора (2010)

04.15 Авишај Коен
Албум Аурора (2009)

04.58 Одјава програма