ТРЕЋИ ПРОГРАМ РАДИО БЕОГРАДА



Уторак, 3. / среда, 4. март 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар из Талина изводи дела Антоњина Дворжака

20.35 Постколонијалне студије - Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

20.55 Музика света - Албум Свет азербејџанског мугама Гочега Аскарова

21.27 Књижевна истраживања - Мирјана Стошић: Ксенопоетике Ролана Барта и Виктора Шкловског (1)

21.43 Музика за чембало - Варијације на тему Једном давно у шетњу пођох Ханса Леа Хаслера

22.27 Књижевна истраживања - Мирјана Стошић: Ксенопоетике Ролана Барта и Виктора Шкловског (2)

22.42 Из опуса Милоша Заткалика

23.17 Најава програма до јутра

23.18 Драма - Платон, Вук Вучо: Гозба

23.58 Вокална лирика - Џералд Финли изводи циклусе Венац песама опус 39 и опус 24

00.48 Антологија Трећег програма - Роже Кајоа: Богомољка

01.00 Ноћне променаде - Композиције Адалберта Гировеца, Антона Враницког, Вилијама Бојса, Вилијама Бејбла, Едварда Џоунса, Никола-Шарла Боксе и Сесил Шаминад

01.00 Адалберт Гировец
Квартет са флаутом опус 11 број 2 (19.49)
Изводи Ансамбл Агора

01.20 Антон Враницки
Гудачки квинтет у Ес-дуру опус 8 број 3 (25.19)
Изводи Ансамбл Кордија

01.45 Вилијам Бојс
Кончерто гросо у Бе-дуру (11. 01)
Кончерто гросо у ха молу (9.55)
Кончерто гросо у е молу (11.28)
Изводи Ансамбл Кантилена под управом Ејдриана Шепарда

02.20 Вилијам Бејбл
Варијације на тему
Lascia ch’io pianga (5.59)

Анонимни аутор
Тема са варијацијама на Хендлову тему (5.40)

Едвард Џоунс
Концерт Микрокосмос (13.08)

Никола-Шарл Бокса
Интродукција на Хендлову тему (12.38)
Изводи Мара Галаси, харфа

02.55 Вилијам Бојс
Увертира број 10 у Еф-дуру (6.00)
Увертира број 11 у де-молу (6.53)
Увертира број 12 у Ге-дуру (6.04)
Изводи Ансамбл Кантилена под управом Ејдриана Шепарда

03.15 Адалберт Гировец
Квартет са флаутом опус 11 број 3 (22.09)
Изводи Ансамбл Агора

03.35 Антон Враницки
Гудачки секстет ин Ге (23.40)
Изводи Ансамбл Кордија

04.00 Сесил Шаминад
Комади за клавир
Изводи Ерик Паркин

04.58 Одјава програма


Понедељак, 2. / уторак, 3. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Ђузепе Верди: Лујза Милер (1)

21.05 Постколонијалне студије - Франц Фанон: Црна кожа, беле маске

21.27 Опере - Ђузепе Верди: Лујза Милер (2)

22.52 Најава програма до јутра

22.53 Наука и друштво - Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

23.07 Клавирске метаморфозе - Остварења Питера Скалторпа и Џона Таванера

23.50 Антологија Трећег програма - Роже Кајоа: Богомољка

00.15 Музика за филм - Музика Тома Вејтса за филм Ноћ на земљи редитеља Џима Џармушa

00.55 Ноћне променаде - Албуми Лајка Феликса, Квартета Михаља Дреша, бенда Приступ и дуа Кларк

00.55 Лајко Феликс
Албум Поље (2013) (48:16)
Изводе: Лајко Феликс - виолина, цимбало, Михаљ Курина - цимбало, Ференц Курина - контрабас и Антал Брашњало - виола

01.45 Квартет Михаља Дреша
Албум Крхка душа (1994) (57:38)

02.40 Лајко Феликс
Албум Из жбуња (2009) (43:48)
Изводе Лајко Феликс - виолина и Антал Брашњало - виола

03.25 Трио Приступ (35:38)
Снимак са концерта одржаног 12. априла прошле године у београдском Дому омладине у оквиру фестивала Тодо Мундо
Изводе: Ханс Лазаковић - контрабас, Роберт Рамел - виолина и Владо Блум - гитара

04.00 Дуо Клак
Албум Опус: Groove (2014) (31:56)
Изводе Штефан Колман - хармоника и Маркус Фелнер - кларинет

04.15 Лајко Феликс
Албум Феликс (2002) (22:21)
Изводе: Лајко Феликс - вилоина, Роберт Амбрус - тамбура, Асим Ајдиновић - тенор хорна, Асмет Еминовић - бубањ, Бобан Марковић - труба, Антал Брашњало - виола, Чонка Ференц - виолина, Драгољуб Еминовић - рог, Елвис Асановић - туба, Гојко Алиловић - бас, Јовица Ајдаревић - труба

04.58 Одјава програма



Недеља, 1. / понедељак, 2. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Квартет ансамбла Цветне уметности изводи концерте Жан-Филипа Рамоа

20.57 Савремена француска проза - Патрик Модијано: Хоризонти (одломак романа)

21.12 Фестивал у Пјонгчангу 2014 - Камерна остварења Ђан Карла Менотија, Клода Дебисија, Илдебранда Пицетија и Петра Чајковског

22.33 Антологија Трећег програма - Роже Кајоа: Богомољка

22.53 Век хармонике - Интерпретације Пјетра Рофија; Композиције Свен-Инго Коха

23.36 Најава програма до јутра

23.37 Радионица звука - Стојан Срдић: Уз ветар руше се зидови

23.47 Трајни снимак - Миленко Пајић: ауторов избор из дела

00.18 Грамофонија - Композиције јапанских аутора: Кохичија Каторија, Акихира Коморија, Харуа Асакаве и Осамуа Кацукија

01.05 Ноћне променаде - Музика Геира Лиснеа, Авишаја Коена, Вернерија Похјоле, Мајкла Мекголдрика, Вилијама Басинског и Ричарда Шартијеа

01.05 Вилијам Басински и Ричард Шартије
Албум Аурора лиминалис (2013)

01.50 Вернери Похјола
Албум Аурора (2009)

02.55 Ансамбл Геира Лиснеа
Свита за џез оркестарт Аурора бореалис
Снимак са џез фестивала у Берлину 2001

03.40 Интерпретације Мајкла Мекголдрика
Избор нумера са албума Аурора (2010)

04.15 Авишај Коен
Албум Аурора (2009)

04.58 Одјава програма



Субота, 28. фебруар / недеља, 1. март 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Музика антика - Контрапунктске студије на тему Ла Спања Констанца Фесте

21.00 Филозофска истраживања - Драго Ђурић: Настанак идеје creatio ex nihilo

21.18 Са београдских сцена - Концерт ансамбла Београдски барок одржан 2. фебруара 2015. године у дворани СКЦ-а на програму су била остварења Хенрија Персла, марена Мареа, Јохана Розенмилера, Георга Муфата и Бијађа Маринија

22.10 Токови поезије - Стихови Бошка Томашевића

22.35 Имагинарни пејзажи - Албум Атоми дуа Вингд Виктори оф д Сален

23.30 Најава програма до јутра

23.32 Антологија Трећег програма - Клод Леви-Строс: Тотемизам данас

23.50 Џез - Албум Break Stuff трија Виџеја Ајера

00.50 Ноћне променаде - Остварења Фердија Грофеа, Рихарда Веца, Леонхарда фон Кала, Антона Уршпруха и Вацлава Матјејке

00.50 Ферди Грофе
Свита „Велики кањон Колорада“ (35:27)
Изводи Њујоршка филхармонија под управом Ленарда Бернстајна

01.25 Антон Уршпрух
Пет комада за клавир опус 19 (32:03)
Изводи Ана-Марија Марковина, клавир

01.55 Рихард Вец
Симфонија број 3 у Бе дуру опус 48 (58:46)
Изводи Берлински симфонијски оркестар под управом Ериха Петера

02.55 Антон Урушпрух
Каватина и арабеска опус 20 (12:06)
Пет фантазија опус 2 (46:52)
Изводи Ана-Марија Марковина, клавир

03.50 Леонхард фон Кал
Серенада опус 84 (17:34)

Вацлав Матјејка
Потпури у форми серенаде опус 30 (28:11)

Леонхард фон Кал
Серенада опус 99 (20:15)
Изводе Мајкл Кевин Џоунс, виолончело и Агустин Марури, гитара

04.58 Одјава програма



Петак, 27. / субота, 28. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Филхармонијског оркестра Француског радија 2014/2015 - Антоњин Дворжак: Концерт за виолончело и оркестар у ха молу, опус 104. Диригује Адријан Перишон. Солиста је виолончелиста Данијел Милер-Шот (1)

20.45 Студије - Робер Мишамблед: Оргазам и Запад. Историја ужитка од 16.века до данас

21.00 Концертна сезона Филхармонијског оркестра Француског радија 2014/2015 - Јоханес Брамс: Прва симфонија у це молу, опус 68. Диригује Адријан Перишон (2)

21.48 Хроника

22.13 Антологија српске музике - Циклус Путеви модернизма - Остварења Милана Ристића, Станојла Рајичића и Љубице Марић

22.56 Најава програма до јутра

22.57 Филозофска истраживања - Драго Ђурић: Настанак идеје creatio ex nihilo

23.20 18. век - Остварења за виолу да гамба Кристофа Шафрата

24.00 Антологија Трећег програма - Клод Леви-Строс: Тотемизам данас

00.20 Сублимне фреквенције - Father John Misty: Албум Волим те, медведићу

01.05 Ноћне променаде - Дела Карла Амадеуса Хартмана, Теодора Кирхнера, Рудија Штефана и Фердинанда Хилера

01.05 Руди Штефан
Музика за оркестар број 1 и број 2
Изводи Симфонијски оркестар из Мелбурна, под управом Олега Каетанија

01.50 Фердинанд Хилер
Први концерт за клавир и оркестар у еф молу
Изводи Симфонијски оркестар из Тасманије. Диригент и солиста је Хауард Шели

02.15 Карл Амадеус Хартман
Симфонија број 4
Изводи Симфонијски оркестар из Бамберга, под управом Инга Мецмахера.

02.50 Фердинанд Хилер
Трећи концерт за клавир и оркестар у Ас дуру - Кончерто еспресиво
Изводи Симфонијски оркестар из Тасманије. Диригент и солиста је Хауард Шели

03.20 Карл Амадеус Хартман
Гудачки квартет број 1 - Звона
Гудачки квартет број 2
Изводи камерни ансамбл Пелегрини

04.10 Теодор Кихнер
Комади за клавир: Ноћне слике, Идеали и Легенде
Изводи пијаниста Давид Иани

04.58 Одјава програма



Четвртак, 26. / петак, 27. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Ненси Стораче и бечка опера буфа - Композиције Волфганга Амадеуса Моцарта и Винсентеа Мартина и Солера

21.32 Студије - Робер Мишамблед: Оргазам и Запад. Историја ужитка од 16.века до данас

21.53 Велики интерпретатори - Кларинетиста Андреас Отенсамер тумачи дела Арона Копланда, Доменика Чимарозе и Луја Шпора

22.43 Филозофска истраживања - Драго Ђурић: Настанак идеје 'creatio ex nihilo'

23.00 Савремена музика - Џејмс МекМилан: Концерт за удараљке број 2

23.26 Најава програма до јутра

23.27 Преиспитивања - Мишко Шуваковић: Постмедија и флексибилна уметност - експериментална поезија

23.47 Сценска музика - Фридрих Флотов: музика за сценски комад Вилем Орански у Вајтхолу

00.10 Антологија Трећег програма - Клод Леви-Строс: Тотемизам данас

00.27 Хорска музика - Марко Тајчевић: Литургија Светог Јована Златоустог

01.10 Ноћне променаде - Остварења Ернеста Шосона, Сезара Франка, Адолфа Фредрика Линдблада и Џона Филда

04.58 Одјава програма



Среда, 25. / четвртак, 26. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Радијско предавање у Студију 6 - Јован Делић: Нови Јерусалим Борислава Пекића

20.50 (око) Историјски снимци - Паул Хиндемит диригује своју симфонију Сликар Матис. Изводи Берлинска филхармонија, а тонски запис датира из 1954. године

21.15 Студије - Робер Мишамблед: Оргазам и Запад. Историја ужитка од 16.века до данас

21.33 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену, 2014. Остварења Михаела Пелзела и Филипа Манурија

22.03 Тумачења - Милица Рашић: Генеалогија као критика (1)

22.22 Кантате - Александар Гречањинов: Хвалите Бога

22.54 Најава програма до јутра

22.55 Тумачења - Милица Рашић: Генеалогија као критика (2)

23.18 Музеј звука - Дела Марена Мареа на оргуљској виоли изводи Славомир Зубжицки

23.55 Антологија Трећег програма - Ранко Мунитић: Драматургија, типологија и митологија стрипа

00.10 Импровизоријум - Музика са албума Сусрети трија у саставу Симон Набатов, Лук Хауткамп и Мартин Блум

00.50 Ноћне променаде - Остварења Рихарда Штрауса, Густава Малера и Феликса Мендлсона

00.50 Феликс Мендлсон
Дупли концерт у де молу (37.44)
Изводи Симфонијски оркестар из Луцерна. Диригује Џејмс Гафиган. Солисти су виолиниста Рено Каписон и пијаниста Николас Ангелич

01.30 Густав Малер
Прва симфонија у Де дуру - Титан (53.02)
Изводи Симфонијски оркестар из Сао Паола. Диригује Марин Алсоп

02.20 Рихард Штраус
Симфонијска поема Дон Кихот, опус 35 (44.01)
Изводи Симфонијски оркестар Радио-телевизије Шпаније. Диригује Рафаел Фрибек де Бургос

03.05 Густав Малер
Четврта симфонија у Ге дуру (54.29)
Изводи Чикашки симфонијски оркестар. Диригује Џорџ Шолти

04.00 Феликс Мендлсон
Гудачки квартет у А дуру, број 1 (30.24)
Гудачки квартет у Бе дуру, број 2 (28.15)
Изводи квартет Мендлсон

04.58 Одјава програма


Уторак, 24. / среда, 25. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Камерни оркестaр из Талина изводи дела Јана Раетса и Лепа Сумере

20.40 Студије - Робер Мишамблед: Оргазам и Запад. Историја ужитка од 16.века до данас

21.00 Студио 6 - Певање извика. Певачи из околине Нове Вароши изводе овај облик двогласне традиције са простора југозападне Србије

21.55 Књижевна истраживања - Владислава Гордић-Петковић: Љубавни дискурс у књижевности (1)

22.15 Музика за оргуље - Дела француског ранобарокног композитора Жана Тителеза

22.55 Књижевна истраживања - Владислава Гордић-Петковић: Љубавни дискурс у књижевности (2)

23.17 Из опуса Божидара Обрадиновића

23.47 Најава програма до јутра

23.48 Драма - Гордана Смуђа: С брода не видим луку (премијера)

23.58 Вокална лирика - Баритон Стефан Дегу уз клавирску пратњу Сајмона Лепера изводи песма Карла Левеа, Курта Вајла, Хуга Волфа и Франца Листа

00.37 Антологија Трећег програма - Ранко Мунитић: Драматургија, типологија и митологија стрипа

00.50 Ноћне променаде - Дела Аугуста Клугхарта, Јозефа Хајдна, Пјера Родеа и композиције за мандолину аутора 18. века

00.50 Јозеф Хајдн
Гудачки квартет у Це-дуру опус 74, број 1 (22.28)
Изводи: квартет Такач

01.10 Пјер Роде
Концерт за виолину број 7 у а молу опус 9 (17.53)
Изводи: Фридман Ајхорн, виолина и Симфонијски оркестар радија Југозападне Немачке из Кајзерслаутерна

01.30 Аугуст Клугхарт
Гудачки квартет у Еф-дуру опус 42 (35,34)
Изводи: квартет Плејел из Келна

02.05 Музика за мандолину аутора из 18. века
Ђузепе Зенбони: Соната за мандолину (7.50)
Салвадор Кастро де Хистау: Менует и Анданте са варијацијама (8.25)
Ђовани Чифолело: Аријета (3.21)
Пјетро Денис: Јулијина арија (0.58)
Паоло Алтијери: Три сонате за две мандолине (5.56)
Изводи ансамбл: Артемандолине

02.30 Јозеф Хајдн
Гудачки квартет у Еф-дуру опус 74, број 2 (20.53)
Изводи: квартет Такач

02.50 Пјер Роде
Концерт за виолину број 10 у а молу опус 19 (20.14)
Изводи: Фридман Ајхорн, виолина и Симфонијски оркестар радија Југозападне Немачке из Кајзерслаутерна

03.10 Јозеф Хајдн
Гудачки квартет у ге-моку опус 74, број 3 (20.20)
Изводи: квартет Такач

03.30 Пјер Роде
Концерт за виолину број 13 у а молу опус 13 (19.53)
Изводи: Фридман Ајхорн, виолина и Симфонијски оркестар радија Југозападне Немачке из Кајзерслаутерна

03.50 Аугуст Клугхарт
Квинтет у ге-молу опус 42 (38,09)
Изводи: квартет Плејел из Келна и пијаниста Тобијас Кох

04.20 Музика за мандолину аутора из 18. века
Вилхелм Крамер: Мала арија (1.49)
Опат Жозеф Капентије: Аријета (1.36)
Анонимни аутор: Соната у ге-молу (4.00)
Пјетро Денис: Арија ковача и Арија дезертера (4.23)
Алешо Ботељо де Фереира: Соната за мандолину (7.24)
Кристофоро Сињорели: Соната (8.31)
Изводи ансамбл: Артемандолине

04.58 Одјава програма


Понедељак, 23. / уторак, 24. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Шарл Гуно: Господин Сенк-Марс (1. део)

21.37 Студије - Робер Мишамблед: Оргазам и Запад. Историја ужитка од средњег века до данас

22.00 Опере - Шарл Гуно: Господин Сенк-Марс (2. део)

22.54 Најава програма до јутра

22.55 Наука и друштво - Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

23.23 Клавирске метаморфозе - Композиције Раима Кангра, Колина Мефија, Даријуса Мијоа, Беле Бартока, Витолда Лутославског и Мануела Инфантеа

00.17 Антологија Трећег програма - Роман Јакобсон: Језик и други комуникациони системи

00.38 Музика за филм - Музика из филма Под ударом закона редитеља Џима Џармуша

01.00 Ноћне променаде - Композиције Клода Дебисија, Мориса Равела, Дмитрија Шостаковича, Сергеја Прокофјева, Оливијеа Месијана, Ернеста Шосона и Пабла Сарасатеа

01.00 Дмитриј Шостакович
Клавирски трио број 2 у е-молу опус 67 (26:20)

Морис Равел
Клавирски трио у а-молу (25:49)
Изводи трио “Скола”
Снимак са концерта одржаног 31. маја 2014, године у Мадриду

01.50 Морис Равел (56:57)
Гудачки квартет у Еф-дуру

Клод Дебиси
Гудачки квартет у ге молу опус 10
Изводи Будимпештански квартет

02.50 Клод Дебиси
Соната за виолину у ге-молу (13:58)
Изводе солисти Косертхебау оркестра: Веско Ешкенази, виолина, Јаспер де Вал, хорна и Мариета Петкова, клавир
Снимак са концерта одржаног 26. јануара 2014. године у дворани Концертхебау у Амстердаму

03.05 Сергеј Прокофјев (38:01)
Соната за виолину број 1 у еф-молу опус 80

Оливије Месијан
Тема и варијације за виолину и клавир
Снимак са концерта виолинисте Јукија Вонга и пијанисткиње Елизавете Тоулианкине који је забележен 27. априла 2014. године у Женеви

03.40 Ернест Шосон (27:31)
Поема опус 25

Пабло Сарасате
Концертна фантазија на тему из Бизеове опере “Кармен” опус 25 за виолину и клавир
Снимак са концерта виолинисте Јукија Вонга и пијанисткиње Елизавете Тоулианкине који је забележен 27. априла 2014. године у Женеви

04.10 Сергеј Прокофјев (47:13)
Соната за клавир број 2 у де-молу опус 14
Соната за клавир број 7 у Бе-дуру опус 83
Соната за клавир број 8 у Бе-дуру опус 84
Изводи пијаниста Михаил Плетњов

04.58 Одјава програма



Недеља, 22. / понедељак, 23. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Миса деи фили у Це дуру Јана Дисмаса Зеленке

20.47 Француска проза - Патрик Модиано: Хоризонти (одломак романа)

21.00 Промс 2014 - Дела Алфреда Казеле, Сезара Франка и Камија Сен-Санса изводи Филхармонија Би-Би-Сија под управом Ђанандрее Нозеде. Солисти су пијаниста Бенџамин Гровенор и оргуљаш Дејвид Гуд

22.10 Антологија Трећег програма - Роман Јакобсон: Језик и други комуникациони системи

22.25 Век хармонике - Интерпретације Николе Пековића

23.14 Најава програма до јутра

23.15 Радионица звука - Роберто Паћи Дало: Је Шангај трана премијера из међународне размене)

00.05 Отисак времена - Књижевне чињенице: интервју који је 1987. године са Данилом Кишом водила Радмила Глигић

00.35 Електронски студио - Композиције Франсоа Домона

01.10 Ноћне променаде - Композиције Александра Арутјунијана, Витјеслава Новака и Мауриција Кагела

01.10 Александар Арутјунијан
Концерт за виолину и оркестар (22:22)
Симфонијета (15:17)
Кончертино за клавир и оркестар (14:52)
Солисти су Иља Груберт, виолина, Нарине Арутјунијан, клавир, а Московским камерним оркестром диригује Константин Орбелиан

02.00 Витјеслав Новак
Тонска поема Пан опус 43
Изводи Маргарет Фингерхат, клавир

02.55 Маурицио Кагел
“1898” за дечје гласове и инструменте
Музика за ренесансне инструменте
Изводи ансамбл Колегијум инструментале

04.10 Александар Арутјунијан
Поема-соната за виолину и клавир
Ретро соната за виолу и клавир
Поема за виолончело и клавир
Свита за виолину, кларинет и клавир
Све композиције у аранжману за клавирски трио изводи трио Вердер

04.58 Одјава програма



Субота, 21. / недеља, 22. фебруар 2015.

18.27 Најава преноса

18.30 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка - Волфганг Амадеус Моцарт: Дон Ђовани (1)

око 20.00 Пауза преноса - Текст Јелене Новак о савременим оперским продукцијама “Дон Ђованија”

око 20.30 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка - Волфганг Амадеус Моцарт: Дон Ђовани (2)

22.04 Најава програма до јутра

22.05 Филозофска терапија - Вона Фери: Уметност и добар живот

22.28 Имагинарни пејзажи - Албум Морско острво Скота Моргана познатијег као Лосил

23.30 Токови поезије - Стихови Бошка Томашевића

23.45 Џез - Концерт квинтета Амира ЕлСафара на џез фестивалу у Залфелдену

00.42 Антологија Трећег програма - Емил Бенвенист: Структура језика и стуктура друштва

01.00 Ноћне променаде - Дела Ерика Цајсла, Јурија Кочурова, Пола Крестона, Нормана Дел Јоја, Хенрија Кауела, Дејвида Ворд-Стајнмана и композиције за обоу са албума „Обоа на путу“

01.00 Ерик Цајсл
Клавирски концерт у Це дуру (35:41)
Изводе Готлиб Валиш, клавир и Симфонијски оркестар Бечког радија под управом Јоханеса Вилднера

01.35 Јури Кочуров (39:23)
Магбет симфонија (28:42)
Суворов увертира (10:42)
Изводи Државни академски оркестар из Санкт Петербурга под управом Александра Титова

02.15 Дејвид Ворд-Стајнман
Кончертино број 2 за камерни оркестар (17:17)

02.35 Норман Дел Јојо
Лирска фантазија за виолу и гудаче (14:21)
Солиста: Карен Елејн, виола

02.50 Пол Крестон
Партита за флауту, виолину и гудачки оркестар (16:37)
Солисти: Јоси Арнхајм, флаута и Николас Ворд, виолина
Изводи Синфонија града Лондона под управом Дејвида Ејмоса

03.05 Хенри Кауел (49:47)
Виолински џиг (2:16)
Арија за виолину и гудаче (6:08)
Химна и тема за фугу број 2 (4:40)
Химна и тема за фугу број 5 (5:31)
Варијације на терце за две виоле и гудаче (15:16)
Химна, корал и тема за фугу број 8 (8:44)
Химна и тема за фугу број 10 (7:14)
Изводи Северозападни камерни оркестар из Сијетла под управом Алана Франсиса

03.55 Албум “Обоа на путу” (58:11)
Мигел дел Агила
Летња песма (13:00)

Роберт Сибинг
Балада, блуз и регтајм (9:01)

Дејвид Громпер
Аноним (6:56)

Волтер Пистон
Свита за обоу и клавир (8:40)

Мајкл Ти Ејнџл
Подневна песма (7:32)

Арнолд Рознер
Соната за обоу и клавир (13:02)
Изводе Марк Вајгер, обоа и Роберт Конвеј, клавир

04.58 Одјава програма



Петак, 20. / субота, 21. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Симфонијског оркестра Радио-телевизије Шпаније 2013/2014 - Дела Бохуслава Мартинуа (Сећање на Лидице) и Бенжамина Бритна (Концерт за виолину, опус 15). Диригује Карлос Калмар. Солисткиња је виолинисткиња Елина Вахала (1)

20.45 Критика окцидентализма - Хајнер Билефелт: Западна концепција људских права против исламске концепције

21.05 Концертна сезона Симфонијског оркестра Радио-телевизије Шпаније 2013/2014 - Дела Игора Стравинског (дивертименто из балета Вилин пољубац) и Петра Чајковског (симфонијска поема Франческа да Римини, опус 32). Диригује Карлос Калмар (2)

21.55 Хроника

22.20 Антологија српске музике - Циклус Путеви модернизама: Симфонија оријента Јосипа Славенског

23.07 Најава програма до јутра

23.08 Филозофска терапија - Вона Фери: Уметност и добар живот

23.35 18. век - Симфонија у де молу Антона Еберла

00.05 Антологија Трећег програма - Ранко Бугарски: Лингвистичка теорија и друштвене функције језика

00.25 Сублимне фреквенције - Албум Море располућеног грашка Кортни Барнет

01.00 Ноћне променаде - Дела Луја Шпора, Ханса Рота, Јохана Непомука Хумла и Макса Бруха

01.00 Ханс Рот
Симфонија у Е дуру
Изводи Симфонијски оркестар Бечког радија, под управом Дениса Расела Дејвиса

01.55 Јохан Непомук Хумл
Клавирски септет у де молу број 1 опус 74
Изводи камерни ансамбл Каприкорн

02.35 Луј Шпор
Концерт за виолину и оркестар број 2 опус 2
Концерт за виолину и оркестар број 5 опус 17
Изводи Симфонијски оркестар Берлинског радија, под управом Кристијана Фрелиха. Солиста је Улф Хелшер

03.25 Макс Брух
Концерт за два клавира и оркестар опус 88
Изводе пијанисткиње Катја Лабек и Мариел Лабек и Филхармонијски оркестар под управом Семјона Бичкова

03.55 Јохан Непомук Хумл
Клавирски септет број 2 у Це дуру опус 114
Изводи камерни ансамбл Каприкорн

04.25 Луј Шпор
Остварења за флауту и харфу:
Концертантна соната у Де дуру
Соната у це молу
Ларгето у Ге дуру
Фантазија
Изводе харфисткиња Мариел Нордман и флаутиста Андраш Адорјан

04.58 Одјава програма



Четвртак, 19. / петак, 20. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Ненси Стораче и бечка опера буфа - Композиције Антонија Салијерија

21.05 Критика окцидентализма - Хајнер Билефелт: Западна концепција људских права против исламске концепције

21.28 Велики интерпретатори - Виолончелисткиња Офели Гајар изводи дела Карла Филипа Емануела Баха и Габријела Фореа

22.07 Филозофска терапија - Вона Фери: Уметност и добар живот

22.32 Савремена музика - Џои Раукенс: Уздизање Феникса за хор и оркестар

23.10 Најава програма до јутра

23.12 Преиспитивања - Мишко Шуваковић: Постмедија и флексибилна уметност - експериментална поезија

23.37 Сценска музика - Остварења Ерика Сатија

00.23 Антологија Трећег програма - Владимир Јанкелевич: Расправа о животу и смрти

00.40 Хорска музика - Руковети Сетвана Мокрањца

01.05 Ноћне променаде - Остварења Алберта Хинастере, Луја Фердинана Еролда, Бернхарда Ставенхагена и Фридриха Калкбренера

01.05 Алберто Хинастера (1916-1983)
Клавирски концерт број 1 (28.22)
Клавирски концерт број 2 (37.48)
Изводе: пијанисткиња Дора де Маринис и Симфонијски оркестар Словачког радија под управом Хулија Малавала

02.10 Бернхард Ставенхаген (1862-1914)
Концерт за клавир и оркестар број 2 у А-дуру (42.18)
Циклус
Три оркестарске песме:
Девојачка песма са сопран (4.10)
Серенада за баритон (2.07)
Тешко вече за баритон (3.30)
Изводе: пијаниста Фолкмар Леман, сопран Хелга Шпацек, баритон Томас Фајфер, а Фихармонијом Фоктланда из Грајц-Рајхенбаха диригује Ханс-Рајнер Фостер

03.05 Луј Фердинан Еролд (1791-1833)
Концерт за клавир и оркестар у А-дуру (20.24)
Концерт за клавир и оркестар у е-молу (13.09)
Концерт за калвир и оркетстар у Ес-дуру (24.51)
Изводи пијаниста Жан-Фредерик Нубурже уз пратњу оркестра Синфонија Варсовија под

управом Ервеа Никеа

04.05 Фридрих Калкбренер (1785-1849)
Секстет у Ге-дуру (31.52)
Клавирска фантазија (11.20)
Септет у А-дуру (26.52)
Изводе чланови ансамбла
Линос

04.58 Одјава програма



Среда, 18. / четвртак, 19. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Даријус Мијо изводи своја дела на снимцима из шездесетих година XX века

20.45 Критика окцидентализма - Хајнер Билефелт: Западна концепција људских права против исламске концепције

21.03 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену 2014. Остварења Тошија Хосокаве и Кларе Јаноте

21.23 Уметност дриблинга - Божо Копривица и Немања Митровић: Само богови могу обећати

21.50 Мисе - Миса у част благословене девице Марије број 5 Јозефа Хајдна

22.30 Најава програма до јутра

22.31 Личности - Александар Милосављевић: Фрагменти о Ћирилову (1)

22.48 Музеј звука - Историјски оркестар из Пољске изводи Сонате Хајнриха Бибера

23.28 Личности - Александар Милосављевић: Фрагменти о Ћирилову (2)

23.47 Импровизоријум - Снимак концерта ансамбла Цајткрацер и Кеиџија Хаина

00.30 Антологија Трећег програма - Владимир Јанкелевич: Расправа о животу и смрти

00.45 Ноћне променаде - Дела Антоњина Дворжака, Золтана Кодаја, Беле Бартока, Беџиха Сметане и Фредерика Шопена

00.45 Антоњин Дворжак
Гудачки квартет у Еф дуру, број 12 опус 96 - Амерички
(25.39)
Одломак из композиције
Чемпреси (16.34)
Изводи квартет
Хаген

01.00 Беджих Сметана
Циклус симфонијских поема
Моја домовина (75.35)
Изводи Бостонски симфонијски оркестар. Диригује Рафаел Кубелик

02.45 Бела Барток
Концерт за оркестар
(38.42)
Изводи Симфонијски оркестар Радио-телевизије Шпаније. Диригује Јарон Трауб

03.25 Золтан Кодај
Други гудачки квартет, опус 10
(17.46)
Изводи квартет
Хаген

03.45 Фредерик Шопен
Баладе у ге молу, Еф дуру
и Ас дуру (23.45)
Изводи пијаниста Владо Перлемутер
Етиде из опуса 10 и опуса 25 (56.10)
Изводи пијаниста Маурицио Полини

04.58 Одјава програма



Уторак, 17. / среда, 18. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар Аустралије изводи дела Брета Дина и Волфганга Амадеус Моцарта

20.43 Критика окцидентализма - Хајнер Билефелт: Западна концепција људских права против исламске концепције

21.00 Музика света - Албум Са вама Марте Гомез

21.23 Трибине - Бранко Ромчевић: Милитантна меланхолија (1) (Културни центар Београда, децембар 2014)

21.43 Музика за чембало - Композиције Мануела Родригеза Коеља

22.18 Трибине - Бранко Ромчевић: Милитантна меланхолија (2)

22.40 Из опуса Наташе Богојевић

23.08 Најава програма до јутра

23.10 Драма - Александар Солжењицин: Свећа на ветру

00.02 Вокална лирика - Снимак другог дела концерта који је Силвија Шварц, уз кларинетисткињу Сабине Мејер и пијанисту Волфрама Ригера одржала 30. августа прошле године на фестивалу Шубертијаде у Шварценбергу. На програму су била дела Густава Малера, Роберта Шумана и Франца Шуберта

00.40 Антологија Трећег програма - Владимир Јанкелевич: Расправа о животу и смрти

01.00 Ноћне променаде - Композиције Јоханеса Брамса, Лудвига ван Бетовена и Роберта Фукса

01.00 Јоханес Брамс
Варијације на Хајднову тему (16.45)
Изводи: Гевандхаус оркестар под управом Рикарда Шаија

01.15 Лудвиг ван Бетовен
Соната у Ге-дуру опус 31 број 1 (23.25)
Соната у де-молу опус 31 број 2 (16.17)
Изводи: Жан-Ефлам Бавузе, клавир

01.50 Роберт Фукс
Соната за виолончело у де-молу (24.31)
Изводе: Марк Дробински, виолончело и Данијел Блументал, клавир

02.15 Јоханес Брамс
Мађарске игре број 1, број 3 и број 10 (6.55)
Симфонија број 1 у це-молу (43.51)
Изводи: Гевандхаус оркестар под управом Рикарда Шаија

03.10 Роберт Фукс
Фантастични комади опус 78 (27.52)
Изводе: Марк Дробински, виолончело и Данијел Блументал, клавир

03.35 Јоханес Брамс
Симфонија број 2 у Де-дуру (40.12)
Изводи: Гевандхаус оркестар под управом Рикарда Шаија

04.15 Роберт Фукс
Соната за виолончело у цис-молу (19.41)
Изводе: Марк Дробински, виолончело и Данијел Блументал, клавир

04.35 Лудвиг ван Бетовен
Соната у цис молу опус 27 - Месечева (15.55)
Изводи: Жан-Ефлам Бавузе, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 16. / уторак, 17. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Гаетано Доницети: Марија Стјуарт (1. чин)

21.20 Критика окцидентализма - Хајнер Билефелт: Западна концепција људских права против исламске концепције

21.40 Опере - Гаетано Доницети: Марија Стјуарт (2. чин)

22.50 Најава програма до јутра

22.51 Наука и друштво - Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

23.08 Клавирске метаморфозе - Композиције Семјуела Барбера и Џоан Тауер

23.50 Антологија Трећег програма - Владимир Јанкелевич: Расправа о животу и смрти

00.20 Музика за филм - Циклус Музика у филмовима Џима Џармуша

01.00 Ноћне променаде - Композиције Арва Перта, Едварда Грига, Карла Нилсена, Едварда Елгара, Лучана Берија, Ђерђа Куртага и наступ гитарског дуа Тулинчев-Ковтунов

01.00 Арво Перт
Фратри (14:19)

Едвард Григ
Концерт за клавир у а-молу опус 16 (31:10)
Изводе: Валентина Лисица, клавир и Национални оркестар Француске под управом Кристјана Јервија
Снимак је са концерта одржаног 3. априла 2014. године у Паризу

01.45 Едвард Григ
Холдберг свита опус 40 (18:30)

Едвард Елгар
Интродукција и алегро опус 47 (14:09)
Изводи Камерни оркестар Аустралије под управом Хелене Ретбон
Снимак са концерта одржаног 15. фебруара 2014. године у градској концертној дворани у Сиднеју

02.30 Едвард Елгар
Серенада за гудаче у е-молу опус 20 (12:56)
Изводи Оркестар итлаијанске Швајцарске под управом Владимира Ашкеназија

02.45 Едвард Григ
Из Холберговог времена опус 40 (15:47)

Карл Нилсен
Концертна свита Аладин опус 34 (28:04)
Изводи Национални оркестар Француске под управом Кристјана Јервија
Снимак је са концерта одржаног 3. априла 2014. године у Паризу

03.25 Лучано Берио
Глосе за гудачки квартет (9:05)
Гудачки квартет (7:51)

Лука Франческони
Гудачки квартет број 1 (17:22)

Ђерђ Куртаг
Тајна, погребна музика у сећање на Ласла Добсаја (4:03)
Шест музичких момената опус 44 (14:00)
Изводи Штадлер квартет
Снимак са концерта одржаног 1. новембра 2013. године у Миланској Скали

04.25 Дуo Тулинчев-Ковтунов
Снимак наступа гитарског дуа Тулинчев-Ковтунов, 7. марта 2014. године у Кишињеву у Молдавији

04.58 Одјава програма


Недеља, 15. / понедељак, 16. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Ансамбл Љи Инкоњити и виолинисткиња Амандин Бејер изводе Концерта гроса опус 6 Арканђела Корелија (2)

21.13 Страна књижевност - Стихови Кит Фрајат

21.30 Фестивал Стириарте 2014 - Јоханес Брамс: Квинтет са кларинетом у ха молу

22.10 Антологија Трећег програма - Владимир Јанкелевич: Расправа о животу и смрти

22.22 Век хармонике - Интерпретације америчког хармоникаша Џона Торчела

22.57 Најава програма до јутра

22.58 Радионица звука - Арсеније Јовановић: Ратна опера “Пад катедрале”

23.38 Трајни снимак - Мирко Магарашевић: ауторов избор из дела

00.13 Грамофонија - Композиције Оливијеа Месијана и Рожеа Тесијеа

01.00 Ноћне променаде - Музика Анбјерг Лиен, Лоренса Крејна, Гевина Брајерса, Кристијана Валумреда, Енрика Кониља, Саре Џернс и АККУ квинтета

01.00 Анбјерг Лиен
Плеши валцер са мном (2008)

01.40 Хокон Стене
Албум Lush Laments for Lazy Mammal (2014)
Лоренс Крејн - Прелудијум за ХС
Гевин Брајерс - Hi Tremolo
Лоренс Крејн - Bobby J
Лоренс Крејн - See Our Lake I
Лоренс Крејн - Riis
Лоренс Крејн - Holt
Хокон Стене - Sit
Кристијан Валумрод - Low Genths
Лоренс Крејн - Blue Blue Blue

02.30 АККУ квинтет
Албум Молекули (2015)

03.10 Енирко Кониљо
Албум Ареавирус (2007)

04.10 Сара Џернс (Pan Pan)
Rooms Vol. 1
Rooms. Vol. 2
Изводи ауторка на клавиру

04.58 Одјава програма



Субота, 14. / недеља, 15. фебруар 2015.

18.27 Најава преноса

18.30 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка - Петар Чајковски: Јоланта

20.20 Пауза преноса

20.45 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2015/2015. Директан пренос из Њујорка - Бела Барток: Замак Плавобрадог

22.10 Најава програма до јутра

22.11 Екологија - Душан Пајин: Свест о заједници живог света

22.32 Имагинарни пејзажи - Албум Кајл Боби Дан и Бескрајна туга Кајла Бобија Дана

23.27 Путеви прозе - Јана Ратегорац Вукомановић: Прозни диптих

23.35 Џез - Албум Народне песме војвођанских Мађара Силарда Мезеиа

00.38 Антологија Трећег програма - Лешек Колаковски: Генеза и структура у проучавању верских идеологија

01.00 Ноћне променаде - Остварења Хезуса Фурдија, Џима Фокса, Еиотра Вила-Лобоса, Норме Винстон и интерпретације квартета Бруклин Рајдер

01.00 Хезус Гуриди
Десет баскијских мелодија за оркестар (22:40)
Тако певају дечаци, за хор и оркестар (13:34)
Симфонијска поема Авантура Дон Кихота (11:07)
Симфонијска поема Феничанска барка (14:26)
Јутром пева певац (3:38)
Изводе: Изабел Алварез, сопран, Хор конзерваторијумског хорског друштва из Билбаоа, Симфонијски оркестар из Билбаоа, диригент Хуан Хозе Мена

02.05 Џим Фокс
Град којег је однео ветар (22:28)
Изводе: Алекс илс и Џини Литл, тромбони, Боб Сандерс и Дејвид Стетсон, бас тромбони, Брајан Пецоне, клавир, Питер Кент и Робин Лоренц, виолинте, Марија Њуман, виола и Ерика Дјук-Киркпатрик, виолончело

02.30 Норма Винстон
албум Плес без одговора (62:28)

03.30 Колин Џејкобсон
Ахилејева пета за гудачки квартет (14:03)

Џон Кејџ
У пејзажу (9:57)

Јапанска традиционална мелодија
Успаванка за Ицуки (3:50)
Изводе квартет Брукилин рајдер и Џастин Месина, електроника

04.00 Еитор Вила-Лобос
Песма црног лабуда за виолину и харфу (2:52)
Дуо за виолину и виолу (16:28)
Пет песама за флауту и харфу (13:46)
Глисандо за флауту и виолончело (9:42)
Квинтет за флауту, виолину, виолу, виолончело и харфу (16:28)
Изводи ансамбл Мобијус

04.58 Одјава програма


Петак, 13. / субота, 14. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Берлинске филхармоније 2013/2015 - Карл Рајнеке: Концерт за флауту у Де дуру, опус 283. Диригује Јаник Незе-Сеген. Солиста је флаутиста Андреас Блау (1)

20.25 Тема недеље - Предраг Симић: Балкан и балканизација - један век касније

20.50 Концертна сезона Берлинске филхармоније 2013/2015 - Густав Малер: Четврта симфонија у Ге дуру. Солисткиња је Кристијане Карг, сопран (2)

21.50 Хроника

22.15 Антологија српске музике - Циклус Путеви модернизма: Остварења Петра Коњовића и Милоја Милојевића

22.59 Најава програма до јутра

23.00 Екологија - Душан Пајин: Свест о заједници живог света

23.17 18. век - Концерти за флауту и орекстар Франсоа Девијена

23.53 Антологија Трећег програма - Ернст Блох: Процес и структура

00.15 Сублимне фреквенције - Албум америчког кантаутора Џона Гранта

01.00 Ноћне променаде - Дела Франца Листа, Габријела Фореа, Енрика Гранадоса и Хоакина Родрига

01.00 Франц Лист
Симфонијске поеме:
Шта се чује у брдима
Тасо
Прелиди
Изводи Лондонски филхармонијски оркестар под управом Бернарда Хаитинка

02.05 Енрике Гранадос
Клавирски трио опус 50
Клавирски квинтет у Ге дуру опус 49
Изводи трио ЛОМ, суделују и Мануел Порта Галего, виолина и Хоаким Рикелме Гарсија, виола

02.45 Франц Лист
Симфонијске поеме:
Орфеј
Прометеј
Мазепа
Празнична звона
Изводи Лондонски филхармонијски оркестар под управом Бернарда Хаитинка

03.45 Хоакин Родриго
Фантазија за једног џентлмена за оркестар и гитару
Изводи Енглески камерни оркестар и гитариста Едуардо Фернандез, под управом Мигела Гомеза Мартинеза

04.10 Габријел Форе
Сонате за виолину и клавир бр 1 и 2
Изводи виолинисткиња Изабел Фауст и пијаниста Флоран Бофар

04.58 Одјава програма


Четвртак, 12. / петак, 13. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Репродукције - Друга симфонија Густава Малера

21.30 Тема недеље - Предраг Симић: Балкан и балканизација - један век касније

21.53 Велики интерпретатори - Виолиниста Максим Венгеров изводи Трећи виолински концерт Камија Сен-Санса

22.25 Екологија- Душан Пајин: Свест о заједници живог света

22.42 Савремена музика - Мишел ван дер А: Концерт за виолину и оркестар

23.11 Најава програма до јутра

23.12 Преиспитивања - Мишко Шуваковић: Теорије модернизма

23.35 Сценска музика - Феликс Мендлсон: музика за сценски комад Антигона, опус 55

00.33 Антологија Трећег програма - Ернст Блох: Процес и структура

00.55 Хорска музика - Остварења Светислава Божића

01.15 Ноћне променаде - Композиције Антонија Вивалдија, Франца Ксавера Рихтера, Игњаца Холцбауера и Карла Јозефа Тешија

04.58 Одјава програма



Среда, 11. / четвртак, 12. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Дмитри Шостакович за клавиром, у пратњи Симфонијског оркестра Француског радија под управом Андреа Клитенса изводи своја дела. Снимци из 1958. године

20.45 Тема недеље - Сергеј Флере: Етносимболистичко објашњење разлаза народа Југославије

20.58 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену, 2014: Остварења Мартина Сиверта и Стефана Принса

21.32 Листање научних часописа - Балканске синтезе: говоре Драган Тодоровић и Предраг Шарчевић

21.58 Кантате - Томазо Траета: Стабат Матер

22.39 Најава програма до јутра

22.40 Рефлексије - Предраг Крстић: Раскринкавање постмодернизма кроз апологије просветитељства (1)

23.05 Музеј звука - Историјски оркестар из Пољске изводи Сонате Хајнриха Бибера

23.40 Рефлексије - Предраг Крстић: Раскринкавање постмодернизма кроз апологије просветитељства (2)

00.03 Импровизоријум - Музика секстета Скеин са истоименог компакт диска

00.45 Антологија Трећег програма - Ернст Блох: Процес и структура

01.00 Ноћне променаде - Дела Лудвига ван Бетовена, Николаја Римског Корсакова и Сергеја Рахмањинова

01.00 Лудвиг ван Бетовен
Концерт за клавир и оркестар у Ге дуру, опус 58 (32.15)
Изводи Симфонијски оркестар из Сао Паола. Диригује Марин Алсоп. Солиста је пијаниста Нелсон Фреире
Пета симфонија у це молу, опус 67 (34.34)
Изводи Симфонијски оркестар Радио-телевизије Шпаније. Диригује Рафаел Фрибек де Бургос

02.05 Сергеј Рахмањинов
Симфонија у е молу, број 2 опус 27 (61.04)

03.05 Николај Римски Корсаков
Шехерезада, опус 35 (47.00)
Изводи Оркестар Северне Холандије. Диригује Стефан Асбери. Солиста је виолиниста Гај Браунштајн

03.50 Сергеј Рахмањинов
Прелиди опус 3, 23, 32 (81.42)
Изводи пијанисткиња Моура Лимпани

04.58 Одјава програма


Уторак, 10. / среда, 11. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестар Консертхебау изводи дела Волфганга Амадеуса Моцарта

20.55 Тема недеље - Сергеј Флере: Етносимболистичко објашњење разлаза народа Југославије

21.12 Музика света - Норвешки виолиниста Арлен Апнесет

21.35 Годишњице - Небојша Грубор: О Баумгартену (1)

21.55 Музика за оргуље - Остварења Вилхелма Фридемана Баха

22.30 Годишњице - Миланко Говедарица: О Ничеу (2)

22.52 Из опуса Ђура Живковића

23.31 Најава програма до јутра

23.32 Драма - Ксенија Драгунска: Једини с брода

00.02 Вокална лирика - Снимак првог дела концерта који је Силвија Шварц, уз кларинетисткињу Сабине Мејер и пијанисту Волфрама Ригера одржала 30. августа прошле године на фестивалу Шубертијаде у Шварценбергу. На програму су била дела Луја Шпора и Кларе Шуман

00.40 Антологија Трећег програма - Ернст Блох: Процес и структура

01.00 Ноћне променаде - Дела Ђиролама Крешентинија, Ђиролама Крешентинија, Мојсеја Вајнберга и Леоша Јаначека

01.00 Николаус Змешкал
Гудачки квартет у ге-молу (35.40)
Изводи Квартет Аутентик

01.35 Ђироламо Крешентини
Дела из циклуса Шест кантата и 18 аријета
Кантата Il Sogno (10.59)
Кантата Il primo amore (9.13)
Аријете:
E pur soave amore (2.12)
Nice verra quell’ora (2.11)
Quel cor che mi prometti (2.56)
Or che la notte invita (2.15)
Ch’io mai vi possa (2.44)
Sino all’ultimo momento (5.30)
Изводе Марина Компарато, мецосопран и Ђани Фабрини, клавир

02.15 Мојсеј Вајнберг
Симофнија број 10 опус 98 (34.26)
Изводи Ансамбл Кремерата Балтика под управом Гидона Кремера

02.50 Леош Јаначек
Симфонијета за оркестар (25.07)
Четири прелудијума (21.36)
Мојсеј Вајнберг: Полка и фуга (8.02)

03.45 Ђироламо Крешентини
Кантата La scusa (11.50)
Кантата Il ritorno (15.53)
Аријете:
Povero cor (1.34)
Ti lascio mia vita (2.30)
Ore spietate (1.50)
Se ti m’ami (1.17)
Oh teneri piaceri (2.02)
Nimi se giusti siete (4.39)
Изводе Марина Компарато, мецосопран и Ђани Фабрини, клавир

04.25 Николаус Змешкал
Гудачки квартет у Де-дуру (36.14)
Изводи Квартет Аутентик

04.58 Одјава програма



Понедељак, 9. / уторак, 10. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Клаудио Монтеверди: Орфеј

21.50 Тема недеље - Стефан Анчев: Балкан у западној политици

22.15 Клавирске метаморфозе - Дела Јорга Херхета, Ернста Хелмута Фламера и Стива Ингама

23.09 Најава програма до јутра

23.10 Наука и друштво - Данијел Канеман: Мислити, брзо и споро

23.35 Музика за филм - Циклус Музика у филмовима Џима Џармуша

00.25 Антологија Трећег програма - Андреј Митровић: "Еманципаторска улога" историјске свести

00.50 Ноћне променаде - Композиције Феликса Мендлсона, Алберта Хинастере, Петра Чајковског, Јохана Халворсена и Морица Московског

00.50 Петар Чајковски (56:11)
Меланхолична серенада опус 26
Изводи: Нина Белина, виолина и Национални симфонијски оркестар Италијанског радија под управом Владимира Делмана. Снимак са концерта одржаног 21. јула 1988. године
Патетична симфонија број 6 опус 74
Изводи: Национални симфонијски оркестар Италијанског радија. Диригент: Владимир Делман. Снимак са концерта одржаног 31. јула 1990. године

01.50 Јохан Халворсен (18:08)
Слике из норвешких бајки опус 37
Изводи: Бергенска филхармонија под управом Немеа Јервија

02.10 Феликс Мендлсон (25:37)
Гудачки квартет број 6 у еф-молу опус 80

Алберто Хинастера (25:39)
Гудачки квартет број 2 опус 26
Изводи Гудачки квартет Артемис

03.00 Јохан Халворсен (54:39)
Норвешка рапсодија број 1 у А-дуру
Норвешка рапсодија број 2 у Ге-дуру
Норвешка свадбена поворка опус 19
Пасакаља за виолину и виолу број 2 опус 20
Игра за комад Краљ Бјернстјерна Бјернсона
Увертира за Норвешки фестивал опус 16
Изводе: Мелина Мандоци, виолина, Илзе Клава, виола и Бергенска филхармонија под управом Немеа Јервија

04.00 Мориц Мошковски (57:49)
Тарантела број 2 опус 27
Баркарола
из Хофманових проча
Грациозни валцер
8 карактеристичних комада опус 36
Клавирски комади опус 68
Серенада број 1 опус 15
Изводи Сета Танијел

04.58 Одјава програма



Недеља, 8. / понедељак, 9. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Ансамбл Љи Инкоњити и виолинисткиња Амандин Бејер изводе Концерта гроса опус 6 Арканђела Корелија (1)

21.05 Страна књижевност - Стихови Кит Фрајат

21.18 Фестивал Шопен и његова Европа 2014 - Дела Арнеа Нордхајнма, Анџеја Пањуфника и Рихарда Штрауса изводи Варшавска филхармонија под управом Јацека Каспшика. Солисти су Роберт Коен, виолончело И Катажина Голофит, клавир

22.23 Антологија Трећег програма - Жорж Батај: Еротизам у унутрашњем искуству

22.38 Век хармонике - Интерпретације јапанске хармоникашице Мие Мики

23.29 Најава програма до јутра

23.30 Радионица звука - Михајло Ђорђевић: Птице певају моју музику 2

00.05 Трајни снимак - Радивој Шајтинац: ауторов избор из дела

00.35 Електронски студио - Композиције Еугенијуша Рудника

01.00 Ноћне променаде - Музика јерменских аутора. Композиције Авета Тертеријана, Комитаса Вардапета, Арна Бабаџанија, Тиграна Мансурјана, Гајанеа Чебодариана и Крикора Хакинијана

01.00 Авет Тертерјан
Прва симфонија
Друга симфонија
Изводе Хор и Оркестар јерменске филхармоније под управом Рубена Асатријана

01.50 Комитас Вардапет
Албум Комитасове песме
Изводе Изабел Бајракдаријан, сопран и Камерни ансамбл Јерменске филхармоније под управом Едуарда Топчјана

02.55 Авет Тертерјан
Трећа симофнија за оркестар, дудук и зурлу
Изводи Државни оркестар Јерменије под управом Давиа Канђана
Шеста симфонију за камерни оркестар, камерни хор и 9 фонограма
Изводи Камерни хор министарства културе Совјетског Савеза и Чланови оркестра Баљшој театра. Диригује Александар Лазарев

04.05 Клавирска трија јерменских аутора
Арно Бабаџанијан
Трио у фис-молу

Тигран Мансурјан
Багателе

Гајане Чебодариан
Клавирски трио

Крикора Хакиниана
Клавирски трио
Изводи трио у саставу: Левон Чилингиријан, виолина, Вивијан Спанох, виолончело и Андре де Гроте, клавир

04.58 Одјава програма



Субота, 7. / недеља, 8. фебруар 2015.

18.57 Најава преноса

19.00 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2014/2015. Директан пренос из Њујорка - Ђузепе Верди: Магбет (1. део)

20.35 У паузи преноса - Разговор уредника часописа Грамофон Џејмса Инверна са баритоном Ширилом Милнсом

21.00 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2014/2015. Директан пренос из Њујорка - Ђузепе Верди: Магбет (2. део)

22.05 Најава програма до јутра

22.06 Филозофски огледи - Дени Генун: Претпоставке о Европи

22.25 Имагинарни пејзажи - Лоренс Инглиш: албум Дивљина огледала

23.07 Путеви прозе - Јана Растегорац Вукомановић: Живо (прича)

23.20 Џез - Снимак концерта Стива Колмена и бенда Фајв Елементс одржаног на Џез фестивалу у Вилизауу

00.30 Антологија Трећег програма - Жорж Батај: Еротизам у унутрашњем искуству

00.40 Ноћне променаде - Композиције Џона Ајрленда, Френка Бриџа, Зигмунта Носковског и интерпретације ансамбла Француска виолончела

00.40 Џон Ајрленд (45:12)
Оркестарска поема (13:37)
Кончертино пасторале (19:57)
Две симфонијске студије (11:39)
Изводи Синфонија града Лондона под управом Ричарда Хикокса

01.25 Зигмунт Носковски
Гудачки квартет број 3 у е молу назван Квартет фантазија (34:00)
Изводи Квартет Four Strings

02.00 Френк Бриџ (24:21)
Песма Хаг (2:29)
Две песме Роберта Бриџиса (6:36)
Четири интермеца (15:17)
Изводи: Родерик Вилијамс, баритон и Национални симфонијски оркестар Велшког Би-Би-Сија под управом Ричарда Хикокса

02.25 Зигмунт Носковски
Симфонија број 2 у це молу (33:32)
Изводи: Оркестар Пољског радија под управом Лукаша Боровица

03.55 Френк Бриџ (43:53)
Свита за гудачке (21:05)
Две старе енглеске песме у обради за гудачки оркестар (7:34)
Валцер интермецо за гудачки оркестар (6:53)
Порив за смрћу за гудачки оркестар (3:56)
Божићни плес Сер Роџер де Коверли (4:24)
Изводи: Родерик Вилијамс, баритон и Национални симфонијски оркестар Велшког Би-Би-Сија под управом Ричарда Хикокса

03.40 Џон Ајрленд
Дауленд свита за гудачки оркестар (18:21)
Изводи Синфонија града Лондона под управом Ричарда Хикокса

04.00 Ансамбл Франуцуска виолончела
Албум Медитације
Изводи ансамбл Франуцуска виолончела у саставу: Емануел Бертран, Ерик-Марија Кутирије, Емануел Гоге, Гзавије Филип, Рафаел Пиду, Ролан Пиду, Надин Пјер и Франсоа Салк

04.58 Одјава програма



Петак, 6. / субота, 7. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Симфонијског оркестра Северно-немачког радија из Хамбурга 2013/2014 - Дела Петра Чајковског (музика за сценски комад Хамлет, опус 67а) и Франца Шуберта (Вандерер фантазија у Це дуру, опус 15). Диригује Кристоф Ешенбах. Солиста је пијаниста Кристофер Парк (1)

20.50 Преиспитивања - Душан Пајин: Вежбање упорног посматрања у прози Милована Данојлића

21.20 Концертна сезона Симфонијског оркестра Северно-немачког радија из Хамбурга 2013/2014 - Петар Чајковски: Манфред симфонија у ха молу, опус 58. Диригује Кристоф Ешенбах (2)

22.28 Хроника

22.53 Антологија српске музике - Путеви модернизма. Oраторијум Васкрсење Стевана Христића

23.37 Најава програма до јутра

23.38 Филозофски огледи - Дени Генун: Претпоставке о Европи

23.55 18. век - Концерт за обоу и оркестар Лудвига Аугуста Лебрена

00.20 Антологија Трећег програма - Жерар Женет: Границе приповедања

00.40 Сублимне фреквенције - Музика са албума Шумар Сузане Валумрод и ансамбла Нион

01.10 Ноћне променаде - Остварења Сирила Скота, Јорка Боуена, Алфа Хурума и Феликса Блуменфелда

01.10 Сирил Скот
Симфонија број 1 у Ге дуру
Изводи Филхармонија Би-Би-Сија, под управом Мартина Брабинса

01.40 Јорк Боуен
Концерт за клавир и оркестар број 4 опус 88
Изводи Шкотски симфонијски оркестар Би-Би-Сија, под управом Мартина Брабинса. Солиста је Дени Драјвер, клавир

02.25 Алф Хурум
Симфонија у де молу
Изводи Симфонијски оркестар из Ставангера, под управом Александра Дмитријева

02.55 Сирил Скот
Концерт за виолончело и оркестар
Изводи Филхармонија Би-Би-Сија, под управом Мартина Брабинса. Солиста је Пол Воткинс

03.25 Алф Хурум
Гудачки квартет у а молу
Изводи квартет Вертаво

03.50 Јорк Боуен
Клавирски трио у е молу опус 118
Рапсодија за виолину, виолончело и клавир опус 80
Изводи камерни ансамбл Ендимион

04.25 Феликс Блуменфелд
24 прелида за клавир
Изводи пијаниста Филип Томпсон

04.58 Одјава програма



Четвртак, 5. / петак, 6. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Ненси Стораче и бечка опера буфа - Композиције Ђованија Паизијела

21.05 Тумачења - Дубравка Ђурић: Модернистичка песничка парадигма код Тодора Манојловића и Станислава Винавера

21.25 Велики интерпретатори - Сећање на пијанисту Алда Чиколинија. Дела Доменика Скарлатија и Камија Сен-Санса

22.20 Филозофски огледи - Дени Генун: Претпоставке о Европи

22.40 Савремена музика - Ансамбл Хилијард изводи дела Катје Чемберђи и Александра Раскатова

23.12 Најава програма до јутра

23.13 Преиспитивања - Мишко Шуваковић: Теорије модернизма

23.35 Сценска музика - Антон Рубинштајн: балетска музика из опера Демон и Неро

00.13 Антологија Трећег програма - Жерар Женет: Границе приповедања

00.30 Хорска музика - Про Арте Нова изводи дела Агате Зубел, Франка Бовеа, Фредерика Неранка, и Бенџамина Бритна

01.00 Ноћне променаде - Остварења Едварда Грига, Игнаца Плејела, Августа Ене и Јаноша Фуса

01.00 Едвард Григ (1843-1907)
Симфонија у це-молу (32.35)
Изводи Симфонијски оркестар Радија Западне Немачке из Келна под управом Еивинда Адланда

01.35 Аугуст Ена (1859-1939)
Увертира Клеопатра (8.38)
Виолински концерт (25.54)
Изводе: виолинисткиња Кетрин Рабус и Симфонијски оркестар Радија Северне Немачке под управом Хермана Баумера

02.10 Едвард Григ (1843-1907)
Концерт за клавир и оркестар у а-молу (30.01)
Изводе: пијаниста Херберт Шуш и Симфонијски оркестар Радија Западне Немачке из Келна под управом Еивинда Адланда

02.40 Аугуст Ена (1859-1939)
Симфонијска фантазија (28.45)
Изводи Симфонијски оркестар Радија Северне Немачке под управом Хермана Баумера

03.10 Игнац Плејел (1757-1831)
Клавирски трио у Де-дуру (14.07)
Клавирски трио у Бе-дуру (17.35)
Соната за виолину и клавир у Бе-дуру (13.00)
Клавирски трио у це-молу (14.39)
Изводе чланови трија плејел из Беча

04.10 Јанош Фус (1777-1819)
Осам варијација, опус 11 (12.56)
Варијације на тему Менуета из опере Дон Ђовани (17.00)
Дванаест Екосеза (5.26)
Риндо у Це-дуру (5.27)
Анданте (4.33)
Шест Лендлера (8.18)
Четири Марша (5.39)
Погребни марш (4.23)
Словенска народна игра (1.54)
Увертира (9.11)
Изводе Анико Хорват и Агнес Ратко, фортепијана

04.58 Одјава програма



Среда, 4. / четвртак, 5. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Сергеј Прокофјев свира своја дела на снимцима из двадесетих и тридесетих година XX века

20.57 Тумачења - Дубравка Ђурић: Модернистичка песничка парадигма код Тодора Манојловића и Станислава Винавера

21.13 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену 2014. године: Гудачки квартет број 3 Филипа Манурија

21.57 Дијалози - Идеал и стварност: Говоре Часлав Копривица, Невен Цветићанин, Ђорђе Вукадиновић и Слободан Дивјак

22.17 Миса број 2 у Ге дуру Франца Шуберта

22.43 Најава програма до јутра

22.45 Економска истраживања - Мирослав Прокопијевић: Мења ли се рачуница чланства у Европској унији? (1)

23.02 Музеј звука - Ансамбл Окаринисти из Будрија изводе аранжмане дела Ђузепа Вердија, Ђоакина Росинија, Ернеста Назарета, Теичија Окана и Ђузепа Гросија

23.30 Економска истраживања - Мирослав Прокопијевић: Мења ли се рачуница чланства у Европској унији? (2)

23.55 Импровизоријум - Компакт диск Екстреми трија који чине Еван Паркер, Пол Данмал, и Тони Бијанко

00.35 Антологија Трећег програма - Жерар Женет: Фигуре

00.50 Ноћне променаде - Дела Анатолија Љадова, Сергеја Тањејева, Албера Русела и Флорана Шмита

00.50 Сергеј Тањејев
Трећа симфонија у де молу (42.05)
Изводи Симфонијски оркестар Академије из Новосибирска. Диригује Томас Зандерлинг

01.30 Анатолиј Љадов
Полонеза у Це дуру, опус 49 (07.24)
Осам руских народних песама за оркестар, опус 58 (14.01)
Три симфонијске слике (12.43)
Баба Јага, опус 56
Зачарано језеро, опус 62
Кикимора, опус 63
Изводи Руска филхармонија. Диригује
Сaмуел Фридман

02.05 Албер Русел
Клавирски концерт, опус 36 (12.42)
Концерт за оркестар, опус 34 (17.20)
Изводи Париски камерни оркестар. Диригује Дејвид Штерн. Солиста је пијаниста Александр Таро

02.35 Сергеј Тањејев
Прва симфонија у е молу (33.45)
Изводи Симфонијски оркестар Академије из Новосибирска. Диригује Томас Зандерлинг

03.10 Флоран Шмит
Авигејина игра, опус 75 (11.47)
Свита за виолину и оркестар, опус 100 (11.11)
Снови, опус 65 (08.29)
Друга симфонија, опус 137 (24.00)
Изводи Филхармонија из Савезне државе Рајнланд-Фалц. Диригује Леиф Сегерстам. Солисткиња је виолинисткиња Ханеле Сегерстам

04.05 Сергеј Тањејев
Шести гудачки квартет у Бе дуру, опус 19 (36.23)
Седми гудачки квартет у А дуру, опус 9 (34.37)
Изводи квартет Тањејев

04.58 Одјава програма



Уторак, 3. / среда, 4. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестри - Ансамбл Кафе Цимерман изводи дела Јохана Себастијана Баха

20.45 Тумачења - Дубравка Ђурић: Модернистичка песничка парадигма код Тодора Манојловића и Станислава Винавера

21.02 Музика света - Албум Зумра Амире Медуњанин

21.33 Годишњице - Радомир Ђорђевић: 120 година од рођења Ксеније атанасијевић; Јован Бабић: Стогодишњица рођења Вука Павићевића (1)

21.57 Музика за чембало - Композиције Франческа Ђеминијанија

22.28 Годишњице - Симо Елаковић: 100 година од рођења Вељка Кораћа (2)

22.55 Из опуса Мирослава Штаткића

23.24 Најава програма до јутра

23.25 Драма - Семјуел Бекет: Речи и музика

23.50 Вокална лирика - Снимак концерта који је Андреас Шол уз клавирску пратњу Тамар Халперин одржао 17. новембра прошле године у Вигмор Холу у Лондону

00.40 Антологија Трећег програма - Марк Блок: Нацрт историје критичке методе

01.00 Ноћне променаде - Композиције Карла Голдмарка, Беџиха Сметане и Јохана Каспара Мерца

01.00 Карл Голдмарк
Оковани Прометеј, увертира опус 38 (16.50)
У Италији, увертира опус 49 (11.57)
Изводи Филхармонија оркестар под управом Јонданија Бата

01.25 Беджих Сметана
Ричард III, симфонијска поема (12.35)
Валенштајнов камп, симфонијска поема (15.00)
Хакон Јарл, симофнијска поема (16.20)
Изводи Симфонијски оркестар Прашког радија под управом Владимира Валека

02.10 Беджих Сметана
Багателе и емпромтији (13.56)
Галоп у Де-дуру (0.53)
Галоп ди бравура (2.35)
Луизина полка (4.06)
Далијина полка (4.32)
Сећање на Пилзен (3.06)
Из студентског живота (2.26)
Изводи Јитка Чехова, клавир

02.40 Карл Голдмарк
Друга симфонија у Е-дуру опус 35 (32.36)
Изводи Филхармонија оркестар под управом Јонданија Бата

03.15 Беджих Сметана
Три емпромптија у ес-молу, бе-молу и Ас дуру (15.28)
Мазурка капричо у цис молу (3.24)
Дуо без речи (5.32)
Валцер (7.58)
Квадрил у Еф-дуру (7.24)
Квадрил у Ха-дуру (6.21)
Изводи Јитка Чехова, клавир

04.00 Јохан Каспар Мерц
Бардски звукови, опус 13 (62.41)
Изводи Адам Холцман, гитара

04.58 Одјава програма



Понедељак, 2. / уторак, 3. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Оперска сезона Еурорадија 2014/2015 - Волфганг Амадеус Моцарт: Идоменеј (1. чин)

21.03 Тумачења - Дубравка Ђурић: Модернистичка песничка парадигма код Тодора Манојловића и Станислава Винавера

21.20 Оперска сезона Еурорадија 2014/2015 - Волфганг Амадеус Моцарт: Идоменеј (2. чин)

22.17 Најава програма до јутра

22.18 Наука и друштво - Герман Филипович Суњагин: Антрополошки заокрет

22.38 Оперска сезона Еурорадија 2014/2015 - Волфганг Амадеус Моцарт: Идоменеј (3. чин)

23.50 Антологија Трећег програма - Марк Блок: Нацрт историје критичке методе

00.15 Клавирске метаморфозе - Дела Галине Уствољске

00.50 Ноћне променаде - Композиције Густава Малера, Карла Рајнекеа, Петра Чајковског, Јоханеса Брамса и Вернера Пирхнера

00.50 Густав Малер (58:40)
Симфонија број 4 у Ге-дуру
Изводе Кристијана Краг, сопран и Берлински филхармоничари под управом Јаника Незе-Сегена. Снимак је са концерта одржаног 22. марта прошле године у Берлину.

01.50 Вернер Пирхнер (11:11)
Данас... је јуче сутра. Данас... је сутра јуче

Јоханес Брамс (19:49)
Клавирски трио број 3 у це-молу опус 101
Изводи Егнер трио. Снимак је са концерта у Јерингу у Данској, одржаног 26. јула 2013. године

02.20 Јоханес Брамс (47:06)
Клавирски концерт број 2 у Бе-дуру опус 83
Изводе Свјатослав Рихтер, клавир и Чикашки симфонијски оркестар под управом Ериха Лајнсдорфа

03.10 Карл Рајнеке (21:20)
Концерт за флауту у Де-дуру опус 283
Изводе Андреас Блау, флаута и Берлински филхармоничари под управом Јаника Незе-Сегена. Снимак је са концерта одржаног 22. марта прошле године у Берлину

03.30 Петар Чајковски (29:08)
Серенада за гудаче у Це-дуру опус 48
Изводи Камерни оркестар из Базела, а солисти су: Вилде Франг, виолина и Нилс Менкемајер, виола. Снимак је са концерта који су ови уметници одржали 18. маја прошле године у дворани Консертхебау у Амстердаму

04.00 Петар Чајковски (48:50)
Трио за клавир, виолину и виолончело у а-молу, опус 50
Изводи Егнер трио. Снимак је забележен на концерту у Јерингу у Данској, 26. јула 2013. године

04.58 Одјава програма



Недеља, 1. / понедељак, 2. фебруар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Себастијан Бодинус: Сонате из збирке Дивертисмани

20.33 Виђења - Јовица Аћин: Загонетка Сапфо

20.40 Фестивал у Единбургу 2014 - Артемис квартет изводи дела Волфганга Амадеуса Моцарта, Беле Бартока и Франца Шуберта

22.08 Страна књижевност - Кинески песник Шу Лиџи

22.27 Век хармонике - Интерпретације словачког хармоникаша Бориса Ленка

23.02 Најава програма до јутра

23.03 Радионица звука - Миленко Пајић: Зидање интимног звучно зида, Кодеров код и Универзална звучна капсула

23.50 Антологија Трећег програма - Марк Блок: Нацрт историје критичке методе

00.08 Грамофонија - Опера Дете и чаролија Мориса Равела

01.00 Ноћне променаде - Музика Саше Ринга, Такагија Масакатсуа, Франгизе Али-Заде, Збигњева Прајзнера и састава Whitetree

01.00 Саша Ринг - Apparat
Музика за позоришни комад Рат и мир (2013)

01.40 Такаги Масакатсу
Албум Journal for People (2002)

02.40 Збигњев Прајзнер
Музика за филм Аглаја редитељке Кристине Деак (2012)

03.30 Франгиз Али-Заде
Гудалки квартет Оаза
Апшеронски квинтет
Музика за клавир
Квартет У стилу мугама
Изводи Кронос квартет. Суделује ауторка на клавиру

04.30 Whitetree
Албум cloudland (2009)

04.58 Одјава програма



Субота, 31. јануар / недеља, 1. фебруар 2015.

18.57 Најава преноса

19.00 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Жак Офенбах: Хофманове приче (1)

20.20 Пауза 1 - Зоран Живковић: прича Мачка. Чита аутор.

20.45 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Жак Офенбах: Хофманове приче (2)

21.40 Пауза 2 - Хедер Хедлок: Повратак потиснутих - Примадона од Хофманових новела до Офенбахових прича. Приредила Ксенија Стевановић

21.55 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Жак Офенбах: Хофманове приче (3)

22.56 Најава програма до јутра

22.57 Огледи - Дражен Павлица: Топоси (не)уклопивости просвјетитељства и религије

23.15 Имагинарни пејзажи - албум Мима Оливера Барета познатијег као Петрелс

23.48 Путеви прозе - Злата Коцић: Градити дом у срцу

23.58 Џез - Албум The Zookeper’s House америчког саксофонисте Џемила Мундока

00.50 Антологија Трећег програма - Сретен Петровић: Чему песници у оскудно време

01.10 Ноћне променаде - Дела Јохана Јоакима Кванца, Карла Чернија, Игнаца Мошелеса и Фридриха Кулауа и Жан-Батиста Санжелеа

01.10 Фридрих Кулау
Увертира Замак разбојника (4:07)
Увертира Чаробна харфа опус 27 (10:52)
Увертира Лулу опус 65 (6:33)
Увертира Елиза опус 29 (11:20)
Изводи Симфонијски оркестар Данског радија под управом Михаела Шенванда

01.45 Игнац Мошелес
Концертантна соната опус 44 (29:50)
Четири дивертимента опус 82 (17.23)
Изводе Клајв Конвеј, флаута и кристин Крошо, клавир

02.35 Јохан Јоаким Кванц
Квартет са флаутом број 1 у Де дуру (7.57)
Квартет са флаутом број 2 у е молу (7:51)
Квартет са флаутом број 3 у Ге дуру (8:45)
Квартет са флаутом број 4 у ге молу (9:10)
Квартет са флаутом број 5 у Це дуру (7:37)
Изводе: Мари Олескијевич, флаута Елизабет Филд, барокна виолина, Даниел Елиар, барокна виола, Стефани Виал, барокно виолончело и Давид Шуленберг, чембало

03.15 Фридрих Кулау
Увертира Хуго и Аделхид опус 107 (5:33)
Увертира Вилијам Шекспир опус 74 (10:00)
Увертира Тројке из Дамаска опус 115 (8:42)
Увертира Вилинско брдо опус 100 (11:19)
Изводи Симфонијски оркестар Данског радија под управом Михаела Шенванда

03.50 Жан-Батист Санжеле
Квартет за саксофоне број 1 опус 53 (17:40)
Концертани дуо за сопран сакофон, виолу и клавир опус 55 (14:10)
Изводи Ансамбл Сакс Плејерс

04.10 Карл Черни
Етиде из збирке Уметност ослобађања прстију опус 740
Изводи Жан-Фредерик Нојбургер, клавир

04.58 Одјава програма



Петак, 30. / субота, 31. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Симфонијског оркестра Радио-телевизије Шпаније 2013/2014 - Антоњин Дворжак: Концерт за клавир и оркестар у ге молу, опус 33. Диригује Карлос Калмар. Солиста је пијаниста Стивен Хаф (1)

20.40 Политике памћења - Јан Хакинг: Меморополитика

21.00 Концертна сезона Симфонијског оркестра Радио-телевизије Шпаније 2013/2014 - Вилијам Волтон: Прва симфонија у бе молу. Диригује Карлос Калмар (2)

21.48 Хроника

22.12 Антологија српске музике - Клавирска дела Василија Мокрањца

22.56 Најава програма до јутра

22.57 Огледи - Дражен Павлица: Топоси (не)уклопивости просвјетитељства и религије

23.15 18. век - Увертире из опера Флоријана Леополда Гасмана

00.05 Антологија Трећег програма - Сретен Петровић: Чему песници у оскудно време

00.23 Сублимне фреквенције - Албум Плитко Шарлот Лозет познатије као Си Олина

01.00 Ноћне променаде - Остварења Кристофа Берга, Рејчел Грајмс, Софи Хачингс, Рајана Тига, Тиграна Хамасјана и дуа Олан Мил.

01.00 Кристоф Берг
Албум Paraphrases

01.55 Софи Хачингс
Албум Becalmed

02.45 Рајан Тиг
Албум Block Boundries

03.25 Дуо Олан Мил
Албум Half Seas Over

03.50 Тигран Хамасјан
Албум Shadow Theater

04.45 Рејчел Грајмс
Албум Compound Leaves

04.58 Одјава програма



Четвртак, 29. / петак, 30. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Бахови и Абелови претплатнички концерти - Композиције Јохана Кристијана Баха и Карла Фридриха Абела

21.00 Политике памћења - Јан Хакинг: Меморополитика

21.17 Велики интерпретатори - Пијанисткиња Марија Жоао Пиреш изводи дела Лудвига ван Бетовена

22.17 Огледи - Дражен Павлица: Топоси (не)уклопивости просвјетитељства и религије

22.40 Савремена музика - Композиције Жерара Песона и Марк-Андреа Далбавија

23.06 Најава програма до јутра

23.07 Филозофија ренесансе - Ђордано Бруно: Свргавање победоносне звери

23.25 Сценска музика - Констант Ламберт: музика из балета Ромео и Јулија

24.00 Антологија Трећег програма - Јохан Хојзинга: Хомо луденс

00.15 Хорска музика - Дела Љубе Ранчигаја, Амброжа Цопија и Патрика Квађата изводи Словеначки камерни хор под управом Мартине Батич (2)

00.50 Ноћне променаде - Остварења Антонија Росетија, Ернста Вилхeлма Волфа, Јохана Готлиба Наумана, Јозефа Фијале, Франтишека Ксавијера Покорњија и Франтишека Кромера

00.50 Антонио Росети (1750-1792)
Симфонија у Де-дуру (17.58)
Симфионија у Ге-дуру (16.25)
Изводи Ансамбл Лондон Моцарт Плејерс под управом Матијаса Бамерта

01.25 Јозеф Фиала (1748-1816)
Концерт за две хорне и оркестар у Ес-дуру (19.30)

01.45 Франтишек Ксавијер Покорњи (1729-1794)
Концерт за две хорне и оркестар у Еф-дуру Франтишека Ксавијера Покорњија (15.30)
Изводе: Жденек и Беџих Тислар на хорнама и оркестар Капела Истрополиана под управом Франтишека Вајнара

02.00 Антонио Росети (1750-1792)
Симфонија у Це-дуру (14.21)
Симфонија у Еф-дуру (17.29)
Изводи
Ансамбл Лондон Моцарт Плејерс под управом Матијаса Бамерта

02.35 Ернст Волхелм Волф (1735-1792)
Концерт за чембало, гудаче и басо континуо (19.00)

02.55 Јохан Готлиб Науман (1741-1801)
Концерт за пианофорте у Бе-дуру (13.30)
Изводе пијанисткиња Кристина Шорнсхајм и Берлински барокни ансамбл

03.10 Антонио Росети (1750-1792)
Концерт за две хорне и оркестар у Ас-дуру (21.02)
Концерт за две хорне и оркестар у Ес-дуру (17.30)
Изводе: Жденек и Беџих Тислар и оркестар Капела Острополоианапод управом Франтишека Вајнара
Концерт за клавир, хорну, две флауте, гудаче и басо континуо (16.00)
Изводи пијанисткиња Кристина Шорнсхајм и Берлински барокни ансамбл

04.00 Јозеф Фиала (1748-1816)
Квартет за обоу, виолину, виолу и виолончело (12.30)
Квартет за овоу, виолину, виолу и виолончело (12.47)
Изводе обоиста Лајош Ленчес и Немачки гудачки трио

04.30 Франтишек Кромер (1759-1831)
Квартет за обоу, виолину, виолу и виолончело (11.10)
Квартет за овоу, виолину, виолу и виолончело (16.32)
Изводе обоиста Лајош Ленчес и Немачки гудачки трио

04.58 Одјава програма


Среда, 28. / четвртак, 29. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Радијско предавање - Слободан Дивјак: Идеал и стварност

20.50 (око) Историјски снимци - Виолончелисти Пабло Казалс, виолиниста Исак Штерн и пијаниста Еуген Истомин изводе Клавирски трио број 1 у Ха-дуру, опшус 8 Јоахнеса Брамса. Снимак je начињен 6. маја 1959. године

21.28 Политике памћења - Џери Олик, Џојс Робинс: Студије о друштвеном сећању

21.45 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену, 2014. године. Дело Црно тржиште за ансамбл и живу екелтронику Бриса Позеа

22.22 Економски форум - Миомир Јакшић: Географска девијација и историјски развој (1)

22.40 Берлинска миса Арва Перта

23.10 Најава програма до јутра

23.12 Економски форум - Миомир Јакшић: Географска девијација и историјски развој (2)

23.40 Музеј звука - Дела Фредерика Шопена на Ерар и Плејел клавирима из 1848. и 1849. године изводе Татјана Шебанова и Јарослав Држевицки

00.12 Антологија Трећег програма - Јохан Хојзинга: Хомо луденс

00.35 Импровизоријум - Музика са албума Наглас квартета Френка Лоуа

01.05 Ноћне променаде - Остварења Шарл-Марија Видора, Жозефа Жонгена, Хорејшија Паркера и Сезара Франка

01.05 Сезар Франк
Симфонијске варијације (14.53)
Џин, симфонијска поема (12.06)
Изводи Филхармонија из Арнема. Диригује Роберто Бенци. Солиста је пијаниста Франсоа-Жоел Тиолије

01.35 Шарл-Мари Видор
Симфонија у ге молу за оргуље и оркестар, опус 42 (26.47)
Изводи Филхармонија из Инголштата. Диригује Алфредо Ибара. На оргуљама наступа Франц Хаук

02.00 Хорејшио Паркер
Концерт у ес молу за оргуље и оркестар, опус 55 (20.43)
Изводи Филхармонија из Инголштата. Диригује Алфредо Ибара. На оргуљама наступа Франц Хаук

02.25 Сезар Франк
Други клавирски концерт у ха молу, опус 11 (32.00)
Изводи Филхармонија из Арнема. Диригује Роберто Бенци. Солиста је пијаниста Мартен ван ден Хук

02.55 Жозеф Жонген
Утисци из Ардена (14.53)
Концерт за виолончело и оркестар (25.00)
Фантазија на две популарне валонске песме, опус 24 (15.17)
Изводи Белгијски национални оркестар. Диригује Роман Кофман. Солисткиња је виолончелисткиња Мари Алинк

03.50 Шарл-Мари Видор
Три нова комада, опус 87 (13.13)
Изводи Циришки симфонијски оркестар. Диригује Данијел Швајцер. На оргуљама наступа Улрих Мелдау

04.05 Сезар Франк
Пастирске песме, опус 3 (16.44)
Прелудијум - Корал - Фуга (19.08)
Прелудијум - Арија - Финале (21.16)
Изводи пијаниста Ешли Вас

04.58 Одјава програма



Уторак, 27. / среда, 28. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестри - Шкотски ансамбл изводи дела Ралфа Вона Вилијамса и Мајкла Типита

20.45 Политике памћења - Џери Олик, Џојс Робинс: Студије о друштвеном сећању

21.05 Музика света - Еурорадио фолк фестивал у Ретвику

21.33 Актуелност и будућност естетике - Марко Новаковић: Актуелност естетике - естетска димензија образовања (1)

21.50 Музика за оргуље - Минималистичке композиције за оргуље Јана Велмерса у интерпретацији оргуљаша Маркуса Гекеа

22.23 Актуелност и будућност естетике - Ива Драшкић Вићановић: Суверенитет естетике као арбитра вредности (2)

22.40 Из опуса Јасне Величковић

23.10 Најава програма до јутра

23.11 Драма - Свети Сава: Живот господина Симеона

23.55 Вокална лирика - Сопран Сине Бундгор и пијаниста Ерик Калдорф изводе песме Клода Дебисија, Франсиса Пуленка и Едварда Грига

00.42 Антологија Трећег програма - Јохан Хојзинга: Хомо луденс

01.00 Ноћне променаде - Композиције Јана Сибелијуса, Џона Тавенера, Кејт Мур и наступ ансамбла Соспири који је изводио напеве из Сарумског појања и композиције Џона Дагана

01.00 Јан Сибелијус
Девојка у кули, опера у једном чину (35.15)
Изводе: Мари Ан Хегандер, сопран, Тоне Крусе, алт, Ерланд Хагенгор, тенор, Јорма Хининен, баритон, Хор концертне дворане из Гетеборга и Симфонијски оркестар из Гетеборга под управом Немеа Јервија

01.35 Концерт ансамбла Соспири
Напеви Сарумског појања (црквеног обреда негованог у Солсберију) и дела савременог композитора Џона Дагана заснована на напевима коришћеним у вечерњој служби овог обреда
Снимак концерта одржаног 25. јануара 2014. године у капели Мертон колеџа у Оксфорду

02.10 Џон Тавенер
Погребни кантик (23.55)
Изводи: Хор Академије за стару музику, диригује Пол Гудвин

02.35 Кејт Мур
Албум Плесови и канони, ЕМЦ (68.00)
Птица која се окреће (3.24)
Приче шкољки у океану (9.06)
Тело је уво (11.01)
Изводи Саскија Ланкхорн, клавир

03.00 Јан Сибелијус
Песма за Леминкаинена (4.08)
Невесте освајача (9.00)
Песма луде о пауку (3.31)
Санделс, опус 28 (8.57)
Изводе: Јорма Хининен, баритон, Хор универзитета у Хелсинкију, диригент Јорма Панула

03.25 Џон Тавенер
Одломци из Захвалног акатиста
Изводе: Џејмс Боуман и Тимоти Вилсон, контратенори, Хор Вестминстерске опатије, Хор Бибиси Сингерс, диригент Мартин Нири

04.15 Кејт Мур
Албум Плесови и канони, ЕМЦ (68.00)
Канон (15.34)
Зомер (9.06)
Срећа (11.01)
Осетљиво место (9.09)
Птица која се окреће - друга верзија (3.39)
Изводи: Саскија Ланкхорн, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 26. / уторак, 27. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Ернест Рејер: Сигурд (1. и 2. чин)

21.20 Политике памћења - Џери Олик, Џојс Робинс: Студије о друштвеном сећању

21.40 Опере - Ернест Рејер: Сигурд (3. и 4. чин)

23.11 Најава програма до јутра

23.12 Наука и друштво - Герман Филипович Суњагин: Антрополошки заокрет

23.32 Клавирске метаморфозе - Дела Галине Уствољске

00.05 Антологија Трећег програма - Јохан Хојзинга: Хомо луденс

00.25 Музика за филм - Саундтрек Јохана Јохансона за филм Теорија свега из 2014. године, редитеља Џејмса Марша

01.00 Ноћне променаде - Дела Евариста Феличеа Дал'Абака, Чарлса Ејвисона, Доменика Драгонетија, Луиђија Бокеринија и Франца Бервалда

01.00 Франц Бервалд
Симфонија број 4 у Ес дуру (25:36)
Изводи Симфонијски оркестар из Гетеборга под управом Немеа Јервија

01.25 Еваристо Феличе Дал'Абако
Концерт за више инструмената опус 5/3 (09:25)
Изводе флаутисти Мартин Зандхоф и Кордула Бројер и ансамбл Кончерто Келн

Чарлс Ејвисон
Кончерто кросо опус 6/6 (12:15)
Изводи Кончерто Келн

01.50 Луиђи Бокерини (68:37)
Увертира у Де-дуру опус 43
Концерт за виолончело и оркестар у Де-дуру
Октет у Ге-дуру
опус 38 број 4
Концерт за виолончело и оркестар у Це-дуру
Симфонија у Це-дуру
Изводе Анер Билсма, виолончело и ансамбл Тафелмузик

03.00 Франц Бервалд
Симфонија број 1 у ге молу (30:03)
Изводи Симфонијски оркестар из Гетеборга под управом Немеа Јервија

03.30 Доменико Драгонети (47:14)
Концерт за виолончело у Ге-дуру
Дуо за виолончело и контрабас
Гудачка квартет број 4
Валцер број 7
Оркестром Падове и Венета диригује Клаудио Мартињон, док солистичку деоницу контрабаса тумачи Убалдо Фјораванти

04.20 Луиђи Бокерини (32:35)
Квинтет за гитару број 6 у Це-дуру
Квинтет за гитару број 2 у Е-дуру
Изводе гитариста Пепе Ромеро и чланови оркестра Академије Свети Мартин у пољима

04.58 Одјава програма



Недеља, 25. / понедељак, 26. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Сонате за виолине и чембало Јохана Себастијана Баха

20.33 Виђења - Јовица Аћин: Загонетка Сапфо

20.52 Карамур фестивал 2014 - Оркестар Светог Луке под управом Кристијана Маћеларуа изводи дела Ђерђа Лигетија и Јана Сибелијуса. Солиста је Џошуа Бел, виолина

21.42 Трајни снимак - Филип Давид : ауторов избор из дела (1)

22.15 Век хармонике - Пољски хармоникаш Маћеј Фронцкјевич

22.59 Најава програма до јутра

23.00 Трајни снимак - Филип Давид: ауторов избор из дела (2)

23.35 Радионица звука - Миша Савић: Фукоово клатно српске музике (премијера)

24.00 Антологија Трећег програма - Херберт Маркузе: Идеја прогреса у светлости психоанализе

00.15 Електронски студио - Композиције Ива Малеца

00.50 Ноћне променаде - Композиције Саре Липстејт, Дејвида Симса, Фолкера Енгелберта и дуа Stars of the Lid

00.50 Сара Липстејт-Новелер
Албум Glacial Glow (2011)

01.25 Stars of the Lid
Албум And Their Refinement of the Decline (2007, цд 1)

02.25 Трио Фолкера Енгелберта
Албум Калеидоскоп (2014)

03.20 Сара Липстејт-Новелер/Дејвид Симс-unFact
Албум Bleached Valentine (2010)

03.55 Stars of the Lid
Албум And Their Refinement of the Decline (2007, цд 2)

04.58 Одјава програма





Субота, 24. / недеља, 25. јануар 2015.

18.57 Најава преноса

19.00 Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2014/2015. Директан пренос из Њујорка - Ђакомо Пучини: Боеми (1)

20.05 (око) Пауза 1 - Интервју са Кристином Ополаис

20.30 (око) Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2014/2015. Директан пренос из Њујорка - Ђакомо Пучини: Боеми (2)

21.05 (око) Пауза 2 - Интервју са диригентом Антонијем Папаном

21.25 (око) Сезона радијских преноса Метрополитен опере 2014/2015. Директан пренос из Њујорка - Ђакомо Пучини: Боеми (3)

22.15 (око) Најава програма до јутра

22.17 Европске интеграције - Миша Ђурковић: Србија између нормативизма и геополитике

22.40 Музика антика - Капеле Дуријенсис изводе музику из Градуала из Браге, као и композиције које су крајем 16. века стварали капелмајстори катедрале у овом португалском граду.

23.10 Токови поезије - Стихови Дејана Матића

23.18 Имагинарни пејзажи - Албум Остани/Море Џеја Брајана Паркса познатијег као Холикајндоф

23.50 Антологија Трећег програма - Херберт Маркузе: Идеја прогреса у светлости психоанализе

00.05 Џез - Фестивал у Зафелдену: квинтет Unfold Ordinary Mind Бена Голдберга

01.05 Ноћне променаде - Остварења Стефана Скоданибија, импровизације Габријеле Монтеро, Стравински и Момпоу на џез начин, као и интерпретације Заре Мекферлејн

01.05 Стефано Скоданибио
Шест студија (25:16)
Изводи Стефано Скоданибио, контрабас

01.30 Трио The Bad Plus
Албум Посвећење пролећа на основу истоимене композиције Стравинског (39:17)
Изводе: Рид Андерсон, бас, електроника, Итан Ајверсон, клавир, Дејвид Кинг, бубњеви

02.10 Зара Мекферлејн
Албум Да си је знао (54:09)
Изводи: Зара Мекферлејн, вокал, Питер Едвардс, клавир, Гевин Барас, Макс Латерт, бас, Мозис Бојс, Енди Чепмен, Таз Моди, бубњеви, Бинкер Голдинг, тенор саксофон, Лерон Томас, труба и Рејчел Гледвин, харфа.

03.05 Трио Бејрах-Грегор Хибнер-Мраз
Албум Око Федерика Момпоуа (60:17)
Изводе: Ричи Бејрах, клавир, Грегор Хибнер, виолина и Џорж Мраз, контрабас

04.05 Габриела Монтеро
Албум Барок (56:11)
Импровизације на Вивалдија, Скарлатија, Пахелбела, Хендла, Персла, Санца и друге.
Изводи: Габриела Монтеро, клавир

04.58 Одјава програма



Петак, 23. / субота, 24. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Симфонијског оркестра Би-Би-Сија 2014/2015 - Дела Франца Шуберта (Симфонија број 4 у це молу - Трагична) и Густава Малера (Песме младића луталице). Диригује Марк Минковски. Солисткиња је Катарина Карнеус, мецосопран (1)

20.50 Мишљење кризе - Жарко Паић: Логос, империум, апокалипса

21.10 Концертна сезона Симфонијског оркестра Би-Би-Сија 2014/2015 - Ханс Рот: Прва симфонија у Е дуру. Диригује Марк Минковски (2)

22.03 Хроника

22.28 Антологија српске музике - Клавирска дела Дејана Деспић

23.08 Најава програма до јутра

23.10 Европске интеграције - Миша Ђурковић: Србија између нормативизма и геополитике

23.25 18. век - Симфоније Францa Антонa Хофмајстерa

00.05 Антологија Трећег програма - Херберт Маркузе: Идеја прогреса у светлости психоанализе

00.20 Сублимне фреквенције - Ребекa Каријорт: албум Постали смо оно што јесмо

01.05 Ноћне променаде - Остварења Вана Холмбоа, Клауса Егеа, Калевија Аха и Ареа Мериканта

01.05 Калеви Ахо
Симфонија број 8 - Ериксон
Изводи Градски оркестар из Лахтија, под управом Осма Ванске.

01.55 Аре Мериканто
Други и Трећи клавирски концерт
Изводи Филхармонијски оркестар из Тампереа, под управом Туомас Олила. Солиста је Мати Раекалио, клавир

02.35 Ван Холмбо
Квартет број 7 опус 86
Квартет број 8 опус 87

Изводи квартет Контра

03.15 Аре Мериканто
Два комада за оркестар
Две студије за мали оркестар

Изводи Филхармонијски оркестар из Тампереа, под управом Туомаса Олиле

03.30 Калеви Ахо
Квинтет за oбоу и гудачки квартет
Квинтет за флауту, обоу, виолину, виолу и виолончело
Изводи камерни ансамбл Симфонијског оркестра из Лахтија

04.20 Клаус Еге
Соната број 1 опус 4
Соната број 2 опус 27
Изводи пијаниста Торлаиф Торгерсен

04.58 Одјава програма



Четвртак, 22. / петак, 23. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Бахови и Абелови претплатнички концерти - Увертира у Ге-дуру Абела и Симфонија Кончертане у Ге-дуру и Ес-дуру Јохана Кристијана Баха

21.03 Мишљење кризе - Жарко Паић: Логос, империум, апокалипса

21.30 Велики интерпретатори - Пијаниста Владимир Ашкенази изводи дела Фредерика Шопена и Сергеја Рахмањинова

22.35 Европске интеграције - Миша Ђурковић: Србија између нормативизма и геополитике

22.50 Савремена музика - Гудачки квартети Салватореа Шарина

23.19 Најава програма до јутра

23.20 Филозофија ренесансе - Ђордано Бруно: Свргавање победоносне звери

23.40 Сценска музика - Сергеј Прокофјев: музика за сценски комад Хамлет, опус 77

00.05 Антологија Трећег програма - Жан Дивињо: Естетичке мистификације

00.20 Хорска музика - Дела Паула Хиндемита, Бенџамина Бритна и Франсиса Пуленка изводи Словеначки камерни хор под управом Мартине Батич

01.00 Ноћне променаде - Композиције пољских аутора: Феликса Нововејског, Емила Млинарског, Карола Курпинског и Франћишека Лесела

01.00 Емил Млинарски (1870-1935)
Виолински концерт број 2 у Де-дуру, опус 16 (24.00)
Симфонија у Еф-дуру у Еф-дуру, опус 14 (39.00)
Изводе виолиниста Константи Кулка и Варшавска филхармонија под управом Казимира Корда

02.05 Франћишек Лесел (1780-1838)
Фантазија у Це-дуру (11.18)
Адађо и Полонеза у Де-дуру, опус 9 (9.05)
Гудачки квартет у А-дуру (4.49)
Трио за виолину, виолончело и клавир у Е-дуру, опус 5 (18.22)
Изводе: виолиниста Тадеуш Газдина, пијаниста Павел Перлински и чланови квартета Виланов

03.05 Карол Курпински (1785-1857)
Фантазија за гудачки квартет у Це-дуру (11.03)
Комад за виолину и клавир у ха-молу (3.36)
Изводе: виолиниста Тадеуш Газдина, пијаниста Павел Перлински и чланови квартета Виланов

03.20 Франћишек Лесел (1780-1838)
Концерт за клавир и оркестар у Це-дуру (28.51)
Адађо, Рондо и Полонеза опус 9 (17.47)
Изводе: Вивиана Софроницки на фортепијану и Ансамбл за рану музику из Варшаве под управом Тадеуша Королака

04.05 Феликс Нововејски (1877-1946)
Комади за клавир (58.24)
Изводи пијанисткиња Магдалена Адамек

04.58 Одјава програма



Среда, 21. / четвртак, 22. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Диригент Леополд Стоковски и Симфонијски оркестар Си-Би-Ес изводе Метаморфозе Рихарда Штрауса, на снимку начињеном 19. марта 1947. године

20.30 Есеј - Александар Казин: Размишљања о крају света

21.00 Директан пренос концерта из Студија 6 - Ана Ћурчин и њен бенд. На овом наступу Ана Ћурчин ће представити свој нови бенд и нове песме.

22.00 Мишљење кризе - Жарко Паић: Логос, империум, апокалипса

22.20 Кантате - Ђовани Батиста Перголези Стабат Матер

23.09 Најава програма до јутра

23.10 Рефлексије - Јана Алексић: Могућност постојања лепоте (1)

23.23 Музеј звука - Флаутиста Кристијан Дулафонтен и харфисткиња Натали Шатлен изводе дела Марка Бартомјеа, Хенрика Андрисена, Кристофа Вилибалда Глука и Василија Жјануа

24.00 Рефлексије - Јана Алексић: Могућност постојања лепоте (2)

00.17 Импровизоријум - Хилд Софи Тафјорд - Албум Дисање

00.45 Антологија Трећег програма - Жан Дивињо: Естетичке мистификације

00.58 Ноћне променаде - Остварења Душана Радића, Милана Ристића, Миленка Живковића и Станојла Рајичића

01.00 Душан Радић
Симфонијета (14.14)
Изводи Симфонијски оркестар Радио телевизије Београд
Диригује Живојин Здравковић

Симфонијске слике број 1 и број 2 (24.57)
Изводи Београдска филхармонија
Диригује Оскар Данон
Солиста је виолиниста Алемко Белоти

01.40 Милан Ристић
Четири покрета за гудачки оркестар (15.30)
Изводе чланови Симфонијског оркестра Радио
-телевизије Београд
Диригује Станко Јовановић

Концерт за оркестар (14.42)
Изводи Симфонијски оркестар Радио телевизије Београд
Диригује Младен Јагушт

Свита ђокоза (14.15)
Изводи Загребачка филхармонија
Диригује Милан Хорват

02.25 Миленко Живковић
Златна година, балетска свита (10.54)
Изводи Београдска филхармонија
Диригује Живојин Здравковић

Свите број 1 и број 2
(12.44)
Изводи Хор Радио телевизије Београд
Диригује Владимир Крањчевић

Македонске игре
(08.56)
Изводи Загребачка филхармонија
Диригује Младен Јагушт

02.55 Станојло Рајичић
Свита за оркестар (21.50)
Изводи Симфонијски оркестар Радио телевизије Београд
Диригује Ванчо Чавдарски

Трећи клавирски концерт у а молу
(15.16)
Изводи Београдска филхармонија
Диригује Даринка Матић Маровић
Солисткиња је пијанисткиња Лидија Бизјак

03.35 Миленко Живковић
Свита у старом стилу за флауту и гудаче (17.50)
Изводи Београдски камерни оркестар
Диригује Живојин Здравковић
Солиста је флаутиста Миодраг Азањац

03.50 Душан Радић
Трансфигурације (10.14)
Изводи Академски камерни оркестар
Диригује Игор Дјадров
Солисткиња је флаутисткиња Лаура Левај

Три ноктурна
(13.56)
Изводи Гудачки квартет
Јосип Славеснки
Рондо за два клавира
(13.25)
Изводи дуо Милена Ђурковић - Јелена Ђурковић

04.35 Станојло Рајичић
Други гудачки квартет, опус 10 (26.00)
Изводе: Јосип Клима и Златко Балија, виолине; Душан Странић, виола; и Фред Кифер, виолончело

04.58 Одјава програма



Уторак, 20. / среда, 21. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестри - Оркестар Кончерто Келн изводи 4. и 5. Бранденбуршки концерт Јохана Себастијана Баха

20.40 Мишљење кризе - Жарко Паић: Логос, империум, апокалипса

20.58 Музика света - Компилација прошлогодишњег Еурорадио фолк фестивала у Ретвику

21.43 Актуелност и будућност естетике - Говоре: Мирослав Вићентијевић: Смрт или васкрсење естетике у сајбер простору; Никола Тасић: Естетика видео игара (1)

22.10 Музика за чембало - Дела Бернарда Сторачеа

22.45 Актуелност и будућност естетике - Говори Уна Поповић: Филозофија као естетика: проблем заснивања (2)

23.08 Из опуса Мирослава Мише Савића

23.41 Најава програма до јутра

23.42 Драма - Карел Чапек, Иљиф и Петроф: Минијатуре

00.10 Вокална лирика - Сајмон Кинлисајд изводи песме Роберта Шумана, Хуга Волфа и Бенџамина Бритна

00.45 Антологија Трећег програма - Антоњина Клосковска: Семиотички критеријум културе

01.00 Ноћне променаде - Композиције Едуара Лалоа, Флорана Шмита, Мајкла Најмана и Шарла Тесијеа

01.00 Едуар Лало
Симфонија у ге-молу (25.36)
Рапсодија (10.44)
Изводи: Симфонијски оркестар из Базела под управом Ђанкарла Андрете

01.35 Флоран Шмит
Балет Мали вилењак Оле Лукоје (38.07)
Интроитус, речитатив и растанак
(13.02)
Изводи: Анри Демаркет, виолончело, Алин Мартен, мецосопран и Национални оркестар области Лоаре под управом Жака Мерсијеа

02.25 Мајкл Најман
Музика са албума Јурећи за клавиром (40.00)
Изводи: Валентина Лисица, клавир

03.05 Шарл Тесије (58.56)
Албум Дневник путовања ансамбла Л Поем Армоник

04.05 Едуар Лало
Скерцо (3.59)
Дивертисман (16.22)
Изводи: Симфонијски оркестар из Базела под управом Ђанкарла Андрете

04.25 Мајкл Најман
Музика са албума Јурећи за клавиром (38.20)
Изводи: Валентина Лисица, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 19. / уторак, 20. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опере - Антонио Кањони: Дон Бућефало (1. i 2. чин)

21.15 Мишљење кризе - Жарко Паић: Логос, империум, апокалипса

21.32 Опере - Антонио Кањони: Дон Бућефало (3. чин)

22.14 Најава програма до јутра

22.15 Наука и друштво - Матилда Фонтез: Ево на шта личи наш свет (превод Радослав Ђерић)

22.30 Клавирске метаморфозе - Композиције Оливијеа месијана, Торуа Такемицуа и Џона Кејџа

23.20 Антологија Трећег програма - Антоњина Клосковска: Семиотички критеријум културе

23.40 Музика за филм - Музика Ханса Цимера за филм Интерстелар из 2014. године, редитеља Кристофера Нолана.

01.00 Ноћне променаде - У четворосатном музичком програму, у ноћи понедељак на уторак, слушаћете одабране композиције Кмија Сен Санса, Боа Холтена, Иба Норхолма и Обера Лемлана.

01:00 Камиј Сен Санс (29:19)
Концерт за виолину у оркестар број 3 у ха-молу опус 61

Изводи Оркестар италијанске Швајцарске под управом Алена Ломбара. Солисти су Режис Паскије, виолина и Бернд Глемзер, клавир

01:30 Бо Холтен
Синфонија кончертанте за виолончело и оркестар
(36:06)
(премијерни снимак)
Изводи Мортен Цевтен и Симофнијски оркестар данског радија под управом Јорме Пануле
Концерт за кларинет и оркестар (29:09)
Изводи Јенс Скоу и Симофнијски оркестар данског радија под управом Ханса Графа

02:35 Камиј Сен Санс
Концерт за клавир и оркестар број 2 у ге-молу опус 22
(24:37)
Концерт за виолончело и оркестар број 1 у а-молу опус 33
(19:15)
Изводи Оркестар италијанске Швајцарске под управом Алена Ломбара. Солисти су: Бернд Глемзер, клавир и Пјерпаоло Тосо, виолончело

03:30 Иб Норхолм (39:16)
Гудачки квартет број 3 опус 35
Гудачки квартет број 4 опус 38

Изводи Дански гудачки квартет

04:09 Обер Лемлан
Двоструки концерт за флауту, обоу и гудачки оркестар
(18:12)
Изводе: Ло Анжелос, флаута, Жан Пјер Сурже, обоа и Оркестар романске Швајцарске. Диригет је Жан Франсоа Моно.
Увертире
за клавир опус 4 и опус 6 (17:48)
Шест морских лета опус 121
(10:40)
Сонатина опус 129
(9:35)
Изводи: Женвјев Ибанез, клавир

04.58 Одјава програма



Недеља, 18. / понедељак, 19. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Одломци из вокално-инструменталних дела Хосеа де Небре

21.05 Виђења - Јовица Аћин: Загонетка Сапфо

21.22 Музички фестивал у Пјарнуу - Национални симфонијски оркестар Летоније под управом Немеа Јервија изводи дела Рихарда Штрауса

22.40 Страна књижевност - Лесли Каплан: Вишак - Фабрика

22.55 Век хармонике - Композиције Ендрјуа Пола МекДоналда

23.28 Најава програма до јутра

23.30 Антологија Трећег програма - Антоњина Клосковска: Семиотички критеријум културе

23.45 Радионица звука - Владан Радовановић: Гласови у простору

00.05 Грамофонија - Композиције Станислава Моњушка

00.43 Ноћне променаде - Музика Олавера Арналдса, бенда Вампилија, Маријуса Несета, Питера Бродерика и Маркуса Мера.

00:45 Олавер Арналдс
Музика за филма Gimme Shelter Рона Крауса (2014)

01:15 Вампилија + Надја
Албум Impəfk(ə)n (2014)

02:00 Маријус Несет и Трондхајм џез оркестар
Албум Лав (2014)

03:05 Питер Бродерик
Албум Home (2008)

03:45 Маркус Мер
Албум In (2012)

04:35 Вампилија
Албум Some Nightmares Take You Aurora Rainbow Darkness (2014)

04.58 Одјава програма



Субота, 17. / недеља, 18. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Музика антика - Дела немачког ранобарокног Јохана Штадена

20.55 Темпоралност и насиље - Александер Дунст: После трауме: време и афекат у америчкој култури након 11. септембра

21.15 Са београдских сцена - Репродукција концерта ансамбла Студио 6, одржаног у Дому омладине Београда 7. децембра 2014. године. На програму су дела Ричарда Берета и Карлхајнца Штокхаузена

21.58 Токови поезије - Стихови Милана Орлића

22.17 Имагинарни пејзажи - Марсел Жил: албум Beauty fear

23.11 Најава програма до јутра

23.12 Антологија Трећег програма - Антоњина Клосковска: Семиотички критеријум културе

23.30 Џез - Ансамбл Wire resistance Филипа Никвина са фестивала Вилизау

00.20 Трајни снимак - Велимир Ћургус Казимир: ауторов избор из дела

00.53 Ноћне променаде - Композиције Родолф Кројцерта, Фернана де ла Томбела, Емануела Каније и Доната Ловреља

00:55 Родолф Кројцер
Виолински концерт број 19 у де молу (25:55)
Виолински концерт број 17 у Ге дуру (16:57)
Изводе: Аксел Штраус, виолина, Оркестар конзерваторијума Сан Франциска под управом Ендрјуа Могрелије

01:40 Фернан де ла Томбел
Гудачи квартет у Е дуру опус 36 (22:22)
Изводи: Квартет Сати

02:00 Родолф Кројцер
Виолински концерт број 18 у е молу (28:51)
зводе: Аксел Штраус, виолина, Оркестар Конзерваторијума Сан Франциска под управом Ендрјуа Могрелије

02:30 Емануел Каниа
Клавирски трио у ге молу (33:27)
Изводе: Јоана Лавринович клавир, Анџеј Гебски, виолина и Анџеј Вробел, виолончело

03:00 Фернан де ла Томбел
Клавирски трио у а молу опус 35 (27:40)
Изводе: Лоран Мартен, клавири и чанови квартета Сати

03:30 Емануел Каниа
Соната за виолончело и клавир у а молу (22:23)
Изводе: Јоана Лавринович клавир и Анџеј Вробел, виолончело

03:55 Донато Ловрељо
Каприч "Ехо Напуља" опус 41 за флауту и харфу (15:37)
Фантазија на теме из "Бала под маскама"опус 43 за флауту и харфу (7:57)
Концертантни дует на теме из
"Норме" опус 39 за флауту, харфу и обоу (12:41)
Мазурка "Занос љубави" за харфу (4:08)
Три токатине на Вердијеве теме за флауту и харфу (9:03)
Ноктурно за флауту, фагот и харфу (6:28)
Мала фантазија на теме из Аиде опус 80 (9:03)
Изводе: Маркос Фрењани-Мартинс, флаута, Рашел Талитман, харфа и Лик Лубри, фагот

04.58 Одјава програма



Петак, 16. / субота, 17. јануар 2015.

19.55 Најава преноса и програма

20.00-24.00 Рођендан уметности 2015 - Директан пренос манифестације Рођендан уметности 2015, одељења Арс Акустика Европске радиодифузне уније.

На програму су прилози следећих радио-станица:

20.00 Холандски радио, Антверпен

20.20 Слободни радио - прилози из Ванкувера, Едмонтона, Храница, Валпараиса, Денвера и Лондона

20.30 Румунски радио, Букурешт

20.50 Словачки радио, Братислава

21.10 Хрватски радио, Загреб

21.30 Чешки радио, Влтава, Плзен

21.50 Руски радио, Москва

22.10 Словеначки радио, Љубљана

22.30 Каталонски радио, Барселона

22.50 Радио Београд - дело Мирослава Савића Фукоово клатно српске музике (уживо из студија 6)

23.10 Аустријски Кунст радио, Беч

23.30 Шпански радио, Мадрид

23.57 Најава програма до јутра

24.00 Студије - Милан Суботић: Тумачење руске и совјетске историје Ричарда Пајпса

00.23 Интермецо - Сонате Доменика Скарлатија изводи пијаниста Александар Сердар

00.45 Темпоралност и насиље - Александер Дунст: После трауме - време и афекат у америчкој култури након 11. септембра

01.00 Ноћне променаде - Остварења Артура Хонегера, Даријуса Мијоа, и Франсиса Пуленка

01:00 Артур Хонегер
Прва и Друга Симфонија

Изводи Оркестар Капитол, под управом Мишела Пласона

01:50 Даријус Мијо
Други клавирски концерт
Трећи клавирски концерт

Изводи оркестар Југозападно-немачког радија из Кајзерслаутерна, под управом Алуна Франциса. Солиста је Михаел Корстик, клавир.

02:20 Артур Хонегер
Трећа симфонија -
Литургијска
Изводи Оркестар Капитол, под управом Мишела Пласона

02:50 Даријус Мијо
Октет

Изводи Квартет Паризи и квартет Манфред

Гудачке квартет број 14 и 15

Изводи квартет Паризи

03:55 Даријус Мијо
Четврти концерт за клавир и оркестар

Изводи оркестар Југозападно-немачког радија из Кајзерслаутерна, под управом Алуна Франциса. Солиста је Михаел Корстик, клавир.

04:15 Франсис Пуленк
Варијације на тему
Назелске вечери Три новеле
Пасторала
Три става која се понављају,
Валцер
15 Импровизација
Изводи пијаниста Паскал Роже

04.58 Одјава програма



Четвртак, 15. / петак, 16. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Годишњице - Бахови и Абелови претплатнички концерти - Ораторијум Јоас Краљ Јудеје Јохана Кристијана Баха

21.05 Студије - Милан Суботић: Тумачење руске и совјетске историје Ричарда Пајпса

21.28 Велики интерпретатори - Диригент Николаус Арнонкур тумачи Симфоније број 59 и 92 Јозефа Хајдна

22.15 Темпоралност и насиље - Александер Дунст: После трауме - време и афекат у америчкој култури након 11. септембра

22.33 Савремена музика - Клавирске композиције Беата Фурера

23.15 Најава програма до јутра

23.17 Филозофија ренесансе - Ђордано Бруно: Свргавање победоносне звери

23.38 Сценска музика - Свите из балета Златна рибица Миховила Логара

00.25 Антологија Трећег програма - Александар Крон: Логика и математика

00.40 Хорска музика - Дела Мориса Дирифлеа, Жана Франсеа и Мориса Равела изводи хор Бибиси сингерс под управом Дејвида Хила

01.00 Ноћне променаде - Остварења Анатолија Љадова, Јозефа Велфла, Ерика Сатија и Микалојуса Чиурлиониса

01:00 Анатолиј Љадов (1855-1914)
Полонеза у це-молу, опус 49 (7.24)
Осам руских народних песама, опус 58 (14.01)
Три тонске слике из популарних руских бајки (12.43)
Изводи Руска филхармонија под управом Семјуела Фридмана

01:35 Јозеф Велфл (1773-1812)
Гудачки квартет у це-молу, опус 4 број 3 (25.55)
Гудачки квартет у Ге-дуру, опус 10, број 4 (20.41)
Изводе чланови квартета Мозаик

02:20 Ерик Сати (1866-1925)
Лепа ексценричност (7.48)
Музика из балета Парада (12.40)
Три комада у облику крушке (15.39)
Изводе пијанисти Филип Коре и Едуар Ексержен

03.00 Микалојус Чиурлионис (1875-1911)
Гудачки квартет у це-молу (25.00)
Тема и варијације у ха-молу (9.32)
Два канона и Две фуге (15.50)
Изводе чланови гудачквог квартета Виљнус

03:45 Јозеф Велфл (1773-1812)
Гудачки квартет у Це-дуру, опус 10, број 1 (28.00)
Изводе чланови квартета Мозаик

04:10 Ерик Сати (1866-1925)
Непријатни увиди (5.59)
Коњски капут (7.06)
Три монтирана комада (5.20)
Музика из балета Релаш (11.22)
Изводе пијанисти Филип Коре и Едуар Ексержен
Три Гимнопедије (12.00)
Шест Гносијена (19.00)
Изводи пијаниста Паскал Роже

04.58 Одјава програма



Среда, 14. / четвртак, 15. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Пијаниста Геза Анда уз пратњу СО Баварског радија изводи Клавирски концерт број 1 у Це-дуру Лудвига ван Бетовена. Снимак из 1968. године

20.35 Студије - Милан Суботић: Тумачење руске и совјетске историје Ричарда Пајпса

21.00 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену 2014. године - Остварења Сан Тристана Мираја

21.22 Личности - Миле Савић: Филозофски позив или позив филозофа

21.57 Мисе - Глагољска миса Леоша Јаначека

22.39 Најава програма до јутра

22.40 Рефлексије - Гордана Ђерић: Осећање припадања и Александар Генис (1)

23.00 Музеј звука - Флаутиста Кристијан Дулафонтен и харфисткиња Натали Шатлен изводе дела Клода Дебисија, Александра Гречањинова и Ернеста Блоха (1)

23.32 Рефлексије - Гордана Ђерић: Осећање припадања и Александар Генис (2)

23.53 Импровизоријум - албум "Звучни драгуљи Данробина" бенда Дип Лиснинг

00.42 Антологија Трећег програма - Вељко Кораћ: Чему философи

00.58 Ноћне променаде - Композиције скандинавских аутора: Едварда Грига, Ерика Ферлинга, Ерика Тулиндберга, Еркија Мелартина, Дага Вирена, Ларс-Ерика Ларсона и Ингвара Лидхолма

01.00 Едвард Григ
Симфонија у це молу (32.35)
Изводи Симфонијски оркестар Западно-немачког радија из Келна
Диригује Еивинд Адланд

01.35 Ерик Ферлинг
Концерт за виолину и оркестар у Де дуру (23.49)
Менуети у Ес дуру број 3, 4, 5 (07.27)
Изводи Оркестар
Сикст флор
Диригује Јука Раутасало
Солисткиња је виолинисткиња Крета-Мариа Кентала

02.05 Ерки Мелартин
Четврта симфонија, опус 80 - Пролећна (41.33)
Изводи Филхармонија из Тампереа
Диригује Леонид Грин

02.45 Ерик Тулиндберг
Концерт за виолину и оркестар у Ха дуру, опус 1 (23.27)
Изводи Оркестар
Сикст флор
Диригује Јука Раутасало
Солисткиња је виолинисткиња Крета-Мариа Кентала

03.10 Даг Вирен
Серенада, опус 11(14.03)

03.25 Ларс-Ерик Ларсон
Мала серенада за гудаче, опус 12 (11.10)

03.35 Ингвар Лидхолм
Музика за гудаче (16.50)
Изводи ансамбл Стокхолмса синфонијета
Диригује Еса-Пека Салонен

03.55 Едвард Григ
Гудачки квартет у ге молу, опус 27 (33.53)
Изводе: Солве Сигерланд и Атле Спонберг, виолине; Ларс Андерс Томтер, виола; и Трулс Морк, виолончело
Соната за виолончело и клавир, опус 36 (28.13)
Изводи дуо Трулс Морк - Ховард Имсе

04.58 Одјава програма



Уторак, 13. / среда, 14. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Камерни оркестри - Камерни оркестар из Штутгарта изводи дела Беле Бартока

20.37 Студије - Милан Суботић: Тумачење руске и совјетске историје Ричарда Пајпса

20.57 Музика света - Фолклорни ансамбл Националног гугак центра из Јужне Кореје

21.40 Актуелност и будућност естетике - Влатко Илић: Естетичка мисао и савремено позориште и Вера Обрадовић: Разликовање традиционалне савреме естетике игре; андрогиност модерне савремене игре (1)

22.03 Музика за оргуље - Хенрико Стевен изводи Симфонијску фантазију и фугу Макса Регера

22.40 Актуелност и будућност естетике - Драган Жуњић: Естетика као теорија естетске културе (2)

22.57 Из опуса Драгољуба Перића

23.34 Најава програма до јутра

23.35 Драма - Зоран Стефановић: Словенски Орфеј

00.07 Вокална лирика - Баритон Сајмон Кинлисајд и пијаниста Малком Мартино изводи дела британских аутора 19. и 20. века и традиционалне песме британских острва

00.47 Антологија Трећег програма - Вељко Кораћ: Чему философи

01.03 Ноћне променаде - Композиције Николаја Римског-Корсакова, Милија Балакирјева, Михаила Иполитов-Иванова, Феликса Мендлсона, Франца Шуберта, Џона Адамса

01.00 Николај Римски-Корсаков
Шехерезада опус 35 (48,02)

Миилиј Балакријев
Исламеј - оријентална фантазија опус 18 (8,54)

Михил Иполитов-Иванов
Кавкаске скице (10.12)
Изводи: Филхармонијски оркестар Борусан из Истанбула под управом Саше Гецела

02.10 Феликс Мендлсон
Виолински концерт број 2 у е-молу (25,55)
Изводе: Чед Хупс, виолина и Симфонијски оркестар Радио Лајпцига под управом Кристијана Јервија

02.35 Франц Шуберт
Четири емпромптија Д899 у це-молу, Ес-дуру, Гес-дуру и Ас-дуру (27,29)
Изводи: Алфред Брендл, клавир

03.05 Џон Адамс
Виолински концерт (32,40)
Изводе: Чед Хупс, виолина и Симфонијски оркестар Радио Лајпцига под управом Кристијана Јервија

03.40 Феликс Мендлсон
Клавирски трио број 1 у др-молу опус 49 (29,23)
Изводи: Трио Ароса

04.10 Франц Шуберт
Четири емпромптија Д935 у еф-молу, Ас-дуру, Бе-дуру и еф-молу (34,26)
16 Немачких плесова (10,51)
Изводи: Алфред Брендл, клавир

04.58 Одјава програма



Понедељак, 12. / уторак, 13. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Опереска сезона Еурорадија 2014-2015 - Виченцо Белини: Монтеки и Капулети (1. чин)

21.18 Студије - Милан Суботић: Тумачење руске и совјетске историје Ричарда Пајпса

21.38 Оперска сезона Еурорадија 2014-2105 - Виченцо Белини: Монтеки и Капулети (2. чин)

22.28 Најава програма до јутра

22.29 Наука и друштво - Елса Абдун: Живеле масне ћелије!

22.40 Клавирске метаморфозе - Остварења Алвина Карана

23.20 Антологија Трећег програма - Паул Хиндемит: Свесно перципирање музике

23.33 Музика за филм - Остварење Ника Урате за филм Руби Спаркс редитеља Џонатана Дејтона и Валери Ферис

00.15 Тонски монолози - Џон Дауленд комади за соло лауту

00.50 Ноћне променаде - Композиције Роја Хариса, Артура Блиса, Арона Копланда и Џона Филда

00:50 Рој Харис (16:26)
Симфонија број 3
Изводи Симфонијски оркестар Детроита. Диригује Неме Јарви.

01:10 Артур Блис
Гудачки квартет број 1 у Бе-дуру (28:34)
Конверзација за флауту, обоу, виолину, виолу и виолончело (15:09)
Гудачки квартет у А-дуру (20:17)
Изводи Квартет Мађини. Солисти су: Мајккл Кокс, флаута и Николас Данијел, обоа

02:10 Арон Копанд (40:39)
Симфонија број 3
Изводи Симфонијски оркестар Детроита под управом Немеа Јарвија.

02:50 Џон Филд (55:20)
Први клавирски концерт у Ес-дуру
Други клавирски концерт у Ас-дуру
Изводе пијаниста Михал О'Рурк и ансамбл "Лондон Моцарт плејерс" под управом Матијаса Бамерта

03:50 Арут Блис
Клавирски квартет (15:38)
Квинтет за обоу и гудаче (22:03)
Изводи Квартет Мађини. Солисти су: Џулијан Ротон, клавир и Николас Данијел, обоа

04:25 Џон Филд (43:06)
Ноктурна број 1-9
Изводи пијаниста Михал О'Рурк

04.58 Одјава програма



Недеља, 11. / понедељак, 12. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Кантате Кристофора Карезане

20.58 Антологија Трећег програма - Радомир Константиновић: Ко је Барбарогеније

21.13 Фестивал "Мизик ан ете" 2014 - Композиције Михаила Глинке, Жоржа Орика, Волфганга Амадеуса Моцарта и Лудвига ван Бетовена изводи пијаниста Ерик Ле Саж и Француски дувачки квартет

22.33 Виђења - Иван Негришорац: Естетизација и сакрализација стварности у поезији Драгана Јовановића Данилова

22.55 Век хармонике - Интерпретације Мике Веиринена

23.43 Страна књижевност - Лесли Каплан: Вишак - Фабрика, поема

23.58 Најава програма до јутра

23.59 Радионица звука - Ања Ђорђевић, Светлана Мараш: Cancone distorte

00.23 Елкектронски студио - Композиције Џејкоба Дракмена

01.00 Ноћне променаде - Композиције Бенија Нилсена и бенда Стилупстејпа, Џулије Кент, Фолкера Давида Кирхнера и Јохана Јохансона

01:00 Бени Нилсен и бенд Стилупстејпа
Албум Passing Out, (2008)

02:10 Џулија Кент
Албум
Character, (2013)

03:00 Фолкер Давид Кирхнер
Симфонија
Тотентанз
Миса мира, за солисте, хор и оркестар
Изводи Симфонијски оркестар Берлинског радија под управом Петера Гилкеа. Солисти ус: Марија Бајо, сопран, Ирис Вермијон, мецосопран и Виктор фон Халем, бас. Суделује Државни академски хор из Риге.

04:05 Јохан Јохансон
Албум
Фордландија (2008)

04.58 Одјава програма



Субота, 10. / недеља, 11. јануар 2015.

19.00 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Ђузепе Верди: Аида

Насловну улогу тумачи сопран Тамара Вилсон, Марчело Ђордани је Радамес, Виолета Урмана ће бити Амнерис. Соломон Хауард наступа као краљ Египта, док Џорџ Гагнидзе пева улогу Аидиног оца Амонасра. Дмитриј Белоселскиј је врховни свештеник Рамфис. Режију потписује Соња Фрисел. Хором и оркестром Метрополитен опере диригује Марко Армилијато.

око 19.50 Прва пауза: Текст Татјане Марковић о Аиди; интервју са Тамаром Вилсон

око 20.10 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Ђузепе Верди: Аида (2)

око 21.05 Друга пауза: Текст Музичко-историјска Египтоманије 1650-1950 Александера Рединга

око 21.30 Директан пренос из Метрополитен опере у Њујорку - Ђузепе Верди: Аида (3)

23.00 (око) Најава програма до јутра

23.02 Српска филозофија - Драган Проле: Наства филозофије и културна политика

23.15 Имагинарни пејзажи - Џон Хопкинс: албум "Успавано - верзије"

23.42 Антологија Трећег програма - Радомир Константиновић: Ко је Барбарогеније

24.00 Џез - Трио Силви Курвоазије - концерт на фестивалу у Зафелдену

01.00 Ноћне променаде - Остварења Криса Тајла и Едгара Мејера, Тине Тинг Хелсет, Чуча Владеса, као и сусрет фламенка и барокне шпанске музике.

01:05 Сусрет фламенка и барокне шапанске музике
Албум
Одласци и доласци (46:02)
Изводе: Фахми Алкаи, вихуела, виола да гамба, фламенко певач Арканхел и ансамбл Академија дел Пјаћере

01:50 Крис Тајл и Едгар Мејер (47:28)
албум Бас и мандолина
Изводе: Крис Тајл, мандолина и Едгар Мејер, контрабас

02: 40 Тине Тинг Хелсет (66:46)
албум Наратор
Изводе: Тине Тинг Хелсет, труба уз Ховард Гримсе, клавир и Краљевску филхармонију из Ливерпула под управом Ејвинда Одланда

03:45 Чучо Валдес и Афрокубан Месинџерс (70:34)
албум "Слободни од граница"

04.58 Одјава програма



Петак, 9. / субота, 10. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Концертна сезона Шкотског симфонијског оркестра Бибисија 2014/2015 - Дела Јана Сибелијуса (симфонијска поема Сага) и Џејмса Мекмилана (Концерт за клавир и оркестар број 3 - Мистерије светлости). Диригује Мартин Брабинс. Солиста је пијаниста Питер Донохоу (1)

20.50 Преиспитивања - Ненад Николић: Проблеми савремене књижевне историје

21.05 Концертна сезона Шкотског симфонијског оркестра Бибисија 2014/2015 - Дмитриј Шостакович: Пета симфонија у де молу, опус 47. Диригује Мартин Брабинс (2)

21.58 Хроника

22.18 Антологија српске музике - Опера Женидба Милошева Петра Коњoвића

23.24 Најава програма до јутра

23.25 Српска филозофија - Драган Проле: Настава филозофије и културна политика

23.47 18. век - Концерти за егнески рог и обоу Јозефа Фиале

00.20 Антологија Трећег програма - Радомир Константиновић: Ко је Барбарогеније

00.33 Сублимне фреквенције - Албум Добра ствар Морена Велоза

01.10 Ноћне променаде - Композиције Филипа Јохана Вилхелма Вилмса, Филипа Јакоба Риотеа, Франца Шуберта и Јохана Батисте Крамера

01:10 Јохан Вилхелм Вилмс
Симфонија број 7
Изводи оркестар Кончерто из Келна, под управом Вернера Ерхарта

01:40 Филип Јакоб Риоте
Концерт за флауту и оркестар у Ге дуру опус 4
Концерт за кларинет и оркестар у Бе дуру опус 28

Изводи Камерни оркестар из Штутагарта, под управом Гернота Шмалфауса

02:30 Јохан Вилхелм Вилмс
Симфонија број 7
Изводи оркестар Кончерто из Келна, под управом Вернера Ерхарта

03:00 Филип Јакоб Риоте
Симфонија број 1 у Це дуру опус 25
Изводи Камерни оркестар из Штутагарта, под управом Гернота Шмалфауса

03:25 Франц Шуберт
Гудачки квартет у де молу број 14

Изводи камерни ансамбл Мађини

04:05 Јохан Батиста Крамер
Соната у Е дуру опус 62 Повратак у Лондон
Соната е молу опус 59 Следећи
Соната у Е дуру опус 69 Пријатељство
Изводи пијаниста Џон Коури

04.58 Одјава програма



Четвртак, 8. / петак, 9. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Годишњице: Бахови и Абелови претплатнички концерти - Композиције Карла Фридриха Абела и Јохана Кристијана Баха

21.10 Тема недеље: Преиспитивања - Ненад Николић: Проблеми савремене књижевне историје

21.40 Велики интерпретатори - Флаутиста Патрик Галоа изводи Концерт за флауту Арама Хачатуријана и Адађо из концерта за флауту Хоакина Родрига

22.30 Српска филозофија - Драган Проле: Настава филозофије и културна политика

22.50 Савремена музика - Остварења Брета Дина

23.29 Најава програма до јутра

23.30 Филозофија ренесансе - Ђордано Бруно: Свргавање победоносне звери

23.45 Сценска музика - Вилхелм Стенхамар: музика за сценски комад Ћитра

00.10 Антологија Трећег програма - Валтер Бењамин: Уметничко дело у епохи своје техничке репродуктивности

00.27 Хорска музика - Дела Франсиса Пуленка и Оливијеа Месијана изводи хор Бибиси сингерс под управом Дејвида Хила

01.10 Ноћне променаде - Остварења Жозефа Тушмулена, Жозефа Жонгена, Силвија Лазарија, Јозефа Мисливечека и Кларе Шуман

01:12 Жозеф Тушмулен (1727-1801)
Симфонија
у Еф-дуру (10.05)
Концерт за виолину
у Де-дуру (22.04)
Концерт за чембало
у Це-дуру (10.54)
Изводе: виолиниста Данијел Сепец и ансамбл Лез анвенсион под управом чембалисте Парика Ајртона.

01:35 Жозеф Жонген (1873-1953)
Фантазија
у е-молу, опус 12 (6.18)

01:40 Силвио Лазари (1857-1944)
Рапсодија
у е-молу (16.52)

02:00 Жозеф Жонген (1873-1953)
Симфонијски адађо
у хе-молу, опус 20 (11.53)
Виолински концерт
у ха-молу, ооус н17 (30.42)
Изводе: виолиниста Филип Графин и Краљевска фламанска филхармонија под управом Мартина Брабинса

02:40 Жозеф Тушмулен (1727-1801)
Концерт за траверсо флауту и оркестар
у А-дуру (14.00)
Симфонија
у Ге-дуру (12.40)
Изводе: флаутиста Алексис Косенко и ансамбл Лез анвенсион под управом Патрика Ајртона

03:10 Јозеф Мисливечек (1737-1781)
Синфонија
у Де-дуру (6.05)
Концерт за виоину и оркестар
у Це-дуру (13.04)
Синфонија
у Де-дуру (8.50)
Концерт за виолончело и оркестар
(19.52)
Концерт за виолину и оркестар
(19.25)
Изводе: Камерата Амстердам и виолиниста и диригент Жеронен Веиринк

04:20 Клара Шуман (1819-1896)
Музички комади
, опус 6 (7.09)
Успомена из Беча
(6.45)
Три романсе
, опус 11 (13.34)
Четири комада
, опус 15 (13.00)
Романса
, опус 21 (6.07)
Изводи пијаниста Ежен Рус

04.58 Одјава програма



Среда, 7. / четвртак, 8. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Историјски снимци - Први клавирски концерт у е молу, опус 11 Фредерика Шопена изводи Станислав Нејгауза уз пратњу Државног симфонијског оркестра Белорусије под управом Лева маркиза. Снимак је начињен 1079. године

20.40 Преиспитивања - Ненад Николић: Проблеми савремене књижевне историје

21.10 Музика вива - Фестивал савремене камерне музике у Витену, 2014. године. Композиција Време - упутство за употребу француског аутора Филипа Манурија

22.05 Рефлексије - Иван Миленковић: Макијавели и проблем институције (1)

22.23 Вокалне симфоније - Бенџамин Бритн Пролећна симфонија

23.12 Најава програма до јутра

23.13 Рефлексије - Иван Миленковић: Макијавели и проблем институције (2)

23.30 Музеј звука - Ансамбл Камерата келн на оригиналним инструментима из 18. века изводи дела Игнаца Холцбауера

00.03 Антологија Трећег програма - Валтер Бењамин: Уметничко дело у епохи своје техничке репродуктивности

00.20 Импровизоријум - Музика са тростуког компакт диска "Ерта Але" ансамбла Лардћ Јунит који предводи бубњар Пал Нилсен Лав

01.00 Ноћне променаде - Композиције Ернеста Шосона, Мориса Равела и Клода Дебисија

01.02 Ернест Шосон
Клавирски трио у ге молу, опус 3 (31.20)
Изводе Паскал Роже, клавир, Ми Кобајаши, виолина, и Јоко Хасегава, виолончело
Квартет за клавир и гудаче у А дуру, опус 30 (36.58)
Изводи квартет Амес
Симфонија у Бе дуру, опус 20 (33.39)
Изводи Оркестар Капитол из Тулуза под управом Мишела Пласона

02.45 Морис Равел
Шпанска рапсодија (17.36)
Ла валс (13.22)
Болеро (14.42)
Изводе Бечки филхармоничари под управом Лорина Мазела
Концерт у Ге дуру за клавир и оркестар (21.30)
Изводе Симфонијски оркестар Радио Љубљане и Ми Чоу Ли, клавир.
Диригује Антон Нанут

03.50 Клод Дебиси
Море, симфонијска скица (24.34)
Изводи Национални оркестар Француске под управом Жана Мартинона
Етиде (47.14)
Изводи пијанисткиња Мицуко Учида

04.58 Одјава програма



Уторак, 6. / среда, 7. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.03 Камерни оркестри - Камерни оркестар из Аустралије изводи дела Јозефа Хајдна и Волфганга Амадеуса Моцарта

20.43 Преиспитивања - Ненад Николић: Проблеми савремене књижевне историје

21.05 Музика света - Албум Вештина сенчења Владимира Никића

21.35 Актуелност и будућност естетике - Говори Александар Чучковић: Естетичка одбрана слободе (1)

21.50 Музика за чембало - Сонате Пјетра Доменика Парадизија

22.25 Актуелност и будућност естетике - Говори Драган Ћаловић: Актуелност промишљања простора у савременој теорији уметности и естетици (2)

22.40 Из опуса Светислава Божића

23.20 Најава програма до јутра

23.21 Драма - Миодраг Павловић: Певања на виру

23.45 Вокална лирика - Песме Лудвига ван Бетовена у интерпретацији Петера Шрајера, уз клавирску пратњу Валтера Олбераца

00.30 Антологија Трећег програма - Валтер Бењамин: Уметничко дело у епохи своје техничке репродуктивности

00.45 Ноћне променаде - Музика Јосифа Маринковића, Александа Глазунова, Павела Чеснокова, Милоша Петровића, Дмитрија Бортњанског и Георгија Гурџијева

00.47 Јосиф Маринковић
Литургија Светог Јована Златоустог (61.44)
Изводи Хор Радио телевизије Србије
Диригује Бојан Суђић
Солиста је Владо Микић, бас

01.45 Александар Глазунов
Музика за комад Краљ Јевреја (59,30)
Изводе: Московска капела и Московски симфонијски оркестар под управом Игора Головишина

02.45 Павел Чесноков
Свеноћно бденије (35.43)
Изводе: Вокални ансамбл Рождество и Камерни хор филхармоније из Санкт Петербурга под управом Олге Ступњеве. Снимак је начињен на извођењу 2009. године у цркви Свете Јекатерине у Санкт Петербургу.

03.20 Милош Петровић
Мала историја Леванта

Како је Шејтан однео Колтрејунову душу у Мароко (9.35)
Како се пробудио Коста Грк (6.33)
Како су коњи издали своје господаре (7.02)
Како се домислити Хаџи-Јакову (6.56)
Како је заспала стара тетка Мердана (3,00)
Како је страст пресликала лепоту (3,43)
Изводи: Милош Петровић, препарирани клавир

04.00 Дмитри Бортњански
Духовни концерти за дупли хор:
Концерт број 1 Величам те 7:51
Концерт број 2 Слављен нека је Господ 6:41
Концерт број 3 Дођи и погледај дело божије 8:05
Изводи: Руска државна капела под управом Валерија Пољанског

04.25 Георги Гурџијев
Клавриске композиције
Изводи Ален Кремски

04.58 Одјава програма



Понедељак, 5. / уторак, 6. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Оперска сезона Еурорадија 2014/2015 - Гатеано Доницетуи: Љубавни напитак (1. чин)

На Трећем програму настављамо емитовањем врхунских дела из серијала ОПЕРСКА СЕЗОНА ЕУРОРАДИЈА 2014/2105. Прво оперско вече у 2015. години посвећујемо ексклузивном снимку који долази из Краљевске опере Ковент Гарден у Лондону. Чућете шармантну Доницетијеву оперу "Љубавни напитак".

Снимак је забележена на представи одржаној 29. новембра 2014. године. Главне улоге су тумачили: Виторио Григоло као Немроино, Луси Кроу као Адина, Левенте Молнар као Белкоре, Брин Терфел као Доктор Дулкамара и Киандра Хауарт као Ђанета. Хором и оркестром Краљевске опере Ковент Гарден диригује Даниеле Рустиони.

21.15 Преиспитивања - Ненад Николић: Проблеми савремене књижевне историје

21.40 Оперска сезона Еурорадија 2014/2015 - Гатеано Доницети: Љубавни напитак (2. чин)

22.40 Најава програма до јутра

22.42 Тумачења - Гордана Ђерић: Роберт Музил и 'Заједница без својстава'

23.03 Клавирске метаморфозе - Композиције Ерика Сатија и Џорџа Антајла

23.58 Антологија Трећег програма - Валтер Бењамин: Уметничко дело у епохи своје техничке репродуктивности

00.18 Музика за филм - Музика бенда Аркејд Фајер и композитора Овена Палета за филм редитеља Спајка Џонса

01.00 Ноћне променаде - Композиције Карла Фридриха Абела, Цезара Кјуија као и нумере са албума Елегија Ирене Јосифовске и Елеоноре Мали

04.58 Одјава програма



Недеља, 4. / понедељак, 5. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Мајстори барока - Композиције са трубом Ђузепа Торелија, Петронија Франческинија и Ђузепа Марије Јакинија

20.45 Виђења - Иван Негришорац. Естетизација и сакрализација стварности у поезији Драгана Јовановића Данилова

21.05 Фестивал Л Домен Форже 2014 - Камерне композиције Лудвига ван Бетовена и Алексиса де Кастијона

22.03 Британска поезија - Стихови Томана Гана

22.20 Век хармонике - Теодоро Анцелоти изводи дела Леоша Јаначека

23.11 Најава програма до јутра

23.12 Радионица звука - Саша Латиновић: Божански билијар или у потрази за изгубљеном честицом. Циклус посвећен манифестацији Рођендан уметности, поводом 30. година Радионице звука

23.33 Трајни снимак - Бранислав Прелевић: ауторов избор из дела

00.07 Грамофонија - Композиције Властимира Трајковића

01.00 Ноћне променаде - Композиције Ханса Пфицнера, Филипа Гласа, Карла Џенкинса и дуа Царбон Басед Лифеформс

01.00 Ханс Пфицнер
Концерт за виолончело и оркестар из постхумног опуса
Концерт за виолончело и оркестар у а-молу опус 52
Концерт за виолончело и оркестар у Ге-дуру опус 42
Дуо за виолину, виолончело и мали оркестар опус 43

Изводе Албан Герхарт, виолончело, Гергана Гергова, виолина и Симфонијски оркестар Берлинског радија под управом Себастијана Вајглеа

02.05 Карл Џенкинс
Мотети
Изводи хор Полифонија под управом Стивена Лејтона

03.20 Филип Глас
Прва симофнија под називом Лоу
Изводи Симфонијски оркестар из Базела под уравом Дениса Расела Дејвиса

04.05 Carbon Based Lifeforms
Албум Уточиште

04.58 Одјава програма



Субота, 3. / недеља, 4. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Музика антика - Остварења франоко-фламанског композитора Доминика Финоа

21.05 Филозофија политике - Александар Молнар: Регулаторна власт и слобода у уставној монархији. Дебата у француском класичном либерализму од Шарла Монтескјеа до Бенжамена Констана

21.27 У спомен Клаудију Абаду - Диригент Клаудио Абадо диригује дела Густава Малера и Хектора Берлиоза

22.37 Наука и друштво - Робер Луис Чајниз: Нови језик екологије

22.53 Имагинарни пејзажи - Кристијан Фенес: албум Беч

23.39 Најава програма до јутра

23.40 Путеви прозе - Злата Коцић: Простори душе

00.02 Џез - Трио Џејмса Бренсона Луиса: албум „Диване травелс"

01.00 Ноћне променаде - Остварења Џона Фоулдса, Јозефа Бајера, Хајнриха фон Херцогенберга, Кристофа Ернста Фридриха Вајзеа и Здењека Фибиха.

01.00 Џон Фоулдс
Увертира Кабаре опус 72а (3:31)
Април у Енглеској опус 48 број 1 (7:09)
Симфонијска пасквинада број 2 опус 98 (6:34)
Изводи Лондонска филхармонија под управом Берија Вордсворта

01.15 Јозеф Бајер
Музика за балет Сунце и земља (15:24)
Изводи Симфонијски оркестар Словачког радија под управом Ендрјуа Могрелије

01.35 Хајнрих фон Херцогенберг
Квинтет за клавир, обоу, хорну и фагот опус 43 (30:44)
Изводе Оливер Триндл и Орсолино квинтет

02.05 Кристоф Ернст Фридрих Вајзе
Симфонија број 6 у це молу (25:31)
Симфонија број 7 у Ес дуру (28:42)
Изводи Краљевски дански оркестар под управом Михаела Шенванта

03.00 Јозеф Бајер
Музика за балет Чаробна лутка (38:53)
Симфонијски оркестар Словачког радија под управом Ендрјуа Могрелије

03.40 Хајнрих фон Херцогенберг
Трио за обоу, хорну и клавир опус 61 (20:28)
Изводе Оливер Триндл и Орсолино квинтет

03.55 Здењек Фибих
Расположења опус 41 I део (22:53)
Импресије опус 41 III део (13:19)
Сећања опус 41 IV део (16:27)
Импресије опус 41 II део (13:19)
Изводи Вилијам Хауард, клавир

04.58 Одјава програма



Петак, 2. / субота, 3. јануар 2015.

20.00 Најава програма

20.02 Берлинска филхармонија - Оркестар Берлинске филхармоније под управом Рикарда Шајија изводи дела Феликса Мендлсона, Роберта Шумана, Сергеја Рахмањинова. Солиста је Марта Аргерич

21.35 Филозофија политике - Александар Молнар: Регулаторна власт и слобода у уставној монархији. Дебата у француском класичном либерализму од Шарла Монтескјеа до Бенжамена Констана (1)

21.48 Са београдских сцена - Снимак дела концерта Кемала Гекића одржаног у Дворани Коларчеве задужбине 27. априла 2015. године. На програму су била дела Франца Листа

22.38 Филозофија политике - Александар Молнар: Регулаторна власт и слобода у уставној монархији. Дебата у француском класичном либерализму од Шарла Монтескјеа до Бенжамена Констана (2)

23.00 Карл Филип Емануел Бах: Магнификат

23.39 Најава програма до јутра

23.40 Хроника

00.08 Световна музика Стевана Стојановића Мокрањца

01.00 Ноћне променаде - Композиције Едуарда Тубина, Камија Сен Санса и Петра Чајковског

01.00 Едуард Тубин
Свечани прелудијум за оркестар
Свиту естонских плесова
Концерт за виолину и оркестар број 1
Изводе Марк Љуботски, виолина и Симфонијски оркестар из Гетеборга под управом Немеа Јервија.

01.55 Камиј Сен Санс
Клаиврски трио број 1 у Еф-дуру
Клаиврски трио број 2 у е-молу
Изводи трио Флорестан

02.55 Едуард Тубин
Симфонијету на естонске мотиве
Кончертино за клавир и оркестар
Седму симофнију
Изводе Роланд Пентинен, клавир и Симфонијски оркестар из Гетеборга под управом Немеа Јервија.

04.05 Петар Чајковски
Велику сонату у Ге-дуру опус 37
Дечји албум опус 39
Изводи Михаил Плетњов

04.58 Одјава програма



Четвртак, 1. / петак, 2. јануар 2015.

Новогодишњи програм

20.00 Остварења Жан Филипа Рамоа у интерпретацији грчког диригента Теодора Куренциса

20.40 Интерпретације оперских дива: Симоне Кермес, Џојс ДиДонато и Чечилије Бартоли

21.50 Интерпретације француског виолинисте Лорана Корсије и британског пијанисте Бенџамина Гровенора

22.40 Балетска музика Ђакома Мајербера

23.15 Бела Барток: Румунске игре и Две рапсодије за виолину у интерпретацији Леонидаса Кавакоса и пијанисте Петера Нађа

23.30 Квартет Кронос: албум A Thousand Thoughts

00.05 Интерпретације јужноафричке хорске групе Lady Smith Black Mambazo

00.25 Израелски уметник Ави Авитал и Амерички квартет Антоњина Дворжака: албум Између светова

00.50 Песме са албума Берта Јанша, и бендова: Bowerbirds, Bright Eyes, God Help the Girl и Rosebuds

01.45 Музика са албума Belle Époque хармоникаша Венсана Пеиранија и саксофонисте Емил Паризјен

02.15 Тенор Ијан Бостриџ изводе песме Ноела Кауарда

02.50 Џон Зорн: албум A Vision in Blakelight

03.35 Кристина Плухар и ансамбл Арпеђата: албум Music for a While - импровизације на Персла

04.20 Владимир Спиваков и Московски виртуози: албум Encore